rada

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

bea

rada

Příspěvek od bea »

prosím co to je za olej a je kvalitní? API - CI-4 /SL , ACEA E5/B4/B3/A2 , MB 228.3 / MAN 3275 děkuji Bea
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Olej pro velké naftové motory - kamiony,motory stavebních strojů a pod. A jaké máš měřítko kvality ?
bea

Příspěvek od bea »

jde dát do osobního naftáka?
FF

Příspěvek od FF »

Príspevok bol mnou (FF) vymazaný - nakoľko neuspokojil... :shock:
Naposledy upravil(a) FF dne ned pro 06, 2009 16:01, celkem upraveno 3 x.
bea

Příspěvek od bea »

až se budu chtít zeptat na to co píšeš zeptám se,takže toto vynech.Já se ptám na tento olej,a proč? protože to potřebuji vědět a také je moje věc co s ním budu dělat.
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

FF to myslel tak, ze zalezi, jake normy pozaduje Tvuj motor, tak se necerti. Pokud uvedeny olej splnuje specifikace pozadovane vyrobcem motoru v osobaku, tak proc tam ten olej nedat.
bea

Příspěvek od bea »

takže pánové neznamená že když jsem žena že toto neznám,ptám se na olej který jsem uvedla, že ACEA je B3 u mejch autáků vím taky nejsem trubka ,zatím kdo mne odpověděl ku prospěchu je BIO:?
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

takze jeste jednou, uvedeny olej ma mj. B3, motor pozaduje B3, tak v cem je problem?
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

bea píše:takže pánové neznamená že když jsem žena že toto neznám,ptám se na olej který jsem uvedla, že ACEA je B3 u mejch autáků vím taky nejsem trubka ,zatím kdo mne odpověděl ku prospěchu je BIO:?
Podle vypsaných norem předpokládám, že se jedná o olej CATERPILAR DEO SAE 15W-40 nebo podobný.Kvalitní bude, ale patří jinam než do osobního auta. Ve starších osobních dieselech dobře použitelný např. Opel Record 2,3D nebo první Omega a i starší Tdi( Golf I a II apod.). Moderní dieselové motory mají trochu jiný požadavek na viskozitu oleje, jeho celkové vlastnost a upřednostňují vlastní firemní normy, které mají vždy přednost před normou API a ACEA, např. normy koncernu VW. Já osobně bych do motoru typu PD, HDi, JTD a Common Rail tento olej i když splňuje B3 a B4 důrazně nedoporučil.
Anonymní

olej

Příspěvek od Anonymní »

...a máš to ty krá... beo, stačí ti odpověď ?
Anonymní

olej

Příspěvek od Anonymní »

prd tomu rozumí a ještě si vyskakuje.....
bea

Příspěvek od bea »

Alfi děkuju to jsem potřebovala a k tomu anonymnímu jsi ubožák.
Anonymní

olej

Příspěvek od Anonymní »

a ty jsi kráva která jezdí na kradený kamioňácký olej a ještě se naparuje......
antibea

Příspěvek od antibea »

Podle toho jak se "bea" tady chová mi došlo, že ten olej od kamioňáků dosatáva namísto peněz :wink: :wink: :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej

Příspěvek od Pitris »

Anonymní píše:a ty jsi kráva která jezdí na kradený kamioňácký olej a ještě se naparuje......
Anonymní píše:...a máš to ty krá... beo, stačí ti odpověď ?
Anonymní píše:prd tomu rozumí a ještě si vyskakuje.....
antibea píše:Podle toho jak se "bea" tady chová mi došlo, že ten olej od kamioňáků dosatáva namísto peněz
A už je zase problém s anonymama - pánové, "brzděte s těmi zvířaty", :!:
nebo začnu mazat vaše "útoky" :!:
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned pro 06, 2009 19:39, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět