Rozvodový řemen nebo řetěz?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

kralkazi - mas soukromou zpravu, jde o Eshop, kde maji vse za dobrou cenu, ale tu nekde nerekne, ze tu delam reklamu....
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Rozvodový řemen nebo řetěz?

Příspěvek od skodovkar »

Velice zajímavý článek, který jen potvrzuje, že je třeba olej rozumně měnit a nejen to... http://www.auto.cz/pohony-rozvodu-remen ... tezu-70246
Itall

Re: Rozvodový řemen nebo řetěz?

Příspěvek od Itall »

Jestli rozvodový řemen vydrží přes 200000 km, sem s ním :lol: . Samozřejmě je to sofistikovanější řešení, než "primitivní" řetěz. Navíc tišší. Ale dosud má řetěz obecně vyšší životnost, než řemen. A běžný zákazník potřebuje, aby auto jezdilo a nemusel se moc starat a cpát do něj prachy. Kupuju Citigo :lol: - řemen na věčné časy :shock: .
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Rozvodový řemen nebo řetěz?

Příspěvek od skodovkar »

Začíná se řemenit všude
http://www.cykloplanet.cz/blog/kola-s-remenem/
Rád bych se na tom projel :-D
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Rozvodový řemen nebo řetěz?

Příspěvek od Pedro »

Jsem měl motorku s řemenem,ale měla převodovku.
Tady jaksi postrádám pomocníka s názvem přehazka.
Takže krátký převod pro jízdu do kopců? Nebo těžší na rovinatější úseky?
Nebo se ušlapat jako debil resp. si kur..t klouby?
Autoxxxrady

Re: Rozvodový řemen nebo řetěz?

Příspěvek od Autoxxxrady »

Itall píše:Jestli rozvodový řemen vydrží přes 200000 km, sem s ním :lol: . Samozřejmě je to sofistikovanější řešení, než "primitivní" řetěz. Navíc tišší. Ale dosud má řetěz obecně vyšší životnost, než řemen. A běžný zákazník potřebuje, aby auto jezdilo a nemusel se moc starat a cpát do něj prachy. Kupuju Citigo :lol: - řemen na věčné časy :shock: .
Si ho vyměníš častěji. Nebudeš ho tam nechávat 200 000km. Ale dnešní moderní motory mají s řetězy problém. Takže řemen je dneska lepší řešení. Staré motory u těch řetězy vydrží. Starý motor znamená i nově vyrobený, ale konstrukčně starý.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Rozvodový řemen nebo řetěz?

Příspěvek od NOVON »

Mno u japonských motorů funguje řetěz bezproblémů,u ostatních jsem dost skeptický..Jinak k brzdám,TRW mě už mockrát zklamalo,přestal jsem je dávat.Hlavně mají tvrdé desky,které přehřívají kotouče a ty se pak vlní..Dávám většinou komplet BREMBO nebo ATE..Tvrdost desek lze posoudit i okem,čím jemnější zrnitost materiálu,tím je deska měkčí..Sice rychleji ubývá,ale nepřehřívá kotouč a lépe brzdí..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Autoxxxrady

Re: Rozvodový řemen nebo řetěz?

Příspěvek od Autoxxxrady »

Mno u japonských motorů funguje řetěz bezproblémů,u ostatních jsem dost skeptický
Japonci zatim žádný malý turbomotory s řetězy nedělají. Nic mě teď alespoň nenapadá. Většinou jsou to kubatury do 1.6l přeplňovaný kde to zlobí. U těch menších motorů. U větších tak nezlobí.
Odpovědět