problémy s motorem po výměně oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jack

problémy s motorem po výměně oleje

Příspěvek od jack »

Ahoj,
díky špatné informaci jsem na olej najel přes 20 tis. km. Šlo o Shell Helix 10W-40. Při výměně jsem použil olej Starline stejné třídy. Krátce po výměně mi elektronika začala po ujetí cca 30 a méně km (v závislosti na teplotě motoru) zastavovat motor. Kontrolka ukázala problém s olejem. Po krátké přestávce (15 - 25 min) bylo možné ujet dalších několik kilometrů. Vyměnil jsem olej Starline za Shell Helix 10W-40 včetně filtru (nyní MANN), 200 km vše v pořádku a pak se začaly projevovat stejné problémy jako u Starline. Nemáte někdo podobné zkušenosti a nevíte co s tím může být. Dík. Jack
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

O jaký se jedná vůz?
Ale můžu předem říct, že 20 000Km by nemělo být pro motor smrtelných.
Starline je ta nejhorší břečka, co se dá sehnat, ale na propláchnutí dobré.
Problém s olejem - nejedná se o tlak? Nebo není nutné u vašeho vozu elektronicky zadat výměnu oleje? Eventuálně vadné čidlo "kvality" oleje?
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

A má to spojitost s olejem? Není problém v chladící soustavě ? Pokud by byl problém s mazáním po 200 km by byl motor určitě zadřený!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

to jack: možná seš na tom lépe, jak Jan Nowak tady: http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3801 - ale stejně "nejedeš". Takhle ale těžko radit, příčin může být víc, než jen špatný olej - kontrolka ukázala problém s olejem (Starline - no nic :( "vždyť přece všechny oleje jsou stejné" :oops: ), ale chce to "přesnější diagnózu" / diagnostiku.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Možná je STARLINE horší olej,ale NEVĚŘÍM,že by zlikvidoval motor..Tohle nebude olejem..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět