Styl jízdy

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Styl jízdy

Příspěvek od PavelRS »

Dnes mohlo být po RSu.. v Táboře na obchvatu města směrem k dálnici vede 4 pruh, je tam 80ka.. je tam křižovatka od rodinných domků... tak si tak jedu a zprava tam přijíždělo Clio. Je tam STOPka ještě k tomu. Zpomalil, ale nezdálo se mi to, protože nezastavil, tak jsem sundal nohu z plynu, co kdyby náhodou a ono jo. Děda tam vjel, no naštěstí bylo sucho, takže jsem to ubrzdil a plus jsem se vyhnul do levého pruhu, ale jet rovně v tom pravém byl jsem v něm.

Děda ještě házel rukama, když jsem na něj troubil... Musím říct, že jsem si teda odfrkl vcelku. A rovnou jsem si uvědomil, že být mi 20, tak by to asi nedopadlo takhle...

Koukl doprava, ale v doleva ne. A to je na obě strany krásně vidět, protože to je rovinka bez kopce...
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1759
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Styl jízdy

Příspěvek od kornel »

nepochopím toto.. spravím jasnú neodškriepiteľnú chybu (len zázrakom sa nič nestalo), tak čuším ako voš pod chrastou a nie že ešte nasrato rozhadzovať pazúrami ,keď ma dotyčný právom vytrúbi :roll:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Styl jízdy

Příspěvek od bloke »

Buďme trocha ľudsky chápaví, keď nenadával, ale len rozhadzoval rukami, týmto odovzdal správu: "No jo porád, vždyť dělám, co umím!"
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Bramborak3 »

PavelRS: Což...přesně toto se mě stalo ve 22 letech, když jsem měl straší Yamahu R1...jen jsem vyhybal tak ve 230ti...Při 250 jsem pustil plyn. Na brzdy nebyl čas. Peugot 106 a v něm namačkaní 4 lidi. Pán měl před sebou 3 pomničky, stopku na zemi i na sloupě. Křižovatka smrti. Co si budrm říkat. Ja kokot jsem tam měl jet 80..
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1759
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Styl jízdy

Příspěvek od kornel »

bloke.. ty si fakt srandista
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Styl jízdy

Příspěvek od skodovkar »

Ostrava (5:00)-Karlštejn-Praha-Ostrava (20:00). Jeden vymatlaný Jettař s Floridskou značkou za sklem na Pražském okruhu- hned předjet. Polské zaplachotavné malé dodávky, nepředvídatelné, ale aspoň jedou. Jeden odvážný dvojkový octávkář ve směru na Hradec Králové, větší zaplachotavaný vozík na dálničním limitu, jel si hodně svoje, ale nesvítila mu potkávačka u řidiče :roll:
V HK borec odbočuje, pak neodbočuje a pak uprostřed křižovatky zašlápne brzdy a stočí to předemnou ostře vpravo :x A pak tu a tam někdo vpálil před čumák, sice aspoň s blinkrem, ale moc nechybělo, aby mě omezil.
Stání na kolejích v Praze, absolutně nikoho to netankuje - ani tramvajáky (smyčka Starý Hloubětín)
Myslím si, že v Čechách se jezdí více na doraz, ale může to být i hustší dopravou.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Colommbo »

skodovkar píše:...Myslím si, že v Čechách se jezdí více na doraz, ale může to být i hustší dopravou.
Já si dal v úterý po pár letech pražskou dopravní špičku. Byl jsem pozván na tradiční předvánoční setkání s bývalými kolegy, tentokrát (opět) do salónu v podzemí Policejního muzea (u Nuselského mostu ze strany centra.) Jel jsem klasicky "po staré" Úvaly-Běchovice-Kyje-Hrdlořezy-Jarov-Ohrada-dolů k Bulharu-na magistálu k Muzeu-přes Pavlák a pak Wenzigovou doprava. "Do města" jsem vjížděl asi v půl čtvrté, u Bulhara jsem byl ve čtyři a odtamtud do cíle přes půl hodiny. Drobný déšť, stupeň dopravy čtyři až pět, ale dalo se, všichni ukáznění, když někdo chtěl přejet z pruhu do pruhu, ostatní ho pustili, klídek, prostě v poho. Před sedmou zpátky zas po magistrále do Holešovic a nahoru kolem Proseka na teplickou výpadovku a uhnout do Letňan za přítelkou, taky bez problémů. Ještě jsem tu Prahu úplně nezapomněl. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2269
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Styl jízdy

Příspěvek od tonny »

Jirko, nebylo to těsně před tím, než ses probudil?

Já dnes přes Břeclav (5km) asi 20 minut, někteří znalí a pohotoví objížděli jak se dalo a kupodivu je ostatní zpět na hlavní docela pouštěli.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Hombre »

5cm sněhu na nakloněné rovině D1, a tři dny parkoviště. Chtějí to hodit na cestaře a ŘSD. Spíše bych se zamyslel nad uměním dnešních řidičů a kvalitou super zimních gum. Za mlada napadlo 20cm sněhu, žádná protahnutá cesta mezi dědinama, jen koleje po pekaři a mlíkaři a na obyčejných OR6 se všude dojelo.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Zrovna tento týden byl v Metru článek o tom, jak stoupá zájem o automaty. A jak dokládá americká praxe, když se to nechce rozjet, je třeba přidat plyn. Že jo, Mišo? :mrgreen:
A když to nechce zastavit, tak zahamtnout brzdu. :twisted:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Jo a před vjezdem na každý kruháč je jakoby stopka, na konci připojovacího pruhu se musí zastavit a odpojovací pruh rozhodně není určen k odbočování. :x

P.S.: Problém, o kterém se nemluví, neexistuje. Ostatně právě proto se koncerňáci zlobí... :P
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Styl jízdy

Příspěvek od pepoh »

kornel píše:zúrivé hrabanie na 5 pr. stupni určite pomôže, akurát ešte neviem v tejto chvíli k čomu presne :D
treba lad rozlestit pre tych co pojdu za tebou :lol:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Styl jízdy

Příspěvek od rousini »

D1 je jednoznačně zanedbaná zimní údržba. Jakápak kalamita? Vždyť tam nespadlo ani 10 cm sněhu. Jenže ti idioti vyjíždí, až když začne padat. Podle obrázků tam bylo pár cm ujetého zledovatělého sněhu a posyp nebyl účinný. Nebyl účinný protože se nedal rozmést pod zablokované jízdní pruhy a navíc teplota nebyla žádný extrém. Kdo tomu má věřit?
V kombinaci s debilním ministerstvem dopravy nebo spíš ŘSD, které nenařídilo vyklizení dálnice stavebními firmami a zrušení dopravních omezení je z toho past. Poplatky, daně , represivní složky to vše máme na světové úrovní. Servis pro řidiče stojí za hovno.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

rousini píše:...ŘSD, které nenařídilo vyklizení dálnice stavebními firmami...
Docela by mne zajímalo, co tam ty stavební firmy chtějí přes zimu dělat, když v létě odpočívaly. Navíc, tedy alespoň soudě podle toho, co jsem měl možnost vidět, se převážně jedná o stavební firmy stylu: "můj švagr má na zahrádce bagr", tak aby nepřekážel na zahrádce, pošleme ho překážet na D1. :x
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Styl jízdy

Příspěvek od bloke »

Bohužiaľ, je to aj smutné, aj fakt, a tým možno aj tá sranda, len keď sa okoloidúcim, okolojazdiacim podarilo zachrániť situáciu. Ale neboj, na ceste sa na podobných "potížistov - neumelcov" s takým zosmiešňujúcim nadhladom nepozerám, pením ako väčšina ohrozených.
kornel píše:bloke.. ty si fakt srandista
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět