prevodovy olej do motorky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

DAVVE

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od DAVVE »

tak jeste jsem nevidel dvoutakta z uzavrenou spojkou ve sve komore, a zvlast tam lit olej :D a jak tu kdo si vlozil ten prevodak od repsolu tak ten bych tam dat nemohl protoze ma specifikaci SASO,a ja mam v manualu JASO:Ten motul 5100 je plne pouzitelny do moji Hondy :wink: uz ty specifikace oznaceni a buhvi co chapu na 100% neni treba stoho kovbojku :D ale dekuju vsem za trpelivost a odpovedi :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od Pitris »

Dej si tam co uznáš za vhodné. A specifikace SASO neexistuje - bohužel je to chyba, patří tam JASO
http://www.motostar.cz/cz/eshop/5281-re ... -10w40-1l/ a samozřejmě je i pro "mokré" spojky, a s MA2...
http://www.repsol.com.au/catalog/pdf/RMTR-40-001.PDF
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
DAVVE

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od DAVVE »

ted jsi me doplantal nevim jestli motul nebo repsol :D podle toho co pisou tady tak je vhodnejsi ten repsol je to primo prevodovy olej vyvinuty specielne do motocyklovych motorek tohoto typu..ale motul taky a navic je levnejsi :wink:
Itall

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od Itall »

Durex píše:Italle,nezlob se na mě,ale co jsem doporučil špatně? Co je k nepochopení na použití motooleje pro společnou nápl motor,převodovka,spojka do motoru 2T do převodovky se společnou spojkou? Je to naprosto běžná praxe,která funguje a není to experiment. Ten olej má aditiva jak pro spojku tak i převodovku,resp. převodovka s přímým ozubením nelikviduje olej jako převod hypoidní. Proto taky lze uvařit olej pro motor,převodovku a spojku v jednom. Vysvětli mi prosím,co jsem doporučil špatně. Děkuji
Durexi, nezlob se na mě, ale kde jsem napsal, že jsi něco doporučil špatně?
Itall

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od Itall »

DAVVE píše:ted jsi me doplantal nevim jestli motul nebo repsol :D podle toho co pisou tady tak je vhodnejsi ten repsol je to primo prevodovy olej vyvinuty specielne do motocyklovych motorek tohoto typu..ale motul taky a navic je levnejsi :wink:
Tak si třeba kup oba a vyzkoušej nejprve jeden, a pak druhý. Stejně to musíš měnit za chvilku, pokud trochu jezdíš. A uvidíš, který lépe sedne. Třeba něco i poznáš, možná na spojce, jinde spíš těžko. Anebo taky nepoznáš vůbec nic.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od Durex »

Itall píše:Tady se dozvíš věci, viď, DAVVE? :D Pitris Ti doporučí převoďák a olej pro společnou náplň (motor-převodovka) nikoliv, Durex Ti doporučí olej pro společnou náplň (myšleno opět motor-převodovka?) a převoďák nikoliv. Bude to spíš nějak takto: pokračování tvého příspěvku ...
Pokud si to přečtu,tak to na mě nepusobí tak,že by si myslel,že sem to napsal dobře ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od Itall »

Durex píše:
Itall píše:Tady se dozvíš věci, viď, DAVVE? :D Pitris Ti doporučí převoďák a olej pro společnou náplň (motor-převodovka) nikoliv, Durex Ti doporučí olej pro společnou náplň (myšleno opět motor-převodovka?) a převoďák nikoliv. Bude to spíš nějak takto: pokračování tvého příspěvku ...
Pokud si to přečtu,tak to na mě nepusobí tak,že by si myslel,že sem to napsal dobře ...
Oba jste, s Pitrisem, doporučili svoji verzi a obě verze jsou možné. Takže je to správně, však jsem to také dále napsal. Jen se mi zdá zbytečné říkat, že ten olej ano a ten ne, když tam mohou přijít oba. Vyzkoušet si to stejně musí DAVVE.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od Brembo »

motul mal v ponuke i špecialne prevodové oleje pre moto prevodovka+spojka. V sučastnosti boli zo zoznamu vyradené a už sa nevyrábaju. V ére Jawa 350 sa tam odporučal prevodový olej PP 90,viacmenej som ho nahradil olejom Castrol pre moto prevodovky,presný typ si už nepamatám a bolo to 2x lepšie-spojka sa za studena nelepila,za tepla zase nešklbala
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
DAVVE

Re: prevodovy olej do motorky

Příspěvek od DAVVE »

Itall píše:
Durex píše:
Itall píše:Tady se dozvíš věci, viď, DAVVE? :D Pitris Ti doporučí převoďák a olej pro společnou náplň (motor-převodovka) nikoliv, Durex Ti doporučí olej pro společnou náplň (myšleno opět motor-převodovka?) a převoďák nikoliv. Bude to spíš nějak takto: pokračování tvého příspěvku ...
Pokud si to přečtu,tak to na mě nepusobí tak,že by si myslel,že sem to napsal dobře ...
Oba jste, s Pitrisem, doporučili svoji verzi a obě verze jsou možné. Takže je to správně, však jsem to také dále napsal. Jen se mi zdá zbytečné říkat, že ten olej ano a ten ne, když tam mohou přijít oba. Vyzkoušet si to stejně musí DAVVE.
No to mas pravdu :D tady se clovek dozvi veci aj to co nechce :D ale jinak diky to co jsem chtel vedet jsem se dozvedel :wink:
Odpovědět