Varta

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Varta

Příspěvek od Durex »

Já vás samozřejmě chápu. Sice nevím proč - nemám potřebu si někde honit triko,ale to nemůžete vědět ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Varta

Příspěvek od Pitris »

Mě to přijde od Pepinna jako hodně "odvážné" tvrzení. Nicméně do toho "nevidím", tak nevím.....
S čím ale souhlasit mohu a taky souhlasím, tak Varty obecně dobré baterky jsou.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Varta

Příspěvek od Colommbo »

Nějak tak... Pepinna ani bližší okolnosti resp. jeho zdroje neznám a jelikož nemohu uplatnit jednu ze základních zásad římského práva "budiž slyšena druhá strana", oznámení pana Pepinna týkající se jednání pracovníků českolipského závodu společnosti Varta odkládám ve smyslu ust. § 159 odst. 1) tr. řádu a nebudu se tím dále zabývat, notabene trápit. :) Varta 74Ah 750A Silver Dynamic mi teď pojede čtvrtou zimu a zatím bez jediného dobíjení navíc - "Namontuj a zapomeň!" - klepy, klep... :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Varta

Příspěvek od skodovkar »

Taky jsem myslím bral Blue edici a zatím druhá zima a snad taky dobré (zkontroluji až budu doma).
Itall

Re: Varta

Příspěvek od Itall »

Colommbo: Baterky jsou dnes kvalitnější (obecně) a asi i dobíjení u aut, takže 4 zimy bez problémů (a ještě u Varty) bych bral jako samozřejmost.
Pepinn

Re: Varta

Příspěvek od Pepinn »

Ale já vůbec netvrdím že baterie Varta jsou špatné,vím že mají výborné recenze a jméno.Problém je v tom,že jsou tyto tři řady baterií totožné :shock: Jak jsem psal,jsou stejné vnitřní desky i počet desek v baterii-ve všech tří typech,proces nabíjení taktéž,prostě jedinné co se při výrobě prohazuje,jsou obaly.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Varta

Příspěvek od skodovkar »

Hm a není tedy rozdíl v elektrolytu?
Pepinn

Re: Varta

Příspěvek od Pepinn »

skodovkar píše:Hm a není tedy rozdíl v elektrolytu?
Ne,není,zaplavují se ve stejných vanách.
Luboš

Re: Varta

Příspěvek od Luboš »

Myslím, že vnitřek baterie stejný není. Sice nevím, co je přesně uvnitř, ale rozdíly tam budou. Např. Varta blue v rozměru 207x175x175 má kapacitu 44 Ah, startovací proud 440A a hmotnost 11kg. Varta silver v rozměru 207x175x175, 52Ah,520A má ale už hmotnost 13 kg. Jestliže je tato baterie o 2 kg těžší, tak asi velikost a počet desek nebude úplně stejný.
miki

Re: Varta

Příspěvek od miki »

Myslíte že konkurencia spí? Ak by to bola pravda tak určite firmy vyrábajúce Banner, Bosch, Delkor.... prídu ako prvé s informáciou že Varta klame. Konkurenčný boj je to čo im nedovolí klamať. otvoriť baterku, analyzovať v labaku všetko od obalu po elektrolyt je jednoduché a určite to robia.
mirecbirecs

Re: Varta

Příspěvek od mirecbirecs »

o batériu sa treba starať, aj v lete pokial máte vela jázd po meste s častými štartami, treba batériu dobíjať každý mesiac....podbitá stráca na životnosti, Takisto aj "bezúdržbové" sú bezúdržbové len čiastočne,lebo pokial sa dá samolepka na vrchu batérie strhnúť, treba odšróbovať krajné komôrky - pri póloch a skontrolovať hladinu elekktrolytu....pokial je v poriadku na krajných komôrkach pri póloch,lebo tam sa najviac zvykne odparovať,tak je v poriadku všade....čo sa týka kvality ,ťažko kritizovať jednu značku voči druhej,ked neviem kto sa ako staral o batériu,,,,jednému vydrží aj 7 rokov a druhému tak 2 roky a 2 dni,,,,,/kým skončí záruka/ . batérie Bosch majú dobrý pomer kvality a ceny http://www.webareal.sk/extraolej/eshop/ ... sobne-auta
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Varta

Příspěvek od Pedro »

Zásadně se o baterie nestarám. V motorkách mám uzavřené,v autech jen 2 x ročně mrknu na stav kapaliny a kontakty, tím to končí. Každý měsíc dobíjet? Hahaha. Nedrží a dobíjení ok? Na smetiště s ní.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Varta

Příspěvek od Colommbo »

Upřímně řečeno, abych (bezúdržbovou) baterii každý měsíc kontroloval a dobíjel i v létě, to tedy opravdu nee, dobrá baterka, za předpokladu optimálního stavu dobíjecí soustavy, musí makat v létě i v zimě, od toho v autě je. A je-li zapotřebí jejího častého (třeba každoměsíčního) dobíjení, je někde něco špatně... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Varta

Příspěvek od Pedro »

Ja,herr Colommbo.
Naposledy upravil(a) Pedro dne pon pro 24, 2012 17:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Varta

Příspěvek od Pitris »

Já mám "bezúdržbovou" Vartu už pátou zimu, a jediný, co jsem s ní doteď dělal je, že ji vždycky začátkem prosince dám na nabíječku. Nic víc.....A předtím origo baterka z Hondy vydržela 10 let;
byla ale ještě dolívací; tu jsem dvakrát ročně ještě i dolil.....
emge píše:To sme už hodne ďaleko od pôvodnej témy, dúfam že sa Pitris nenahnevá, prípadne tému rozdelí....
"Nehnevám sa" :P rozděleno a umístěno sem: http://www.oleje.cz/forum/ozvuceni-auta-t5218.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět