OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od gabriiel »

Optimal beru Praha nebo Jindrichuv Hradec a ta prazska mi taky prijde nejaka slabsi, aditivuji porad stejne. Ono ani bych se nedivil, jelikoz cenove je rozdil pouze 30 haleru na litr. Takze v Praze asi Optimal nee.
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Palin

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Palin »

Jezdím většinou na Maxxe. Teď jsem využil u Shellu slevu a dal jejich prémiovou naftu Power Nitro plus a zakápnul to aditivem od Millerse kvůli zvýšení CČ. Outlander (s VW motorem 2,0 TDI) šel líp a na dálnici jsem z toho vytáhnul dle tachometru 216 km což se mi dosud (na tomto úseku) nikdy nepodařilo.
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od bastien »

Škoda, žes to zakápnul. Vypovídající hodnota nitra je pak o ničem.
henstridge

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od henstridge »

Už základní (tedy neprémiová) nafta od OMV se vyrovná, není-li dokonce lepší než Verva Diesel od Benziny. Vzal jsem do téměř prázdné (dojezd 30 km), plnou nádrž Vervy a motor měl hlučnější chod a horší výkon. Po vyjetí jsem natankoval opět plnou, tentokrát už opět OMV a hned jsem mě pocit, že je auto jakoby lehčí a jde ochotně za plynem. Maxx Motion jsem zatím nezkoušel, většinou býva tak o dvě koruny dražší než běžná nafta od OMV, se kterou nemám ani v zimě nejmenší problém, přičemž žádná aditiva (ať už zimní či letní) nepoužívám.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1889
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od rousini »

Tak asi 2 měsíce jezdím po předchozím Diesel Optimal na MaxxDiesel. Subjektivně se mi zdá Maxx malinko živější, ale akusticky je chod motoru srovnatelný. Po přidání Ecomax se chod dále zjemnil, ale vliv na spotřebu jsem nezpozoroval. Stejný jako s OptimalDiesel+Ecomax nebo MaxxDiesel bez Ecomax.
Můj závěr je při dlouhodobém cenovém rozdílu mezi uvedenými naftami 2,60Kč:
- Letní provoz na Maxxe
- Zimní provoz, kdy s ohledem na podmínky výkon nepotřebuju, OptimalDiesel.

Ještě se taky poptám tady na Táborsku na obyč. OMW diesel, jestli vozí z "A" nebo žbrnďolu z Kralup a příp vyzkouším. Jinak doplním názor na Ecomax a to čistě uživatelský (neviděl jsem rozebraný turbo, EGR, vstřiky...). Nepoznal jsem v ničem rozdíl oproti VIF.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
NOP

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od NOP »

Dlouho jsem tu nebyl, o to více mne překvapilo, že někteří z Vás mají podobné zkušenosti s Optimal Dieselem jako já. Pokud jsem tankoval na benzínkách v Brně, vždy horší výsledky, než na benzínkách mimo Brno (akcelerace, úspora, chod motoru). Nyní jsem opět natankoval na "venkovské" benzince, kde to dvakrát před tím bylo velmi dobré a z auta mám "línou lemru". Nevím, dříve jsem si myslel, že s tou naftou nějak "čarují" naši milí čerpadláři, ale spíše tam bude nějaká proměnlivá kvalita nebo něco na ten způsob. Ostatní podmínky, které by na chování motoru mohly mít vliv stejné. Stále používám aditivum Eclipse od Millerů (mělo by to být stejné nebo hodně podobné jako Ecomax). A ještě jednu poznámku k tomuto aditivu. Dříve jsem dlouho používal VIF a psal jsem tu, že si doma do dvou aut odměřím Vif až do 8. plastových lahví o obsahu 0,5 l, doliji naftou a před tankováním pouze naliji do nádrže..... To stejné jsem udělal (samozřejmě) i s Eclipse. Jenže!!! Postupně se původně zjištěný pozitivní vliv aditiva začal nějak vytrácet. Výrobce uvádí záruční dobu 1 rok, po otevření 3 měsíce (řeším vytlačením vzduchu z plast. lahve). Napadlo mne, že aditivum po naředění naftou snad časem ztrácí svoji účinnost. Dnes jsem přesvědčen o tom, že tomu tak skutečně je. Jednak jsem to vyzkoušel sám, čerstvě připravené aditivum fungovalo jako dříve, potom jsem dal to dříve připravené a čerstvě připravené aditivum i synům (postupně), v obou případech měli tankovat stejnou naftu u stejné benzinky a oba to vyhodnotili stejně jako já, ačkoliv dopředu nevěděli, o co ve skutečnosti jde. Ano, já vím, všechno je to o pocitech, ale konala se navíc i úspora, která u mne dělá cca 0,3 l. Ovšem, abych byl opravdu objektivní, musím uvést, že moje paní žádný rozdíl nepoznala. V jejím případě je to ale asi tak, že pokud bych jí tam načurdil kerozín s nitroglycerínem, tak to nepozná také. Jenom na doplnění, ta dopředu připravená nafta s aditivem byla starší než jeden měsíc.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1889
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od rousini »

Tak mě napadá jediné. Čepro spravuje státní hmotné rezervy. Mohlo by jít poznat nějakou skladovou naftu? A je vůbec taková nebo se tanky průběžně odčerpávají - doplňují? Možná i preventivně zkontrolovat dodák na FAME...
Já beru OptimalDiesel na pumpě, kde i obyčejný diesel byl bez FAME a rozdíl mezi těmito naftami byl 0,0prd. Ale jak už jsem psal oproti Maxxu žádná tragedie, takže asi dobrá nafta...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Jindrich

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Jindrich »

Je mozne mazivost maxxmotion zlepsit timto? Ma to vyznam? Liqui Moly Diesel Schmier-Additiv http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... db=web.nsf
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od bastien »

Já zlepšuju mazivost tankováním nafty s biosložkou.
ARAGON

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od ARAGON »

Než biosložku to radši jiný mazadla. Když jsem viděl co provedla biosložka u mého nákladního Volva z Německa, které delší dobu stálo tak mě to potvrdilo že na biosrágoru nikdy. Taky netoužím mít zanesený vstřiky vápníkem a kovy z biosložky. Takže od konce zimy jsem přešel z Maxxe na Optimal a změnu jsem nezaznamenal u žádnýho auta, spotřeba a dojezd je stále podobný a chod motoru taky.
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od bastien »

Ani se nedivím, žes tu změna nezaznamenal :mrgreen: . Nic ve zlém :wink: .
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od gabriiel »

Dalsi vysledky pozorovani OptimalDiesel + Ecomax (jezdim i aditivuji porad stejne):

Kdyz tankuji Optimal v Praze na Zizkove (hned vedle VSE), tak pocitove je auto linejsi, ale prekvapujici je spotreba, ktera je pouze o 0,1 az 0,2 l/100km nizsi, nez na palubnim pc.

Kdyz tankuji Optimal v Jindrichove Hradci nebo v Litomericich, tak auto jede dle predstav a rozdil spotreby je 0,5 l/100km oproti palubnimu.

Ted aktualne jsem mel litomericky vzorek a palubni hlasil 6,70, dle cerpani je 6,19.
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27543
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Pitris »

Jindrich píše:Je mozne mazivost maxxmotion zlepsit timto? Ma to vyznam? Liqui Moly Diesel Schmier-Additiv http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... db=web.nsf
Cokoliv od renomovaného výrobce - což Liqui Moly každopádně je - určené ke zlepšení mazivosti (a i jiných vlastností nafty) je pro motor a palivový systém vhodnější jak biosložka, která sice taky snad namaže, ale z déledobějšího hlediska pro auto kvůli svým ostatním vlastnostem přínosem určitě není.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ARAGON

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od ARAGON »

Bohužel Liqui Moly mazivost vůbec nezlepšuje a to zjistila SGS v posledním velkém testu aditiv. Protože to testoval bývalý Ústav paliv a maziv tak testu věřím a ukázalo se že aditiva jsou docela kulišárna na zákazníky.
PetrSY

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od PetrSY »

POZOR

liqui moly vyrábí vícero přípravků a mají i speciál co jen zvyšuje mazivost to co bylo v SM je obecne aditivum… mazivost maxxe je do 400.. dle dokumentace

Moje osobní zkušenost je že moje auto je z VIFEM hlučnější než např. s liqui moly pro common raily nebo s Millers...
Odpovědět