Škoda 1,2 TSI

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Pánové, nevím co je na tom pravdy, ale prý ta TSI budou opravdu průserové motory. Prý se tam leje v servisech jakýsi speciální olej přímo od škodovky (250kč/litr). A jiný to prý nezvládá.
A pokud se motor poškodí (předpokládám válce), tak je prý oprava v podstatě nemožná. To dává smysl, protože ocelová vložka je opravdu zakotvena do bloku pro lepší prostup tepla.
Tyto informace ale nemohu ověřit ani zaručit. Pokud by někdo mohl zjistit něco bližšího, nechť se činí.
VencaB
Příspěvky: 104
Registrován: čtv čer 16, 2011 23:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od VencaB »

alfi166silver píše:
VencaB píše:
bjukemen píše: ..kvôli čomu prešli na austrálsky holden.??..emisie...lebo čo podla mna je to motor nudny oničom nema to ten správny charakter a chuť po otačkach
Pokud si správně pamatuju tak ten V6 Holden má nějakých 3,8litru.
Fiatu patří GM, jehož součástí je i Holden... Nevím proč dál nepoužívali V6 Busso, asi by ho bez vážných konstručních zásahů na nové emisní limity nedostali (čemuž nevěřím) nebo chtěli přijít s "novým" motorem, který vlastně v rámci koncernu měli...
Jedná se o motory JTS 3,2 l V6 v AR 159 a AR Brera. Pokud měl holden v originálu 3,8 litru, zřejmě se zmenšilo vrtání a hlavy motoru jsou jiné (doplněny nápisem AR :D ). Špatný motor to není, alespoň kluci na fórech si na něj nestěžují, ale klasická V6 od AR zůstane legendou :wink:
Něco mi na tom neštymovalo, a ono je to tak, že Fiat koupil Chryslera.
A Holden patří stále koncernu GM. Tak jak je to s tím motorem?
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

VencaB píše: Něco mi na tom neštymovalo, a ono je to tak, že Fiat koupil Chryslera.
A Holden patří stále koncernu GM. Tak jak je to s tím motorem?
Možná jsem to napsal úplně blbě...
http://en.wikipedia.org/wiki/GM_High_Feature_engine
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Moja

Příspěvek od Moja »

V AR166 Holden jsem nikdy neviděl!A to mám v dílně nějakou co chvíla.AR 159 je má.
Odpovědět