svíčky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Durex »

To je pravda a z mého pohledu je to značná eliminace možných problémů. Taky na hale máme lidi a kolikrát je to mazec,co dovedou. Takže chápu,že je to menší zlo dát všechny 4 stejný (jiný než prvo svíčky) než dát 2 a 2 ale úplně špatně. Na druhou stranu existují složitější úkony než je výměna svíček typu 2 a 2 a v servisu to lidé taky dají,takže s příslušným návodem,předpisem, PA-čkem nebo to je jedno jak to nazvem by to problém být neměl ... Ale jak sem psal. Je lepší vytvářet POKA YOKE procesy,kdy to prostě nejde posrat ... :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: svíčky

Příspěvek od Pedro »

Osobně bych neřešil,co píše výrobce. Chci svíčky? Jo. Trochu se v tom vyznám,nebo mám někoho kdo jo?
Myslim,že zn. NGK,či Denso (J) jiné už neuznávám,určitě,v zájmu své,no reklamy,daj tip.
V krajním případě Brisk.
A taky nikomu jiné nedám. Tedy,když jsem ještě melouchařil ve velkém. A nemuselo jít,a vlastně jsem je ani nedával,iridy.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: svíčky

Příspěvek od Pedro »

Ale iridy mi vdechnul Návštěvník do moto,před lety :wink: :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: svíčky

Příspěvek od lengy60 »

Ony jsou mnohdy ty zaručené informace o tom,jaké svíčky výrobce doporučuje,tak trochu jako zprávy RJ. :D Já celou dobu dávám do citroušů svíčky NGK,protože jsou doporučené výrobcem. :lol: Nedávno jsem nahlédl do servisních dat výrobce a tam není o NGK ani slovo,jsou tam uvedeny pouze značky Bosch, Eyquem,Champion a Sagem. :lol: Zajímavé je,že u některých motorů jsou uvedeni 3 výrobci,u jiných pouze 1 nebo u toho samého motoru,ale v jiném autě je jiný výrobce. :mrgreen:
Dávali jsme teď dcerce do 1.4 16V v rámci opravy motoru i nové svíčky,výrobce uvádí Bosch,my jsme dali Champion.Motor startuje na cvnknutí a přede jako hodinky,na rozdíl od jiných,kteří si u těchto motorů stěžují na cukání po startu a dělají s autem psí kusy bez valného úspěchu.A to je auto staré 10 let a najeto 170000 km. :wink:
P.S. Chtěl jsem tam pochopitelně také vetknout NGK,ale to bylo jaksi mimo dcerčiny finanční možnosti. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: svíčky

Příspěvek od otass »

Návštěvník píše:
otass píše:Píšu "produkce" a ne "výroby"...
Pokud ještě umím česky, tak se jedná o synonyma. S tím, že kdo má rád rádoby učená cizí slova, použije "produkci", kdo upřednostňuje původní české výrazivo, použije "výrobu".
Klasika jsou produkty Starline, šroubky Fabory, v lidlu značka Silvercrest a ve finále i třeba Tesco výrobky. Snad si nikdo nemyslí, že tyhle firmy mají někde svoje fabriky.
Návštěvník

Re: svíčky

Příspěvek od Návštěvník »

otass píše:... Snad si nikdo nemyslí, že tyhle firmy mají někde svoje fabriky.
Ne to si nemyslí nikdo. To jenom ty máš potíže odlišit obchodní značku/nálepku od produkce/výroby.
jarson1
Příspěvky: 2090
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: svíčky

Příspěvek od jarson1 »

Pedro píše:Osobně bych neřešil,co píše výrobce. Chci svíčky? Jo. Trochu se v tom vyznám,nebo mám někoho kdo jo?..

...no ak myslis, ze"trochu sa v tom vyznam" je viac nez odporucanie toho,kto motor zostrojil ( zrejme podla teba sa on v tom vyzna o nieco menej nez trochu - ja si nemyslim) tak nech sa paci. Kazdeho slobodna volba. Ja osobne nemam pocit , ze by sa mi nezmestili peniaze na ucet a rad sa ucim z chyb inych :D .
Neviem, mozno ine automobilky.... ale co sa mna tyka tak u toyot na 100% platilo ( a potvrdene skusenostami), ze pouzitie inych nez predpisanych sviecok neprinieslo (okrem prievanu v penazenke a dalsej skusenosti potvrdzujucej vyssie napisane) nic pozitivne.
Teda ak u mna vyrobca pise , ze mam pouzit Denso xx xx xx alebo NGK xxxxx , tak pouzijem tieto a hotovo. Pri vymennom intervale 90tis.km (60ti.mil ) nemam co spekulovat. Aj teraz jedna sada caka v sufliku na vymenu, stare maju este cca 20tis. cas do predpisanej smrti.
O tom co kto vyskusal a ako to dopadlo, mi staci si precitat, nemam potrebu skusat ( a platit) este raz na vlastnej kozi.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: svíčky

Příspěvek od Jezevcik »

otass píše:Snad si nikdo nemyslí, že tyhle firmy mají někde svoje fabriky.
To si opravdu nikdo nemyslí a hlavně to není nic nového. Kvalitních výrobců zase takové spousty nejsou. Už před mnoha a mnoha lety brázdily světové oceány obří lodě postavené různými výrobci a mající ve svých útrobách monstrozní klikové hřídele z Vítkovic. Kdysi velmi dávno si automobilová Škodovka dělala i svoje šrouby. V dnešní době se nic takového nevyplatí a když jsem byl na exkurzi v jejich fabrice, tak jsem tam všude viděl krabice s ložisky SKF.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: svíčky

Příspěvek od Colommbo »

jarson1: Ono to možná bude souviset i s otázkou (automobilové) Japonsko versus (automobilový) zbytek světa, přesněji Evropa - je logické, že japonští výrobci vozů (motorů) budou doporučovat (předepisovat) svíčky NGK či Denso, zatímco evropští výrobci třeba prostě Bosch či Champion. Ač nejsem extra přívržencem vozů japonské provenience, v tomto případě použití předepsaných (doporučených) svíček = světová špička a jistota, zatímco u evropských vozů tomu tak být nemusí a mnohdy ani nebude. Koukám, že jsem se do toho nějak zamotal, tož abych se vymotal, napíšu už jen stručně, že doporučení evropských výrobců nemusí být totožné s tím nejlepším, co do motoru lze v případě svíček namontovat... Ufff! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2090
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: svíčky

Příspěvek od jarson1 »

No , aby som bol uplny, konkretne v papieroch k mojmu autu je spomenuty aj iny nez japan znacka sviecok ako doporuceny. Avsak ako alternativna volba za tymito dvoma. Pocitam, ze je to tak trichu nasledok globalizacie. Ono to bude ako u olejov, ide o vlastnosti vyrobku, nie o znacku.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Návštěvník

Re: svíčky

Příspěvek od Návštěvník »

jarson1 píše:...tak u toyot na 100% platilo ( a potvrdene skusenostami), ze pouzitie inych nez predpisanych sviecok neprinieslo (okrem prievanu v penazenke a dalsej skusenosti potvrdzujucej vyssie napisane) nic pozitivne.
Teda ak u mna vyrobca pise , ze mam pouzit Denso xx xx xx alebo NGK xxxxx , tak pouzijem tieto a hotovo.
S Jezevčíkem jsme nedávno řešili svíčky shodou okolností do Toyoty. No a vyšlo z toho, že předpis výrobce je naprosto chybný (ať to případně sám Jezevčík doplní), k tomu navíc
Jezevcik píše:Nedávná zkušenost s výměnou svíček u Yarise II zase ukázala, že výrobce při prvomontáži dává něco jiného, než co následně doporučuje při výměně.
Toto mi dle VINu potvrdil i technik od Emila Freye.
Není to vždy tak jednoznačné...
jarson1 píše:Pri vymennom intervale 90tis.km (60ti.mil ) nemam co spekulovat. Aj teraz jedna sada caka v sufliku na vymenu, stare maju este cca 20tis. cas do predpisanej smrti.
Žádná "předepsaná smrt" neexistuje. Kdyby to mělo platit doslova, pak by se jednalo o úplné selhání svíčky, jehož důsledkem by s největší pravděpodobností bylo závažné poškození motoru. A žádný výrobce nebude nic takového riskovat. Tudíž ti např. předepíše použití víceelektrodových svíček, které ovšem z hlediska zapalovacího výkonu stojí úplně za ho.no. A jsme zpět u toho, o čem se v tomto vlákně (a nejen v něm) vede diskuse (nejen o svíčkách).

jarson1 píše:...O tom co kto vyskusal a ako to dopadlo, mi staci si precitat, nemam potrebu skusat ( a platit) este raz na vlastnej kozi.
Někdy se vyplatí dát na radu zkušenějších, zvláště pak pokud máš už starší vůz.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: svíčky

Příspěvek od Pedro »

Když tu poslední Tvojí větu nepochopil odemne,tak snad od Tebe jo.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: svíčky

Příspěvek od Jezevcik »

To s Yarisem II v citaci od Návštěvníka je pravda, ale tím to bohužel nekončí. Druhý vůz, který jsme řešili, byla Corolla E 11, v jejímž manuálu byla od Denso předepsána svíčka, jejíž typové označení začíná na "W". Když jsem to Návštěvníkovi po telefonu říkal, tak ze sebe okamžitě vystřelil, že je to nesmysl, protože by se jednalo o svíčku s úplně jiným rozměrem závitu. Po nahlédnutí do Denso katalogu jsem viděl, že má stoprocentní pravdu.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: svíčky

Příspěvek od Pedro »

...no tak by sis do hlíníkové palice vyřízl svíčkou trochu jiný stoupání,průměr nebo ji nezatáhl celou,no.
Itall

Re: svíčky

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:Ač nejsem extra přívržencem vozů japonské provenience...
Já také extra ne, jen hledám auto, které by mě (nebo se mi po dostatečně dlouhou dobu) nesralo.
Odpovědět