Mazda 5 nebo Citroen C5

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Jezevcik »

Brembo píše:ked to kupuješ manželke objednaj hned i nové turbo,EGR vstrekovacie čerpadlo a DPF. Za chvilu ich budeš i tak menit,a pre istotu i vstrekovače. ženy s autami nevedia zaobchádzat,technika im nič nehovorí a je zbytočné im vysvetlovat,ako sa má zaobchádzat s dieselom.
Kdysi jsem kupoval naftovou Corollu, o které jsem věděl, že prvním majitelem byla Iveta Bartošová.Měl jsem z toho docela strach, protože jsem si uměl představit, kterak si asi Ivetka lámala hlavu se zajížděním. Jak se ale ukázalo, tak to byl neskutečný držák, z čehož plynou dvě věci:buď je paní Bartošová výborná řidička, anebo je Toyota ještě lepší, než se traduje :)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Itall

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Itall »

Ještě doplněk: Zahlédl jsem, že verze zádě sedana C5 jsou různé. Já jsem měl na mysli tu se světly stroze vertikálně. Pak je ještě verze (asi pozdější?) se světly poněkud vyumělkovanými, což vypadá, dle mě, lépe, přestože jinak preferuji jednodušší tvarové řešení.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Tak klucí si představte, že jsem se zhlédl v C5ce no a když mi jí mamka zabavila, tak jsem se nas..l a koupil jsem si jí také.Ono to nebylo jen o tom, Laguna už si postavila hlavu a odešlo mi toho tam docela dost najednou, vím, že jí dám zase za pár korun do cajku, ale rozhodl jsem se pro změnu a synovec má čerstvě řidičák a učí se automechanikem tak mu to dám jako maturitní laborku, ona ještě toho hodně najezdí, ale po cca 730tkm má na zlobení nárok a také vím že takhle spolehlivý auto už mít nikdy nebudu.Bude to těžké loučení.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Colommbo »

Tož se těšíme, až přijedeš C5 ukázat do Poličky... :wink: P.S. A vezmi tu lepší... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od skodovkar »

Já dnes koupil leda nový přítlačák :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Pitris »

to mipesa: Přeji Ti, aby si s těmi C5-kami měl stejné štěstí jak s tou Lagunou. 730tkm je dost gut :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Pitris píše:to mipesa: Přeji Ti, aby si s těmi C5-kami měl stejné štěstí jak s tou Lagunou. 730tkm je dost gut :wink:
Pitrisi díky, ale jak jsem psal, tak spolehlivé auto jako byla Laguna už mít nikdy nebudu,kdyby alespoň polovička km s C5kou tak budu rád no a ta mamky mě nezajímá, když mi jí natvrdo zabavila a mě se tak líbila tak na ní házím bobek(mamky C5ku).Jinak dneska nic nedělám a jdu se s mamkou někam projít
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Pitris »

mipesa píše:....jdu se s mamkou někam projít
Projít, nebo projet :?: :P :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Itall »

Tak hodně štěstí s tem pertinaxem, mipeso. Chápu, že s Lagunou o 730 000 km se už na nic čekat asi nedalo. Tam snad musí být nějaký turboodometr. Nájezd skoro neuvěřitelný, tomu autu by se měl postavit pomník (teda - pokud není už vše vyměněno a je to vlastně jiné auto :shock: ). Taková unifikace v domácím vozovém parku nemusí být špatná (pokud dotyčný model sám není špatný). Tak ať slouží, cépětky :wink: .
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Pitris píše:
mipesa píše:....jdu se s mamkou někam projít
Projít, nebo projet :?: :P :twisted:
...nakonec to dopadlo tak, že jsme jeli s mojí C5kou a manželkou lyžovat do kérkonoš. První jízdu jsem šel rovnou na držku a vy...l jsem se na to, ale bylo tam nádherně.Dal jsem si tam nějakou pálivou klobásu a brutálně jsem se po ní po...l, takže asi tahle nějak jsem konečně manželku vyvez, no není to romantika jak řemen?
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Itall píše:Tak hodně štěstí s tem pertinaxem, mipeso. Chápu, že s Lagunou o 730 000 km se už na nic čekat asi nedalo. Tam snad musí být nějaký turboodometr. Nájezd skoro neuvěřitelný, tomu autu by se měl postavit pomník (teda - pokud není už vše vyměněno a je to vlastně jiné auto :shock: ). Taková unifikace v domácím vozovém parku nemusí být špatná (pokud dotyčný model sám není špatný). Tak ať slouží, cépětky :wink: .
Díky. Dneska mi padnul kšeft a docela se mi sešlo dost dílů na Lagunu, tak že začínám s její opravou.
Jen pro upřesnění, co odešlo.
Motorek před.stěrače umřel
Furt chrastí ABS i při mírném brždění
Centrální zamykání je v pr.......
Opět a tradičně přístrojovka(svině se zasekla na svých tradičních 299 999 km, to už je třetí.
Volnoběh mám na stálých 1 400 ot/min
Někam mi uteklo časové relé žhavení a žhavky jsou už také v pr......
Začalo téct prasátko na pravém bubnu
Prasknul lanovod ručky
Přední pravy homokineťák se rozhodl, že už se mu moc kloubovat nechce a ukecal i ložisko
Uložení torzek se nějak začalo drolit a za jízdy na mě ťuká a zkouší jestli si toho všimnu
Praská stále pojistka světel, prej moc plejtvám elektrikou
Ztahování okna u spolujezdce se ztáhlo na vždycky
No a určitě ještě něco najdu. Pro mě jsou to prkotiny, ale sešlo se jich dost.I přesto na ní nedám dopustit, prostě má na to holka nárok.A o víkendu až přijede synovec z intru, tak se na ní vrhnem a zas bude makat.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Pitris »

mipesa píše:....jsem konečně manželku vyvez, no není to romantika jak řemen?
No je fakt, že po takové době už na to měla holka nárok :shock: :P
mipesa píše:....dost dílů na Lagunu, tak že začínám s její opravou.
No je fakt, že po takové době už na to měla holka nárok :shock: :P
mipesa píše:A o víkendu až přijede synovec z intru, tak se na ní vrhnem a zas bude makat.
Nelido :twisted: celý týden sedí a maká ve škole, těší se na víkend, a ty ho hned "zaangažuješ" :shock: :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od Itall »

S více, než 299999 km se nepočítá, to dá rozum. Zasekává se to na cifře "čas k sešrotování" :D .
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Pitris píše:
mipesa píše:....jsem konečně manželku vyvez, no není to romantika jak řemen?
No je fakt, že po takové době už na to měla holka nárok :shock: :P
mipesa píše:....dost dílů na Lagunu, tak že začínám s její opravou.
No je fakt, že po takové době už na to měla holka nárok :shock: :P
mipesa píše:A o víkendu až přijede synovec z intru, tak se na ní vrhnem a zas bude makat.
Nelido :twisted: celý týden sedí a maká ve škole, těší se na víkend, a ty ho hned "zaangažuješ" :shock: :P
Fááááákt, dóóóóst dobrý :lol: :lol: :lol: .........no, ale mlaďas mě k tomu sám donutil a kor když ví, že ho to nebude stát ani korunu, tak to asi oželí, to sedění u compu.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Mazda 5 nebo Citroen C5

Příspěvek od mipesa »

Itall píše:S více, než 299999 km se nepočítá, to dá rozum. Zasekává se to na cifře "čas k sešrotování" :D .
Tak to nejsi sám koho to napadlo, ale naštěstí se to týká jen toho pos.....o počítadla km.
Odpovědět