Těsnící tmel převodovky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Mav
Příspěvky: 87
Registrován: čtv pro 06, 2012 17:01

Re: Těsnící tmel převodovky

Příspěvek od Mav »

Je to Mega Cooper od Versachemu, Part No 88839.
High temp silikone gasket.
http://www.itwconsumer.com/versachem-pr ... licone-142
Mám ho již 13 let a stále je použitelný, nezatuhne pod uzávěrem. Asi pěkné svinstvo. Na 120ku mi stačilo 1,5 půl tuby na všechno, ta druhá půlka jezdí v Oktávce a zatím jsem ji na nic nepotřeboval:)- jen na výpustný šroub vany.
Používal jsem to na všechna papírová, gumová, hliníková atd. těsnění. I na spoje hadic chlazení.
Kolegovi na výpustný šroub převodovky, kde těsní závit.
Plochy: Origo těsnění jen mezi prsty promnout - nanést tenkou vrstvičku, nechat 15 min na vzduchu zavadnout. Mezi tím lehce máznout olejem obě dosedací plochy, nasadit, dotáhnout a druhý den je hotovo. Nikdy nic nekapalo. Na benzín a na naftu to asi moc není, dával jsem to i na těs. karburátoru, a tam to pomohlo jen trochu, ale bylo to stále lepší, než jen papír. Takto jsem měl zatěsněnou i hlavu motoru, protože jsem ji měl trošičku vyrezlou mezi 2 a 3tím válcem a tam to kupodivu s origo Erlingem také fungovalo.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Těsnící tmel převodovky

Příspěvek od bjukemen »

..nikto mi to nevie objednat takze na to prdim a ani neviem kolko vide, aby to nebol caly majland
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Těsnící tmel převodovky

Příspěvek od skodovkar »

Já ho mám lokálně za http://www.dodej-autodily.cz/autodilypr ... mel-medeny pokud pojedeš někdy na sraz, klidně vezmu :lol:
modelář

Re: Těsnící tmel převodovky

Příspěvek od modelář »

bjukemen píše:..nikto mi to nevie objednat takze na to prdim a ani neviem kolko vide, aby to nebol caly majland
Jak jsem už psal, žádný zázrak se v tomto případě nekoná, ale hodně záleží na tom, k čemu to potřebuješ.
To spíše vyzkoušej tmely modré, šedé a černé!
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Těsnící tmel převodovky

Příspěvek od bjukemen »

chcem dat dole oil vanu ze pezotu, origo je tam sedy silikon, tak asi kupim taky origo a dam to tam..ale doma mam iba cervene :p
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
modelář

Re: Těsnící tmel převodovky

Příspěvek od modelář »

Kup si šedivý, ani nemusí být "origo"!
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Těsnící tmel převodovky

Příspěvek od bjukemen »

..okej :) v pondelok kupujem :)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět