SVICKY DO FABIA 1.4 Mpi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Moja

Příspěvek od Moja »

Alfi166silver:Už jsem to psal V6 má v serii 151KW tak zkps Denzo IW24 t.j.klíč 21 a IK je na klíč 16.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Uvidím,co mi ještě doporučí anonym.Stejně počkám s výměnou do jara.Hlavně zas nechci dát"baťoh"a výsledek stále stejný a nájezd 20K,to bych fakt zůstal u těch Brisků.Ty měníš ty svíčky po kolika?
Moja

Příspěvek od Moja »

Měním po 60000km.Densa Na jaře budu měnit taky.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak anonym doporučuje to, co už napsal moja: IW24. V případě, že už turbo tolik nefouká (anebo na zimu) i IW22. Těch 60 tis. km by vydržet měly.

Jestli tam máš dost místa na vysunutější jiskřiště a stojíš o delší životnost, měly by jít použít třeba SK22PR-M11S, samozřejmě pokud Ti na na nich budou držet fajfky (trochu jiné parametry izolátoru kvůli jinému průměru těla svíčky a šestihranu 16mm).

Jestli stojíš o kombinaci výkon/životnost (opět při vysunutějším jiskřišti a šestihranu 16mm), jdi do VK24PR-Z11, ale budou pěkně mastné.

Pozor, ve všech případech musíš stáhnout originální odtrh 1,1 mm na 0,8 mm - pro turbomotory nezbytné!!!

Bohužel ve svíčkách o šestihranu 21mm moc velký výběr není.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
Anonymous píše:Myslíš, že s NGK uděláš z Fabie formuli? :lol:
To netvrdím. Ale když si jdu dát něco na zub, také si raději dopřeji to, co mi více chutná, než to nechutnající, když už to stojí plus minus stejně...
Něco jiného je třeba ta Alfa, ale zde není potřeba z toho dělat vědu.
Právě tady ale platí, že čím slabší motor, tím větší efekt prémiových svíček od Denso!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

alfi166silver píše:BOSCH ,a za tím si stojím,omlouvám se,nějak mi vypadli písmena i gramatika.... :oops:
Je to trochu mimo téma, a ani nechci paušálně hanit všechno, co dělá BOSCH, ale většina "hondařů" Vám potvrdí, že Honda na BOSCHky dobře nejede. Já osobně jezdím na Densa, nebo NGK, a i v moto. A O.K.
Moja

Příspěvek od Moja »

Já jsem z BOSCHkama nikdy spokojenej nebyl.Brzo odešli a nejhorší dle mého názoru je Super4+
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
alfi166silver píše:BOSCH ,a za tím si stojím,omlouvám se,nějak mi vypadli písmena i gramatika.... :oops:
Je to trochu mimo téma, a ani nechci paušálně hanit všechno, co dělá BOSCH, ale většina "hondařů" Vám potvrdí, že Honda na BOSCHky dobře nejede. Já osobně jezdím na Densa, nebo NGK, a i v moto. A O.K.
Přečti si můj příspevek na první straně:) ,tady jsem opravoval gramatiku :) ,místost Bosch jsem napsal Bosh a místo za tím jsem napsal za tým :D ,bosche jsem nechválil......
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
alfi166silver píše:BOSCH ,a za tím si stojím,omlouvám se,nějak mi vypadli písmena i gramatika.... :oops:
Je to trochu mimo téma, a ani nechci paušálně hanit všechno, co dělá BOSCH, ale většina "hondařů" Vám potvrdí, že Honda na BOSCHky dobře nejede. Já osobně jezdím na Densa, nebo NGK, a i v moto. A O.K.
A nejenom "hondařů"...!!!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:
Pitris píše:
alfi166silver píše:BOSCH ,a za tím si stojím,omlouvám se,nějak mi vypadli písmena i gramatika.... :oops:
Je to trochu mimo téma, a ani nechci paušálně hanit všechno, co dělá BOSCH, ale většina "hondařů" Vám potvrdí, že Honda na BOSCHky dobře nejede. Já osobně jezdím na Densa, nebo NGK, a i v moto. A O.K.
Přečti si můj příspevek na první straně:) ,tady jsem opravoval gramatiku :) ,místost Bosch jsem napsal Bosh a místo za tím jsem napsal za tým :D ,bosche jsem nechválil......
Já taky nereagoval na tento příspěvek - jen jsem se "chytil" toho BOSCHe.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

A co pouzivat originalni svicky? Ja vecera kupoval do Scorpia origo platinovy motorcrafty za 302 Kc/ks. NGK vychazely na 420 Kc/ks.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Název :
Zapalovací svíčka, PLATINUM CHAMPION

Kód : CH OE145

Cena (bez DPH) : 118,77 Kč
Cena (s DPH) : 141,34 Kč
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Demo píše:A co pouzivat originalni svicky? Ja vecera kupoval do Scorpia origo platinovy motorcrafty za 302 Kc/ks. NGK vychazely na 420 Kc/ks.
V daném případě máš naprostou pravdu. Tohle ovšem zdaleka neplatí obecně, ba právě naopak!

P.S.: Ovšem zřejmě vůbec netušíš, že sám výrobce používá pro prvomontáž do každého motoru dva druhy různých typů svíček Motorcraft, a to do ob válec! A Denso Iridium Power ITV16 jsou stejně lepší...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Název :
Zapalovací svíčka, PLATINUM CHAMPION

Kód : CH OE145

Cena (bez DPH) : 118,77 Kč
Cena (s DPH) : 141,34 Kč
Platinová svíčka za 140 Kč? Nevěřím! To bude asi stejný případ, jako ty "iridiové" Brisky...
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Nevim jak ostatni vozy, ale starsi fordy (s motory N9 a z nich se odvijejici...) maji s neoriginalnimi svickami "houpajici" volnobeh.
To ze by byli v kazdem druhem valci jine svicky slysim poprve.
Odpovědět