Štartovací prúd - meral ho niekto...?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
FF

Štartovací prúd - meral ho niekto...?

Příspěvek od FF »

Máte niekto kliešťový multimeter s meraním DC prúdu (dá sa aj s klasikou a bočníkom, ale to asi nikto nerobí), funkciou MAX a merali ste štartovací prúd na nejakom type auta a napríklad v lete, alebo zime...?
Ja som si taký nedávno zaobstaral (preto ma to zaujíma) a pri teplote okolo 20°C po povedzme celodennom státí mi Škoda Felicia 1.3 MPI 40kW zoberie cca 160A.
Rád by som poznal nejaké "cudzie" výsledky... :idea:

Inšpirovalo ma toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=wG824R8JMHE
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Štartovací prúd - meral ho niekto...?

Příspěvek od bjukemen »

..doma nejaky mame ale neviem ci na DC tak az hej odmeriam, i tak ma to zaujima kolko zhltne velky diesel :)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
FF

Re: Štartovací prúd - meral ho niekto...?

Příspěvek od FF »

...dúfam, že to máš DC current aj s funkciou MAX, ale najčastejší výskyt je iba AC current bez MIN/MAX záznamu... ...cena robí svoje minimálne: cca 10,-€ vs. cca 50,-€.
...ja mám napr. tento (za cca 67,-€): http://www.p-mastech.com/index.php?page ... &Itemid=29
Naposledy upravil(a) FF dne úte zář 11, 2012 9:10, celkem upraveno 1 x.
Alois

Re: Štartovací prúd - meral ho niekto...?

Příspěvek od Alois »

V armádě jsem se staral o baterky a dělali se na nich občas zkoušky na startovací proudy, nastavil se proud rovnající se 3 násobku údaje kapacity, baterka ho musela zvládnout dávat alespoň 2 min, aniž by napětí kleslo pod 8 V. Myslim, že cca 3 násobek kapacity tomu zhruba odpovídá.

Zajímavější by byl graf startovacího proudu v závislosti na čase, nemáte ho někdo?
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Štartovací prúd - meral ho niekto...?

Příspěvek od bjukemen »

..tak mojim doma to neodmeriam, skusim v praci ked budem tam jesto toho viac na vyber..
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
FF

Re: Štartovací prúd - meral ho niekto...?

Příspěvek od FF »

Včera po "celodennom státí" a za najvyššieho slnečného svitu a vedra so zošliapnutou spojkou 190A... ...a to som si myslel, že za horúca to bude menej...
Odpovědět