Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od jerome »

Jan Nowak pisal vyssie ze ten Castrol doporucuju aj na Mazdaclube kde si myslim nejaka skusenost bude. Takze olej by mal byt aj co sa tyka poziadavky vyrobcu OK.
Ja by som skusil tuto zimu nejako "prezit" (dat tomu oleju este sancu) cez leto bude ok a ak aj na buduci rok bude auto tazsie radit potom skusit nieco ine :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:Jan Nowak pisal vyssie ze ten Castrol doporucuju aj na Mazdaclube kde si myslim nejaka skusenost bude. Takze olej by mal byt aj co sa tyka poziadavky vyrobcu OK.
Já už jsem takových "zaručených doporučení" na nejrůznějších fórech četl... :mrgreen:
jerome píše:Ja by som skusil tuto zimu nejako "prezit" (dat tomu oleju este sancu) cez leto bude ok a ak aj na buduci rok bude auto tazsie radit potom skusit nieco ine :idea:
Jinými slovy: Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou. :cry:

Teď vážně: Nejnižší viskozitu za studena má v kategorii vícerozsahových převoďáků Tutela Car Technyx. Vyzkoušet lze i Ravenol (teď přesně nevím, jestli 1 nebo 2 - nutno zvolit podle předepsaných norem). Co za studena fungovat určitě bude, to je Valvoline ATF MaxLife (předem doporučuji se zbytečně nedivit, proč ATF), ale tam bych si nebyl úplně jistý odolností olejového filmu za tepla. Tutelu mohu vřele doporučit, s ostatními právě zmíněnými osobní zkušenost nemám.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od jerome »

Vidim ze uz bars aky Navstevnik je chytrejsi jak vsetci uzivatelia tohto fora :mrgreen: :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:... uz bars aky Navstevnik je chytrejsi jak vsetci uzivatelia tohto fora :mrgreen: :wink:
Ne chytřejší, ale prakticky zběhlejší. :D
Jan Nowak

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Jan Nowak »

No, možná jsem naivní, ale příspěvky uživatele Návštěvník mi nepřijdou zrovna od věci...
Zkusím "kompromis". Na ten Castrol mám najeto cca. 1000 km. Ještě 1000 km ho tam nechám (převodovce už asi víc neublížím než když tam byl 180.000 km stále původní olej) a když se nic citelně nezlepší, koupím tu Tutelu a dám ji tam.
O výsledku se s vámi podělím, ale potřebuji ještě tak měsíc.

Všem díky moc za rady a názory!
Jan Nowak

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Jan Nowak »

P.S. Jen pro zajímavost:
Na mazdaclubu jsem nacházel jen samou ódu na Castrol TAF X. Ten už se ale nedělá a dle Castrolu ho nahradil Syntrans.... Ale na ten Syntrans už to o pěním samé ódy není - našel jsem několik reakcí, které ukazují na to, že je jiný než TAF X - co se týče finálního efektu, tak Bohužel horší :(
Návštěvník

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Návštěvník »

Jan Nowak píše:...Na ten Castrol mám najeto cca. 1000 km. Ještě 1000 km ho tam nechám (převodovce už asi víc neublížím než když tam byl 180.000 km stále původní olej) a když ...
Vsadím boty, že ten olej, co tam byl donedávna, není původní, ale už ho někdo vyměnil, bohužel nikoli za to, co tam patří. Osobně to tipuji na ještě "klasický" API GL5 (zapáchá po síře), který poškodil synchrony. Další možností je, že auto má skutečnosti najeto mnohem více km: servisuji Mazdu 6 z r.v. 2003 s najetými 187 tis. km, náplň v převodovce je původní a žádný problém.
Návštěvník

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Návštěvník »

Jan Nowak píše:... Castrol TAF X. Ten už se ale nedělá a dle Castrolu ho nahradil Syntrans.... Ale na ten Syntrans ... je jiný než TAF X - co se týče finálního efektu, tak Bohužel horší :(
Potvrzuji! Ovšem ani ten Castrol TAF X nedosahoval těch vlastností Tutely Car Technyx, o které nám v daném konkrétním případě jde.
Návštěvník

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Návštěvník »

Jinak efekt změny projevů převodovky po výměně náplně se projeví max. do 200 ujetých km.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od jerome »

Jan Nowak píše:No, možná jsem naivní, ale příspěvky uživatele Návštěvník mi nepřijdou zrovna od věci...
nikto ani netvrdi ze by boli od veci... Prakticke skusenosti su daleko vyssi level jak teroria :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Colommbo »

jerome píše:Vidim ze uz bars aky Navstevnik je chytrejsi jak vsetci uzivatelia tohto fora :mrgreen: :wink:
Návštěvník Návštěvník je přece jen jeden... :wink: :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:... Prakticke skusenosti su daleko vyssi level jak teroria :wink:
Zde ona praxe na 100% potvrzuje teoretické předpoklady. :)
Návštěvník

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:Návštěvník Návštěvník je přece jen jeden... :wink: :lol:
To už je Návštěvník na druhou, ne? :P
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Mick 1 »

Nejdřív zkuste funkci spojky než začnete hledat bebina v převodovce.. Mockrát mi to ušetřilo spoustu práce. Za studena rychlosti "nahoru" jdou špatně.. Jak "tam jde" za stejných podmínek - za studena - ona dvojka při řazení "dolů" z trojky,případně trojka ze čtverky směrem dolů ? :evil:
Jan Nowak

Re: Prevodovka za studena nefunguje nejlepe...

Příspěvek od Jan Nowak »

@Mick 1: Za studena to jde nahoru i dolu stejně špatně.

@Návštěvník: Auto má najeto 187tis., je z DE a má komplet prověřenou historii (ex-firemní auto vždy servisované v Mazdě). Myslím, že nemá najeto více. A možná máš pravdu - dle servisky a předepsaných úkonů to vypadá, že byl převoďák v autor. servisu opravdu měněn (a nebo taky ne - měli to předepsáno a udělat to nemuseli...).
OK. Objednávám Tutelu. Ale měnit budu stejně asi až za měsíc :(
Odpovědět