stálá náplň

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jkacirek

stálá náplň

Příspěvek od jkacirek »

Dobrý večer, všem.
Mám skromný dotaz s kámošem máme oba Fábie 1,4 MPi 2001 a 2002, já zde čtu některé hodně zajímavé příspěvky, ale dostaly jsme se do pře o stálou náplň v převodovce.On tvrdí, že podle výrobce auta má převodovka stálou náplň, což je pravda, ale já jsem názoru, že ten olej má svou životnost a třeba po sedmi letech je s ním ámen.Já jsem ho nechal vyměnit v roce 2006 po 225 000 km, po pěti letech, jezdím dost ven, ten servisák se ani nezdráhal a musím říct, že převodovka ztichla a řazení se také zlepšilo.Teď mám najeto 305 000 km a je to v pohodě.Kámoš má najeto asi 140 000 a převodovka je jak řechtačka, hlavně po ránu.Zajímalo by mě jak to tedy je? Díky za odpovědi.
vikino1

Příspěvek od vikino1 »

Ja som vymenil teraz v sobotu olej v prevodovke tiež po takmer 8r. Musím povedať,že radenie sa zlepšilo nie nejak výrazne ale je to cítiť.Olej som dlho zvažoval aký, tu na fore som prečítal všetko o prevod. olejoch no potom som sa rozhodol pre origo škoda a vyzerá,že je ok.Cena je tretinová ako za napr. Castrol. :wink:
vikino1

Příspěvek od vikino1 »

Zabudol som dodať,že sa jedná tiež o Fabiu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No jo kluci, to je fakt, ale vy máte vozy škoda z koncernu VW, co máme říkat my, kteří sháníme už několik měsíců - skoro rok - dia queen. :(
Director

Re: stálá náplň

Příspěvek od Director »

jkacirek píše:Dobrý večer, všem.
Mám skromný dotaz s kámošem máme oba Fábie 1,4 MPi 2001 a 2002, já zde čtu některé hodně zajímavé příspěvky, ale dostaly jsme se do pře o stálou náplň v převodovce.On tvrdí, že podle výrobce auta má převodovka stálou náplň, což je pravda, ale já jsem názoru, že ten olej má svou životnost a třeba po sedmi letech je s ním ámen.Já jsem ho nechal vyměnit v roce 2006 po 225 000 km, po pěti letech, jezdím dost ven, ten servisák se ani nezdráhal a musím říct, že převodovka ztichla a řazení se také zlepšilo.Teď mám najeto 305 000 km a je to v pohodě.Kámoš má najeto asi 140 000 a převodovka je jak řechtačka, hlavně po ránu.Zajímalo by mě jak to tedy je? Díky za odpovědi.
No hoši, jestli jeden vymění olej a je to znát tím, že je to lepší a druhej neměnil a převodovka je jak řechtačka, tak to mluví samo za sebe.
Ta doživotní náplň udávaná výrobcem je podle mně přehnaná, nejsem žádnej přehnanej znalec, ale taky si myslim že by se měl měnit, aspoň jednou za 100tis.km. Taky bych ho měl vyměnit........ :roll:
vikino1

Příspěvek od vikino1 »

Anonymous píše:No jo kluci, to je fakt, ale vy máte vozy škoda z koncernu VW, co máme říkat my, kteří sháníme už několik měsíců - skoro rok - dia queen. :(
ASi budeš musieť prejsť na koncern! :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

vikino1 píše:
Anonymous píše:No jo kluci, to je fakt, ale vy máte vozy škoda z koncernu VW, co máme říkat my, kteří sháníme už několik měsíců - skoro rok - dia queen. :(
ASi budeš musieť prejsť na koncern! :lol:
Nn, já to v servisech až tolik nemiluju, mě to stačí 2 krát ročně na olej a brzdy :lol: :wink:
To zas bude den

Příspěvek od To zas bude den »

No hele stálá náplň je to, že v převodovce musíš mít furt stále volej a nejlíp převodovej.Asi takhle ten volej má ňákou životnost dejme tomu 5 let a podle machýrků co ty auta dělaj ten volej asi v tý převodovce neustále obživuje a je na tom stejně.Já tvrdim jednu věc že ty borci v servisech sou blbci když si myslej že je to volej na vždycky ikdyž to výrobci uváděj.Mě může napnout kdyžuš se náhodou do servisu dostanu když vyleze namachrovanej blb stěžkou žvejkačkou v hubě samou diabolu kolem tlamy nepochopitelnej účes řetěz vod krávy kolem krku ruce f kapce když si honí brabce a na pět metrů řekne že to auto je sráč a to tam nejedu kvůli sobě.V ten moment je zralej na pořádný dělo a vodjíždim jinam.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: stálá náplň

Příspěvek od Pitris »

Director píše:
jkacirek píše:Dobrý večer, všem.
Mám skromný dotaz s kámošem máme oba Fábie 1,4 MPi 2001 a 2002, já zde čtu některé hodně zajímavé příspěvky, ale dostaly jsme se do pře o stálou náplň v převodovce.On tvrdí, že podle výrobce auta má převodovka stálou náplň, což je pravda, ale já jsem názoru, že ten olej má svou životnost a třeba po sedmi letech je s ním ámen.Já jsem ho nechal vyměnit v roce 2006 po 225 000 km, po pěti letech, jezdím dost ven, ten servisák se ani nezdráhal a musím říct, že převodovka ztichla a řazení se také zlepšilo.Teď mám najeto 305 000 km a je to v pohodě.Kámoš má najeto asi 140 000 a převodovka je jak řechtačka, hlavně po ránu.Zajímalo by mě jak to tedy je? Díky za odpovědi.
No hoši, jestli jeden vymění olej a je to znát tím, že je to lepší a druhej neměnil a převodovka je jak řechtačka, tak to mluví samo za sebe.
Ta doživotní náplň udávaná výrobcem je podle mně přehnaná, nejsem žádnej přehnanej znalec, ale taky si myslim že by se měl měnit, aspoň jednou za 100tis.km. Taky bych ho měl vyměnit........ :roll:
Tak tak, NIC není věčné - a žádná provozní kapalina (převodový olej, olej v posilovači řízení, chladicí kapalina) v os. autě by neměla být déle jak MAXIMÁLNĚ 5 až 6let - pokud má správně fungovat, a dělat všechno, co má....
P.S. brzdovku max. 2roky, a motorový olej.....ještě méně
Odpovědět