Styl jízdy

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Bylo by ještě dobře, kdyby jezdily s roztaženýma nohama, pedálová skupina se totiž s kolenama u sebe blbě ovládá a při nehodě jim kolenní airbag rozhodně neudělá dobře (ty polámaný hnáty u žen za volantem jdou totiž hlavně na vrub špatnýmu sezení).
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pedro »

Jenze v lete, by even spolujezdci, mohli mit pocit zvlastniho (za) pachu a zvyseneho poctu much...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

:lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Debata ve vlákně o motorkách mi připomněla, že jsem sem v sobotu večer zapomněl napsat postesk nad tím, že dnes mají řidiči téměř nulové povědomí o správné stopě průjezdu zatáčkou, což obzvláště vynikne, když sněží, resp. když sníh na vozovce leží, a ty stopy se tak zviditelní.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Durex »

To není nic nového pod sluncem. S tím se setkávám denně! A přitom když si člověk dobře najede,tak je v zatáčkách neskutečně rychlej a navíc se mu ani nemusí tak kymácet auto.

Bohužel dnes jezdí skoro samý rovinkáři ...

Třeba dnes předjíždělo jedno BMW zajímavým stylem. Přiřítil se ze zadu a píchnul to do mezery přede mě,protože už v proti bylo auto. No a když odjelo,tak předjížděl tak,že prudce vybočil do protisměru,pak to rozkymácený auto srovnal pár vteřin jel vlastně stejně rychle jako ti předním,aby pak mohl rovně začít zrychlovat ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Durex píše:Bohužel dnes jezdí skoro samý rovinkáři ...
= Řidiči koncernových vozů. Pozor, výrazu "koncerňáci" jsem v daném případě neužil zcela záměrně!
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Styl jízdy

Příspěvek od NOVON »

Já se uz nekolikrát tak zakochal,bo mám rád když na palubáku vidím v prumerne spotřebě 4.x ,že se za mnou tvořily pěkné vláčky :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pitris »

A když zastavíš a vypneš motor, bude spotřeba NULA. Ideální pro šetřílky :twisted:

PS: Jinak ty "řidiče", co jezdí s očima přilepenýma na palubáku a hypnotizují ho aby tam bylo míň a míň a nevěnujíce se provozu před (a taky za) sebou, by patřilo nakopat někam :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Colommbo »

Kolega píše o průměrné spotřebě a hlavně cítím nadsázku, ale určitě bude nemálo obsluhovačů majících na displeji BC permanentně nastavenu okamžitou spotřebu a to je pak rachot! Kdysi jsem to párkrát jen tak z hecu zkusil taky, ale to je fakt hrůza. :mrgreen: Člověk má oči nalepený na displeji a akorát si drtí nervy, jak ty čísla lítají nahoru a dolů, je(zdi)t se podle toho nedá a kdo se o to pokouší, nemá na silnici co pohledávat. Na displeji BC mám nastaveno zobrazení vnější teploty a mám klid. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Styl jízdy

Příspěvek od lefort »

To já tam tu okamžitou spotřebu zase mám a líbí se mi, když to začíná pětkou. :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Durex »

Tak zrovna okamžitou mám zapnutou v dodávce neustále a docela jí sleduju. Ale jen kvůli těžký noze. na dynamiku to nemá vliv. Občas tam skáčou hodnoty jako 14,6, 20,3 a tak :lol: Ale dlouhodobá je 6,2 :wink: A nikoho fakt nebrzdím. Naopak. Hlavně v zatáčkách,pokud nic nevezu :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Vezeš vždy - vzduch. :lol:

Zrovna tuhle jsem u stolu s půl tuctem lidí dal k dobru, jak mi vadí, že se masa vzduchu vlivem odstředivých sil uvnitř interiéru auta v zatáčkách převaluje a nikdo nechápal. Jsem fakt až tak moc divný? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Kolega píše o průměrné spotřebě a hlavně cítím nadsázku....
Já NOVONA pochopil - proto tam smíšek smajlík rohatý, ale bohužel spousta lidí to opravdu za volantem tak dělá :( A nedělá co se za volantem dělat má....:roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Styl jízdy

Příspěvek od pepoh »

Jerry3 píše:Debata ve vlákně o motorkách mi připomněla, že jsem sem v sobotu večer zapomněl napsat postesk nad tím, že dnes mají řidiči téměř nulové povědomí o správné stopě průjezdu zatáčkou, což obzvláště vynikne, když sněží, resp. když sníh na vozovce leží, a ty stopy se tak zviditelní.
je to nebezpecne, ked sa do tvojho pruhu tlaci oproti iduci fesak.. a z opacnej strany val zo snehu
mna kamera vypipa, ked ciaru prekrocim.. je to aj vychovny prostriedok.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Styl jízdy

Příspěvek od rousini »

Jerry3 píše:Vezeš vždy - vzduch. :lol:

Zrovna tuhle jsem u stolu s půl tuctem lidí dal k dobru, jak mi vadí, že se masa vzduchu vlivem odstředivých sil uvnitř interiéru auta v zatáčkách převaluje a nikdo nechápal. Jsem fakt až tak moc divný? :mrgreen:
Nejsi divný jsi Sheldon :mrgreen:
Ta přelévající masa vzduchu má na jízdu podobný vliv, jako rakev 5° mimo osu vozidla :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět