SVICKY DO FABIA 1.4 Mpi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ale nemají - ty Denso ITV16 mám spolehlivě vyzkoušené! A že Ford osazuje ve výrobě dva různé druhy svíček do jednoho motoru, o tom se můžeš snadno přesvědčit sám u zánovního vozu, kde ještě nebyly servisem měněné. Taky jsem na to čučel jako puk, ale když ta tak bylo už u třech vozů, určitě se nejedná o náhodu.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

tak to nevim, dival jsem se do microcatu (katalog nd pro forda)
Na obrazku jsou svicky a kabely na nove modeo s dvoulitrem. jak se muzes presvedcit sam, tak jsou vsechny 4 svicky stejne - stejne kody
Spis si myslim, ze pri kopletaci motoru tam dali co jim zrovna prislo pod ruku.
Ale ruku do ohne za to nedam :)
Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Moje praktická zkušenost je ovšem jiná: montáž rozdílných svíček (mají odlišné provedení jiskřiště, tedy i typové označení) ve třech různých motorech z různé doby výroby, ale vždy stejným způsobem osazení, určitě není pouhou shodou náhod. Sice mne původně také napadlo, že do krabice, odkud dělník bere při montáži svíčky, prostě jen "nasypali jinou várku", ale není tomu tak. Nepochybně se jedná o záměr, jehož účel já ovšem neznám. Večer Ti sem hodím typové označení těch dvou druhů, tedy pokud se mi ho podaří doma najít.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

u jakyho auta to presne bylo? rok a motor? docela by me zajimal zamer....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jednalo se Mondea s motory 1,8 a 2,0 a Focus s motorem 1,6, všechno Zetecy z období výroby 1998 - 2003. Svíčky byly ve všech stejné - tedy ty dva různé druhy - platinové Motorcrafty.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

podivam se na to zitra...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak ty svíčky Motorcraft ve forďáckých Zetec motorech mají označení AYFS22P1 (jikřiště - špička) a AYFS22PG1 (jiskřiště - pecka).
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

to oznaceni svicek je spravne, ale moudry program rika, ze by svicky mely byt vsechny stejny.... bud ty nebo ony. ale ne promichane...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jenže sám výrobce tam montuje současně obojí, a to zcela programově. Určitě pro to má nějaký důvod, jen ho před námi úspěšně tají...

Jinak ty platinové Motorcrafty jsou za danou cenu naprosto super!
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Ja si vzpominam, ze na mondeu mkII 1.8 Zetec (rv.00) se u cca 4000 rpm neco zmenilo bud s davkou paliva nebo casovanim (nevim). Auto dostalo jiny zvuk a zacalo docela intenzivne zrychlovat (v ramci moznosti)...
Ale mas recht, ze platinova svicka za 3 kila je super. Nastesti nemam V6 Cosworth, tam stoji svicka skoro litrik :)
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Tak jsem zapátral po těch IK24(pochopil jsem správně,že je to stejný jak IW24 jen na 16tku klíč),cenu jsem u nás našel 503,- za kus a píšou životnost jen 40 000km.V Americe je prodávaji kolem 11,-USD za kus a v Německu za 15,- Euro.Oni ty popisy všude jsou zavádějící,taky u nich píšou,že mají elektrodu ze slitiny iridia podle patentované technologie a ne že jsou čistě iridiové....Můžeš mi poradit,kde je u nás koupit za podobnou cenu jak v Německu?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, IK24 je totéž, jako IW24, ale se šestihranem 16mm oproti 21mm a trochu jiných rozměrech izolátoru (ten u řady IK je snad o něco štíhlejší). Osobně bych se ale držel těch IW24. Kde je koupit v SRN či jinde v západní Evropě, to nevím. Ale český dovozce byl jedním z prvních a současně nejúspěšnějších (což snad platí dodnes). Sám jsem zkoušel iridiové svíčky shánět na Západě (právě kvůli ceně), ale nakonec jsem to vzdal, neboť jsem buď vůbec nedokázal sehnat potřebný typ, nebo to byl reklamní fígl (podvrhy od Brisku, ale třeba i "nepravé" iridium od NGK), anebo s tím bylo tolik komplikací (vyzkoušel jsem si to v praxi při nákupu přímo z Japonska), že raději nakupuji doma.

Jinak Denso používá čisté iridium (snad vyráběné technologií "tažení"), přičemž iridiová stopka je navařená laserem na "tlustou" část středové elektrody. NGK snad má používat pro "nepančové" iridiové svíčky (označení musí začínat písmenem "I"!) také pravého iridia, ale vyráběného technologií "spékaného kovu", což samo o sobě vylučuje dosáhnout vysoké životnosti při minimální tloušťce elektrody.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Ten dovozce je TAD Praha?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Dík
Odpovědět