prosím o radu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
romanus

prosím o radu

Příspěvek od romanus »

mám motor na malotraktore brigss - station a trocha viac je hlučnejši ako by mal v čom by mohol bíť problem -? máá 6 rokov .
e-panolin.cz

Re: prosím o radu

Příspěvek od e-panolin.cz »

Romanusi, toto ber s nadsázkou asi v tobě, uši již nemáš jako před 6 lety.
romanus

Re: prosím o radu

Příspěvek od romanus »

e-panolin.cz píše:Romanusi, toto ber s nadsázkou asi v tobě, uši již nemáš jako před 6 lety.
ako dikk ale važne ako keby v nom klepalo a pracuje na jar a na jesen tak by ešťe nemusel kráčať na dôchodok
e-panolin.cz

Re: prosím o radu

Příspěvek od e-panolin.cz »

Pokud máš správnou hladinu oleje v motoru tak potom ti pomůže jedině návštěva servisu B+S.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: prosím o radu

Příspěvek od skodovkar »

Vůbec netuším o jaký motor se jedná, ale tak třeba: vůle na ventilech, vytahané rozvody, vibrace do kastle přes ztvrdlé silentbloky :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prosím o radu

Příspěvek od Pitris »

A nemáš tam těch 6let pořád původní olej?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1147
Registrován: čtv srp 06, 2009 17:55

Re: prosím o radu

Příspěvek od Harry »

1. Zkontroluj ventilovou vůli.
Seřídit ji asi nemůžeš, většinou to nejde. :cry: Jenom budeš vědět, jestli není příliš velká.
2. Vyměň olej za 10W60; já jsem tímto olejem prodloužil sekačce "život" na 13 let. Kdyby neodešlo zapalování, (cca 3000 Kč) sloužila by dál, nic v ní neklepalo.
Ten olej jsem začal používat, když se po 3 letech používání začala přehřívat.... :wink: Udělal jsem dobře, :wink: přesto, že výrobce doporučuje pouze jednoviscosní olej SAE 30........ :lol:
3. Dál už těžko něco provedeš, pokud nejsi strojař, nebo nadšený mechanik, abys to rozebral celé a zkontroloval ojnici na klice.
Zbývá servis, a ten není levný. Já to vyřešil koupí sekačky s motorem Kawasaki, páč, když jsem si prohlédl motor B&S, tak jsem si řekl, že to bylo poprvé a naposled, co jsem takovej myšlenkově starej křáp koupil........... Ku podivu, Američani s tím paskvilem zahltili půl světa..... :twisted: :(
Pozor! :!: Náhradní díly jsou (zvláště u Mountfieldu) nekřesťansky až sprostě drahé. :!: :evil:
Subaru Outback 3,0 - objem ničím nenahradíš.

Castrol NEBRAT !

Se Subaru včas u baru,... a na věčné časy :wink:

Není dne, aby se člověk nenas*al.

Umění žít spočívá v tom, aby člověk věděl, na co se má vys*at.
Odpovědět