Stěrače

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Stěrače

Příspěvek od skodovkar »

Ano, přesně ty myslím. Na těch původních je velká přítlačná plocha na stěrači před řidičem (kus plastu). Prý aera vyvinul Bosch... ale přesto by to mohlo fungovat :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Stěrače

Příspěvek od Pitris »

Já s nimi mám dobrou zkušenost - a mám vyzkoušeny Bosch, a Flat....
.....a z "klasiky" nedám dopustit na Denso (ale to je cenově trošku jinde).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Stěrače

Příspěvek od emge »

Ja dávam prednosť klasike, radšej vymením častejšie lacnejšie stierače.
Vyskúšal som aj pomerne drahé Bosch Twin. Stierali veľmi dobre, ale jemné drážky na "gumičkách" sa veľmi rýchlo zaniesli nečistotami a potom už stierali mizerne. Takže ich bolo potrebné stále čistiť a ani ich živostnosť nebola veľmi dlhá. Jeden pokus mi stačil.
Dobré skúsenosti som mal so stieračmi Valeo, kým ich vyrábali priamo vo Francúzsku. Po vyskúšaní Valeo vyrobených v Poľsku som s nimi skončil.
Momentálne mám stierače Champion, tie sú OK a za dobrú cenu.
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Stěrače

Příspěvek od emge »

skodovkar píše:...Na těch původních je velká přítlačná plocha na stěrači před řidičem (kus plastu). Prý aera vyvinul Bosch... ale přesto by to mohlo fungovat :lol:
Ak nebudeš na Fabii jazdiť v daždi rýchlosťou 160 km/hod. a viac, tak sa na nejaké prítlačné "spoilery" vykašli.
Mne sa ešte nestalo, že by stierače v daždi nestíhali kvôli prítlaku. Skúsil som aj stierače so "spojlerom", ale nezistil som žiaden rozdiel (okrem ceny).
jarson

Re: Stěrače

Příspěvek od jarson »

zdravim,
ak mozem tiez pridam skusenost.
Pouzivam sterace zn. HEYNER , je to teda verzia aero. Mám už druhu sadu. Prvu som kupil vo vypredaji prave v Tescu este v na jar roku 2006 za par drobných a mal som ich na skodovke 2 roky. Potom som ich prelozil na toyotu ktora skodovku nahradila. V zime roku 2011 ich ukradli. Stale stierali super. Je pravda , ze sa dodavaju s s nahradnou gumickou a vtedy už tam boli tie druhe.
Heyner ma nieco spolocne so spominanou znackou ALCA. Aspon je to na krabici "mit der Garantie der ALCA".
Mimochodom tie ALCY ( este ramienkove) boli na toyote ked som ju kupoval. Po vymene za HEYNER mi bolo luto ich vyhodit ( nevedel som ake boli stare a az tak zle nevyzerali) tak som si ich nechal v aute. Boli len tak v kufri a prave vtedy ked mi HEYNERy ukradli, posluzili ako poplachova nahrada a na prekvapenie stierali vinikajuco.
za mna Hayner odporucam a ani cena nie je zla ( napriklad tu: http://www.autodoplnky-shop.eu/stierace ... sons/53cm/
tip na zaver :
....a uplne super je kombinovat s tekutymi stieracmi. Toto robim posledny rok a je to parada. Pouzivam obycajne a lacne ale vinikajuce Sheron rain off ( takisto z Tesca).
sladek

Re: Stěrače

Příspěvek od sladek »

taktéž používám tekuté stěrače sharon a nemůžu si je vynachválit.Před odjezdem na delší cestu je aplikuji a při dešti při rychlosti nad 40 už mám sklo čisté.Já s ním dělám i světla,boční skla u řidiče a zrcátka.Používám je asi 2 roky a paráda.
FF

Re: Stěrače

Příspěvek od FF »

Ja som vyskúšal:
-lacné šmejdy: neoplatia sa, nah.vn. kvalita stierania a ultrakrátka životnosť
-základné BOSCHe: oplatia sa viac, kvalita stierania výborná, životnosť stredná
-základné VALEO: absolútne prekvapenie, za cenu o niečo vyššiu oproti šmejdom (boli totiž v akcii v METRE) už fungujú dva roky bez praskania gumičiek, alebo trhania, alebo zníženej kvality stierania... (P. S.: mám od nich aj spojku, celú sadu a po reklamáciách "originálov SACHS a LUK" už slúži niekoľko rokov a desiatok tisíc kilometrov).
Itall

Re: Stěrače

Příspěvek od Itall »

Teď jsem koupil stěrač na Peugeot 107, nějaký Classic, myslím, má to i jakýsi certifikát nebo se tak alespoň tváří. Tak budu vidět. 70,- Kč, Kaufland.
Itall

Re: Stěrače

Příspěvek od Itall »

No, jestli bude stěrač na pytel, tak sice budu vidět, ale nebudu vidět... Paradoxy...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Stěrače

Příspěvek od skodovkar »

Kdybys dal vědět, tak ti za 50Kč seženu velkou hadru :lol:
Itall

Re: Stěrače

Příspěvek od Itall »

Drahý... :D
FF

Re: Stěrače

Příspěvek od FF »

Momentálne mám už asi pol roka v "testovacej" prevádzke ploché (Flat, alebo tzv. Aero) stierače (tie najlacnejšie) z Tesca (20") a Metra/Makra (16") a zatiaľ sú O.K. :wink: :wink: :wink:
...uvidím ako to pôjde v zime.
Naposledy upravil(a) FF dne sob říj 05, 2013 8:13, celkem upraveno 1 x.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od ka-spel »

Na předchozích autech jsem používal klasiku Bosch, Valeo i Filson a dlouho to nevydrželo, všechny po pár měsích začaly odskakovat. Filson měl spíš než gumičky kousky plastu, který se lámal. Pak jsem do feldy koupil aero Hayner a musím dost pochválit. Tiché, levné, super stírají a navíc náhradní gumičky. Do octy jsem po ojetých origo aero koupil levné Kompass a sice drží a neskáčou, ale ty Hayner mě připadly lepší. Rozhodně bych i na stará auta doporučil aero. Oproti klasice je to někde jinde.
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Stěrače

Příspěvek od Pedro »

Už mnoho let jen filson,90-120 kč sada a na všechny auta co jsem v té době mě.
S mým nájezdem 4000-5000kn ročně,je každé jaro vezmu a letěj do kůlny mezi ostatní. A vůbec jim nevěnuju žádnou péči.
Záleží i na úhlu nastavení,jinak jde lišta brzy do háje ,i když je tam maxi supermatroš.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Stěrače

Příspěvek od Pitris »

ka-spel píše:....Rozhodně bych i na stará auta doporučil aero. Oproti klasice je to někde jinde.
Když má člověk "štěstí" na dobré aerostěrače tak ano, ale když "klasika", tak nedám dopustit na Denso
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět