Styl jízdy

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Styl jízdy

Příspěvek od skodovkar »

V této logice vidím mnoho záludných proměnných a i to "méně klouže" zdaleka neznamená, že jedeš po asfaltu. Výlet do údolí přece není příkop.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Nějak ti nerozumím. Přesto napíšu, že v daném případě ty proměnné na mostě rozhodně hrají ve Tvůj prospěch. Ledaže by se prudce oteplovalo, což by ovšem teploměr na přístojovce nepochybně zaznamenal.

P.S.: Výjimkou může být most mezi dvěma tunely. To mne ovšem vrací zpět k tomu, co jsem už napsal.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:...a i to "méně klouže" zdaleka neznamená, že jedeš po asfaltu...
Věř tomu nebo ne, ale platí to i v případě, že/když zrovna nejedu po asfaltu. Prostě fyzika platí stále a nedá se očůrat. :lol:
Jenže já v tu chvíli a vlastně celou dobu jel po vymrzlém asfaltu s bílou posypovou solí na jeho povrchu.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Styl jízdy

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Jenže já v tu chvíli a vlastně celou dobu jel po vymrzlém asfaltu s bílou posypovou solí na jeho povrchu.
Měl jsi ji tedy říci:
"Neblbni,teploměr ukazuje -12,5 st. C a led je vysublimovaný." :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Ne, o tohle tu fakt nešlo. Led na okrajích vozovky byl. Jenže "ke skluzu' je zapotřebí třením vzniklé mezivrstvy vody, která se při točících se kolech v dané rychlosti za dané teploty jaksi nestačí vytvořit.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Styl jízdy

Příspěvek od skodovkar »

V podstatě myslíš to, jak fungují brusle na led. Já se budu i nadále držet při zdi, protože nevím jakou solí se to sype a kolik stačí, aby se vodní vrstva vytvořila.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Tak zrovna na lední brusle nenarážím, spíš na sáně. A pojedeš-li pomaleji, můžeš na tom být rádoby paradoxně hůř. Jinak jaké momentálně panují podmínky, to poznáš při každé prudší akceleraci - u předokolky. :idea:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Hombre »

Tak nějak, vyjedu a když kolem mne nikdo není, rázně přibrzdím, abych věděl, v jakém stavu cesta je. Změna povrchu jde pak cítit ve volantu.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Styl jízdy

Příspěvek od abc »

Hloupá lenost: Řidič na Znojemsku neoškrábal sklo, řídil s hlavou z okénka a boural

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... 1548245794
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

:wink: :mrgreen: :twisted:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Dnes jsem musel (vyrazit do provozu). Docela jsem se těšil, poněvadž to ráno fakt klouzalo (vrstva nového vlhkého sněhu na promrzlém a nezřídka zledovatělém podkladu): mám rád ten pocit "přemotorovaného" auta, které "nesedí" v zatáčkách. :D Ovšem veškerá radost mne přešla, když jsem absolovoval mnoho km jako 5. v pořadí za "madam" v BMW X3, která jela na limitu 90 "celých" 30, abychom se jí nakonec zbavili tím, že se naprosto nepředstavitelným způsobem a v úplně blbým místě otočila. "Samozřejmě" seděla za volantem v kožichu a kožešinové čepici, skla měla zevnitř zapocená a byla narvaná na volantu. To už mi snad byl milejší řidič Opelu Astra, který se zhruba před hodinou, tedy již za úplné tmy, pohyboval po městě zcela bez světel... :evil:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Styl jízdy

Příspěvek od pepoh »

nejaka zlatokopka co si nevie ani prirucku od auta precitat..
a to su dneska veci - dostanes hrubu knizku a "quickstart dvojstranovy letak" s dolezitymi vecami...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Především neumí jezdit! :x
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Hombre »

Za mě trvala autoškola půl roku. Probralo se vše, někdo byl dutější na otázky, jiný u šroubováku hrozilo zranění oka. Partie se dala do hromady a navzájem si pomohla. Můžu potvrdit, že za nás i ta blondýnka věděla, kde je motor,a kde jsou svíčky v motoru.
To jsou v autech samé nej,nej super vychytávky a stejně to neumí dotyčný použít. Jen napojení telefonu na síť auta, nadlidské vědomosti. Proto v autech za 1-5 mega telefonují s krámem v ruce, ikdyž x let zakázáno......nepokračuji raději dále......
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pitris »

No protože si ty blonďatý pipiny myslí, že se všechno vyřeší když nohy roztáhnou :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět