Stěrače

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše:... Servisy Škoda jsou alespoň vybavené a pracovníci (většinou) proškolení.
Tohle ale platí obecně: Problém je v lidech, nikoli ve výbavě či školení! :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27523
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ka-spel píše:A co se vyprdnout na klasické stěrače - pokud tam jsou a pořídit raději aero, které líp kopírují sklo. Pokud se to nekupuje přímo předražené ve Škodovce, tak se to dá pořídit levno.
Já co mám zkušenost, tak "aero"stěrače nejsou špatné, ale pokud se použijí kvalitní "klasické" stěrače (jedny z těch dobrých :wink: jsou třeba Denso), tak je výsledek i jejich výdrž asi stejná. A pokud má ramínko stěrače špatný úhel náběhu vzduchu (nebo je to jiný / nesprávný typ), asi ani ty aera moc nepomůžou.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27523
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Tak, stírátko je "odborně" opraveno. Bylo trochu ohlé do luku a oba konce trochu do vrtule. Tak jsem ho nejprve zbavil luku (páč druhé je rovné) a srovnala se tím i vrtule na jedné straně. Druhou vrtuli jsem také srovnal, nasadil a už stírá dobře :) . Tak dík za radu, modeláři. Tedy, Ty bys mi takovou opravu nedoporučil, ale využil jsem Tvé rady - základna rovně :lol: . Na jednom stírátku je nápis Bosch a na druhém ne, ale je tam drobný znak, který by mohl být logem Bosch. Zámky mají každé stírátko trochu odlišné. Doma jsme zhodnotili, že komplet to nebude, ale na Fábii možná ano. I když ten ohyb do luku vypadal spíš, jako kdyby to tak bylo vyrobeno. Ale - má nějaké auto zahnutá stírátka :P ? Nevím. Každopádně - už je rovné :lol: .
Italle, odeslal si tento příspěvek ještě na původní vlákno zrovna v době, kdy jsem vlákno rozdělil, a přesunul. Tak jsem ho dal (bohužel to jde jen jako citace) sem. Sorry.....
Naposledy upravil(a) Pitris dne úte čer 07, 2011 19:02, celkem upraveno 1 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Naše stěrače tam zevlí nějakých 8 let a pořád stírají. Za sucha přirozeně vržou, ale jinak v tom nevidím problém. Stírají bezchybně a pokud bych kupoval nové, tak navštívím přímo koncernový autosalon, kde se dají objednat stejně jako kroužky do filtru :idea:
Stěrače možno podstavit korkovou zátkou pod nohou.
Itall

Příspěvek od Itall »

Aha, stěrače jsou tady :lol: , díky Pitrisi.
skodovkar: Přesně tak, přece je nebudeš měnit 2x do roka, jak doporučují jejich prodejci :lol: .
Ragazzi, a mohli byste stručně vyložit, co jsou aerostěrače? Já to nevím, páč je měním jednou za 10 let :lol: :oops: . Třeba modelář se toho určitě ujme :wink: .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27523
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Itall píše:Aha, stěrače jsou tady :lol: .....mohli byste stručně vyložit, co jsou aerostěrače?....
http://cs.autolexicon.net/articles/aero-sterace
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Itall píše:Aha, stěrače jsou tady :lol: .....mohli byste stručně vyložit, co jsou aerostěrače?....
http://cs.autolexicon.net/articles/aero-sterace
Ahá, tak to jó, díky :wink: . To dávají na škodovky, ne? Tak podívejme, ony jsou to aerostěrače... :shock: . Líbí se mi to víc, než ta předpotopní ramínka. To zas jó :P .
modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše:I když ten ohyb do luku vypadal spíš, jako kdyby to tak bylo vyrobeno. Ale - má nějaké auto zahnutá stírátka :P ? Nevím.
Ano, jsou taková stírátka - zrovna na škodovkách běžně.
modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše:Ahá, tak to jó, díky :wink: . To dávají na škodovky, ne? Tak podívejme, ony jsou to aerostěrače... :shock: . Líbí se mi to víc, než ta předpotopní ramínka. To zas jó :P .
Není všechno zlato, co se třpytí! Aerostěrače někdy fungují lépe než klasika, jindy naopak hůře. Jenže při výměně jsou min. 3x dražší, a o to přece výrobci jde, ne?
modelář

Příspěvek od modelář »

Itall píše:... páč je měním jednou za 10 let :lol: :oops: . Třeba modelář se toho určitě ujme :wink: .
Ještě jsem nezažil stěrače, které by vydržely déle, jak dva roky. A to za důsledného využívání mnou uvedeného receptu. Otázkou samozřejmě je, co kdo rozumí pod pojmem, že ještě "pořád stírají"... :P
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Já tomu rozumím tak, že když prší a stěrač projede, tak setře vše a nevydává žádné pazvuky. Na fabině jsou origo, 8let a 60tKm. Někdy stojí v garáži, někdy venku, letní zímní provoz. Rozmrazovače, Tesco ostřikovač a pořád jsou OK. Nikdy žádná údržba.
modelář

Příspěvek od modelář »

skodovkar píše:... když prší a stěrač projede, tak setře vše ...
Prosím blíže specifikovat! Co znamená "vše"? Jak se to na povrchu skla projeví?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Projeví se to tak, že za ním nic nezůstane. Pouze suché sklo a nově dopadlé kapky.
modelář

Příspěvek od modelář »

To pak :shock: !
Ledaže to auto moc nenajezdí a za různých plískanic už vůbec ne...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Já ti to natočím :-D
Odpovědět