SVICKY DO FABIA 1.4 Mpi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

KORNAZ

SVICKY DO FABIA 1.4 Mpi

Příspěvek od KORNAZ »

ake sviecky idu to tohto motora ?
naatrium

Příspěvek od naatrium »

Zapalovací... Skus hledat a né se ptát.. Až opravdu nic nenajdeš pak se ptej.. Tato informace je krásně vyhledatelná..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Podívej se do katalogu na www.brisk.cz nebo www.e-cat.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud je mi známo, tak sám výrobce používá specifické NGK, nikoli obyč. Brisk. Proč asi...?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Sám výrobce do těchto motorů používá NGK i Brisk DR15TC
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Pokud je mi známo, tak sám výrobce používá specifické NGK, nikoli obyč. Brisk. Proč asi...?
A jaký je v tom rozdíl?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Ve výrobci :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Je to poněkud složitější. A kdo měl kdy možnost porovnat ve stejném motoru zapal. svíčky dvou předních světových výrobců svíček, Denso a NGK, s čímkoli od jakéhokoli jiného výrobce, ten ví moc dobře, o čem mluvím.
Alfi166silver

Příspěvek od Alfi166silver »

Osobně jsem ve svém autě vyzkoušel orig NGK i Champion,čtyřbodové BOSH WR54 , pak iridiové Denso za 800,- kus a teď tam mám iridiové Brisk DOR12IR a rozdíl v jízdních vlastnostech jsem nepoznal,pořád je to stejný,akorát ty iridiový Brisky stály jen 120,-kus.BRISKY JSOU DOBRÝ SVÍČKY a za tým si stojím, v Německu je prodávají v tuning shopech jako "exkluzivitu".
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

BOSCH ,a za tím si stojím,omlouvám se,nějak mi vypadli písmena i gramatika.... :oops:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

SILVERKE STAČIJÓ SILVERE
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Alfi166silver píše:Osobně jsem ve svém autě vyzkoušel orig NGK i Champion,čtyřbodové BOSH WR54 , pak iridiové Denso za 800,- kus a teď tam mám iridiové Brisk DOR12IR a rozdíl v jízdních vlastnostech jsem nepoznal,pořád je to stejný,akorát ty iridiový Brisky stály jen 120,-kus.BRISKY JSOU DOBRÝ SVÍČKY a za tým si stojím, v Německu je prodávají v tuning shopech jako "exkluzivitu".
Tohle se nazývá nekalá soutěž a klamání zákazníka! Brisk totiž žádné iridiové svíčky nevyrábí a nikdy nevyráběl, byť to tvrdí.

Kromě toho, já jsem hovořil o standardních řadách, nikoli prémiových. A opravdu nevím, co furt má kdo s těmi víceelektrodovými svíčkami: chce to trochu fyziky a selského rozumu, nic víc.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

https://www.atb-tuning.de/shop/Brisk-Ir ... -24963.htm
a tyhle svíčky teda vyrábí kdo?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Vždyť jsem napsal, "že to tvrdí". Hoši od Densa to chtěli řešit, ale když zjistili, o co se jedná, vyprdli se na to, poněvadž tohle jejim iridiovým svíčkám rozhodně nemůže konkurovat. Pokud se domníváš, že sis koupil kvalitní produkt za pár babek, klidně si to mysli dál.

P.S.: Denso ovšem má na krku žalobu NGK kvůli některým provedením iridiových svíček. Víc to tu rozepisovat nebudu: jak vidím, nemá to smysl...
alf166silver

Příspěvek od alf166silver »

Co mají mezi sebou je vcelku jedno,já jsem ty originál iridiový Densa měl a psal jsem,že je to pořád stejný,ať tam byly Densa,Bosch,Champion,NGK nebo ty Brisk.Nepoznal jsem rozdíl mezi iridiovou a "normální"měděnou,ytriovou nebo jak se ty všechny technologie jmenujou.Já ty svíčky co 20000km musím měnit tak že už jsem pár sad měl a mám s čím porovnat...
Odpovědět