Starline 10W-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27507
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

micra píše:nejsem odborník na oleje, ale kde se berou doměnky, že daný olej vyrábí recyklací z vyjetého oleje?buď uveďte zdroj informací, nebo tyto informace nešiřte. Na druhou stranu si myslím, že je jedno, jestli se rafinuje z ropy , nebo s vyjetého oleje. Ropa má podle mě k oleji daleko dál, než vyjetý olej, nebo stará vojenská zásoba neupotřebeného oleje. jo a argumenty jako:vyrábí se to z toho a toho, jinak by to nebylo tak levné.... mi přijdou liché. docela by mě zajímala výrobní cena nějakého kastrólu. ona i ta reklama na kapotě F1 něco stojí
Já osobně sice nikdy netvrdil, že Starline je recyklát - jen, že těmto olejům nevěřím (po určitých zkušenostech se Starline s čistotou motoru a kvalitou mazání :( / ale nikoliv mých - jen jsem viděl rozdělané motory / protože já bych si olej, u kterého se mj. není možné dopátrat výrobce :( do motoru nenalil).
A co se týče Tvého názoru na recyklované oleje obecně, tak po finanční stránce je trochu nepřesný, protože: a teď budu citovat z článku http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus2
:arrow: Recyklovaným olejům se v olejářské terminologii říká regenerované oleje a jejich použití při výrobě motorových olejů je dnes zcela zanedbatelné. Problémem není to, že ... důležité složky základového oleje jsou již zničené..., naopak termicky a oxidačně nestabilní složky olejů jsou předchozím provozem odstraněny. Problémem je ekonomická náročnost regenerace olejů na takovou kvalitu, aby vyhověla požadavkům pro motorové oleje. Použité a sebrané mazací oleje se dnes zpracovávají spíše na topné oleje nebo na některé méně náročné mazacích oleje. :arrow:

Ale beru, že někdo má zkušenosti s těmito oleji jiné......
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
micra

Příspěvek od micra »

jsem sice elektrikář, ale vím, že na naší fakultě neexistoval nestraný odborník. podobně to bude s autorem toho Vašeho odkazu. máte-li důkaz, že je např.olej paramo čistší než starline, tak ho předložte.
micra

Příspěvek od micra »

čtu si teď ten tvůj odkaz. Černý píše, že recykláty jsou ještě dražší než čistý olej. Teď moc nechápu , proč sem ten odkaz dával.
bjukemen
Příspěvky: 4881
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..nechapem ake chceš dôkazy ked sa Ti starline páči tak si ho nalej do auta,mne ani ostatným sa nepači ani kvalitou a ani cenou
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27507
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Proč? Protože se snažím být objektivní, a poukázat na to, že Starline oleje sice nepatří k těm lepším olejům, ale recyklát to asi nebude, protože by se to jeho výrobci finančně nevyplatilo.
A netvrdil jsem, že olej Paramo (nebo jiný) je čistší, než Starline, ale že jsou oleje, při jejichž použití je motor uvnitř čistější, a i méně opotřebený.

P.S. a to, že si elektrikář, Tě ale neopravňuje ing. Černého podezírat ze zaujatosti. A tipnul bych si, že on toho o olejích ví víc, než Ty.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
modelář

Příspěvek od modelář »

K otázce zaujatosti:
Uniká mi, co je zaujatého na konstatování, že vyrábět nový motorový olej recyklací použitého by bylo ekonomickým zvěrstvem. Ostatně ani PET lahve se obvykle nerecyklují na nové PET lahve a ojeté pneumatiky znovu na nové pneumatiky. Smyslem recyklace totiž není vyrobit nutně totéž, ale účelně využít odpadu jako suroviny pro další zpracování.

Mimochodem, právě to se vztahuje i na biopaliva 2. generace! :idea:


K otázce "neznačkovosti":
- To, že výrobek nenese známou značku a je lacinější, ještě nemusí znamenat, že je nekvalitní. Třeba se jeho výrobce teprve snaží prosadit na trhu, třeba mu nejde o maximalizaci produkce, třeba mu jde právě o tu kvalitu, nikoli o masovost díky masivní reklamní kampani, která stojí hodně peněz a nutně se promítá do ceny výrobku.
- Velké obchodní řetězce si často nechávají "vyrábět" zboží pod nějakou vlastní značkou. V daném případě může jít o prostý přebal zboží známé značky, které by však řetězec z řady dobrých důvodů nemohl nabízet za nižší (tj. konkurenceschopnou) cenu, může jít o zboží produkované vlastními výrobními kapacitami anebo o zboží, které si řetězec nechává vyrábět na zakázku třeba u renomovaného výrobce, ovšem v zájmu minimalizace nákladů v horších parametrech. Zejména v tom posledně jmenovaném případě není skutečný producent daného zboží "dohledatelný", poněvadž by se v případě "odhalení" shodil.

Tak schválně, který že z vyjmenovaných případů se hodí na oleje Starline? :P
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Proč si prostě nepřiznat,že to je skutečně přebalený Mogul,prodávaný za trochu odlišných podmínek s bombastickou reklamou?Není to to samé,co výrobky Aro,Clever aj.Kupujeme je všichni a všichni víme,že jde o produkci od zavedených výrobců.
modelář

Příspěvek od modelář »

Jezevcik píše:Proč si prostě nepřiznat,že to je skutečně přebalený Mogul,prodávaný za trochu odlišných podmínek s bombastickou reklamou?
Skutečně jen přebalený Mogul, nebo výrobcem Mogulu vyráběný na zakázku pro AutoKelly?
Jezevcik píše:Není to to samé,co výrobky Aro,Clever aj.
Jde o konstatování, nebo otázku?
Jezevcik píše:Kupujeme je všichni a všichni víme,že jde o produkci od zavedených výrobců.
A fakt nám všem tyhle výrobky Aro, Clever aj. chutnají stejně, jako produkce od zavedených výrobců?
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

modelář píše: Skutečně jen přebalený Mogul, nebo výrobcem Mogulu vyráběný na zakázku pro AutoKelly?
To přesně nevím pochopitelně ani já a ani Ty.Spíše bych rád věděl,kolik škody za ta léta oleje Starline napáchaly.
modelář píše: Jde o konstatování, nebo otázku?
Jde o řečnickou otázku.
modelář píše: A fakt nám všem tyhle výrobky Aro, Clever aj. chutnají stejně, jako produkce od zavedených výrobců?
Těstoviny Clever mi chutnají zrovna tak spatně jako jejich"značkové"protějšky od původního výrobce,pokud to srovnám s Panzani.
Netvrdím,že mám pravdu a že to vím,ale myslím,že nikdo dosud v té záplavě příspěvků ohledně Starline nepřinesl nějaký důkaz,že jsou podřadné.Aku Starline bývají od Varty a je na ně tříletá záruka.Mají tito výrobci komponenty pro výrobu ve dvojím provedení(dobré/špatné)?Třeba ano,co já vím.
Nedávno jsem kupoval ledničku Bosch a o kus dál stála úplně ta samá Siemens.Rozdíl pouze v nápisu a 1.000 Kč navíc u Siemensu.Za ty peníze jsem mohl u Siemensu dostat o jeden rok delší záruku.Která z nich je lepší,když sjíždějí ze stejné linky?Je to především psychologie a ne faktický rozdíl v kvalitě.
modelář

Příspěvek od modelář »

Jezevcik píše:... když sjíždějí ze stejné linky?Je to především psychologie a ne faktický rozdíl v kvalitě.
Německá firma Loewe brávala svého času od Philipse vakuové obrazovky, přičemž 86% jich vracela zpět k dalšímu použití ve výrobě Philipsu. Domnívám se, že jen tento údaj dostatečně naznačuje, že dva televizory se zhruba stejnými střevy a osazené "stejnou" obrazovkou zn. Philips sjíždějící ze stejné linky asi nejsou stejné.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Tyhle věci tady asi nevyřešíme.Taky se z pár příkladů nedají dělat obecné závěry.
Do toho,co se dnes děje v globalizovaném světě vidí málokdo a obyčejný občan je obvykle za podváděného hlupáka.U těchto diskuzí jde potom spíše o polemiku.
Nicméně rád bych opravdu nějaký důkaz o škodlivosti olejů Starline.
Na obecné řeči o čistotě motoru a jeho opotřebení po shlédnutí prostě nevěřím.Ať někdo přijde s důkazem z laboratorního měření před a po používání takového oleje po tolika a tolika km za takových a takových podmínek.
To jediné má váhu,ale i tak by se to muselo z hlediska objektivity patrně víckrát simulovaně opakovat a srovnávat,což nikdo nezaplatí.Zřejmě to ani není nutné,jelikož Kelly je prodává po léta s velkým úspěchem a asi zatím nečelil žádným soudním žalobám.
Sám bych si olej Starline nekoupil,ne však proto,že bych mu nevěřil,ale protože mám svou značku,která je mi sympatická,ale to je tak vše,co o ní vím a do složení jejích olejů pochopitelně nevidím.Stačí mi,že motor po léta pracuje tak,jak má a olej je při výměně,kterou zkracuji černý jak bota.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Jezevcik píše: .........Není to to samé,co výrobky Aro,Clever aj.Kupujeme je všichni a všichni víme,že jde o produkci od zavedených výrobců.
Chceš-li mi tvrdit a doložíš mi, že prémiový jogurt z Kunína, Madety nebo Olmy chutná stejně a MÁ STEJNÉ SLOŽENÍ !!! jako náhražky pod těmi názvy co jsi uvedl, prohlásím se za hloupého vepříka a začnu na svých stránkách oleje Starline nabízet. Pod názvem JOGURT si představuji to, co se za minulého režimu prodávalo v "mini" láhvích od mléka !!
Jezevcik píše:.
Nedávno jsem kupoval ledničku Bosch a o kus dál stála úplně ta samá Siemens.Rozdíl pouze v nápisu a 1.000 Kč navíc u Siemensu.Za ty peníze jsem mohl u Siemensu dostat o jeden rok delší záruku.Která z nich je lepší,když sjíždějí ze stejné linky?Je to především psychologie a ne faktický rozdíl v kvalitě.
Proč sis nekoupil BEKO nebo jiný LowEnd.....
modelář

Příspěvek od modelář »

Jezevcik píše:... je prodává po léta s velkým úspěchem a asi zatím nečelil žádným soudním žalobám. ...
S velkým úspěchem se po léta prodává ledaccos, co kolem kvality ani neprošlo. A na absenci soudních žalob bych nevsadil ani zlámanou grešli. Já teď zaplatím cca 100 tis. Kč za špatné natankování v Čechách, a to jsou peníze, kvůli kterým by už asi mělo smysl se soudit. Jenže když jsem zjišťoval, co a jak, tak jsem rychle dospěl k názoru, že to raději zatáhnu, než abych se pouštěl do mnohaletých tahanic s nejistým výsledkem. Jednou jsem se marně pokusil reklamovat převodový olej Castrol, u něhož bylo na první pohled patrné, že z něj jaksi "vypadla" aditiva. Marně! O to více si cením přístupu Brisku, jejichž "po léta s velkým úspěchem" prodávané svíčky jsem úspěšně vyreklamoval ještě před tím, než mi stačily zničit motor (popraskaný izolátor na všech kusech).
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Pánové,trochu se to zvrhlo jiným směrem,jelikož jsem neuváženě pro přibližný příměr použil značky Aro a Clever,aniž bych tušil,že se jich tak hladově chytíte.Znovu se tedy vracím k podstatě a ptám se:má někdo hodnověrný důkaz o nekvalitě a škodlivosti olejů Starline?
Odpovědět