QG1 a 5W40

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
passatb3

QG1 a 5W40

Příspěvek od passatb3 »

Zajímalo by mě, jestli by bylo možné při nastavení inervalu QG1 (prodloužený, nastavený max na 15tkm) používat viskozitní třídu 5W40(505.01)?. Zda by Ř.J. správně vyhodnocovala opotřebenost oleje v závislosti na stylu jízd, jako u klasicky nastavené QG1 na 30tkm a viskozitě 5W30 (507.00) :?: :idea:
modelář

Re: QG1 a 5W40

Příspěvek od modelář »

passatb3 píše:... Zda by Ř.J. správně vyhodnocovala opotřebenost oleje v závislosti na stylu jízd, jako u klasicky nastavené QG1 na 30tkm a viskozitě 5W30 (507.00) :?: :idea:
Žádná ŘJ samozřejmě nic takového nevyhodnocuje, poněvadž k tomu nemá k dispozici žádné "čidlo kvality oleje"! :twisted: Jedná se pouze o matematický algoritmus vycházející z provozních podmínek, nikoli z druhu použitého oleje. :idea:
passatb3

Re: QG1 a 5W40

Příspěvek od passatb3 »

modelář píše:
passatb3 píše:... Zda by Ř.J. správně vyhodnocovala opotřebenost oleje v závislosti na stylu jízd, jako u klasicky nastavené QG1 na 30tkm a viskozitě 5W30 (507.00) :?: :idea:
Žádná ŘJ samozřejmě nic takového nevyhodnocuje, poněvadž k tomu nemá k dispozici žádné "čidlo kvality oleje"! :twisted: Jedná se pouze o matematický algoritmus vycházející z provozních podmínek, nikoli z druhu použitého oleje. :idea:
Jestli tomu správně rozumím, tak když nastavím QG1 na max 15tkm a lít budu "obyčejnou" 505.01, bude mi (matematický algoritmus vycházející z provozních podmínek) "hlásit" výměnu např. už v 10tkm (časté studené starty...) :?:
Mav

Příspěvek od Mav »

Přesně tak,

takto jezdím již od roku 2004, a při změně zaměstnání a stylu života ( jen krátké jízdy na studený motor, mi to začalo hlásit výměnu po 9000,-km.

Není to špatný systém, tak proč to nevyužít. Teď doufám, že moc nekecám.

Nejsem automechanik, podle mě je tam pod vanou jen čidlo teploty, nebo se mýlím?
modelář

Příspěvek od modelář »

Ono tam těch "sledovaných parametrů" je více, ale tím úplně nejdůležitějším je právě již zmíněný počet studených startů.
passatb3

Příspěvek od passatb3 »

Mav: máš nastavenou QG1 a liješ tam 5W40? Pokud ano, máš nastavenou výměnu na 30tkm, nebo 15tkm?
Jde mě hlavně o to, jestli viskozita 5W40 oproti 5W30 "nezkreslí" onen výpočet.
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

Ne nezkreslí, počítá se palivo, vzduch, ujeté km, starty atd.
Pokud by jsi chtěl čidlo opravdu na vyhodnocení stavu oleje tak přes SZ.
passatb3

Příspěvek od passatb3 »

OK, tak to nastavím QG1 na 15tkm max a budu lít 505.01 Měnit budu podle toho jak se ozve. Díky pánové! :wink:
Mav

Příspěvek od Mav »

Mám nastaveno 30.000,-km, Mobil 1 5W-50.

Když jsem jezdil dálky - 150Km tam i zpět, nehlásilo mi to ani po 23.000,-

Olej 0W-40 jsem měl pod dohledem tribotechnika, a ten mi při 15.000km na rozboru sdělil, že na něj mohu najet tímto stylem bez problémů 20.000. Pod protokol dal kulaté razítko.

Ten samý olej, a při krátkých jízdách 9000,-km!!!

Opravdu záleží na stylu jízdy, a množství spáleného vzduchu a paliva - jestli jedu 1 km na 2ku -3ku, nebo na 5ku.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Proto u svoji B5 menim po 8 tkm a mam klid :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Mav píše:Když jsem jezdil dálky - 150Km tam i zpět, nehlásilo mi to ani po 23.000,-
Olej 0W-40 jsem měl pod dohledem tribotechnika, a ten mi při 15.000km na rozboru sdělil, že na něj mohu najet tímto stylem bez problémů 20.000. Pod protokol dal kulaté razítko.
Ten samý olej, a při krátkých jízdách 9000,-km!!!
Ano, krátké jízdy jsou největší "zabiják" oleje......
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
passatb3

Příspěvek od passatb3 »

No a přenastavení QG1 na 15tkm neovlivní ono vyhodnocování...???
passatb3

Příspěvek od passatb3 »

Mav píše:Mám nastaveno 30.000,-km, Mobil 1 5W-50.
Mav, ten Mobil co používáš měníš max po 15tkm, pokud se "hlídač" neozve dřív...
:?:
Odpovědět