Zbytek oleje po vypuštění

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

VencaB
Příspěvky: 104
Registrován: čtv čer 16, 2011 23:21
Bydliště: Ostrava

Zbytek oleje po vypuštění

Příspěvek od VencaB »

V motoru mi zbyde po vypuštění asi 0,7 litru oleje. Bezesporu to je sračička která nemá s pořádným olejem nic co do činění. Je lepší to tam nechat? Nebo to propláchnout olejem zcela neznámých specifikací, spíše slabších? Mám jej k dispozici zcela zdarma. Přijde mi že by těch 0,7 litrů nějakého minerálu mohlo být pořád lepší než to co tam je po nějakých 15tkm provozu s krátkými jízdami.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1783
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Příspěvek od kornel »

ja to robim tak...ze necham odtekat olej az kym v podstate vobec nekvapka ( co je cca 1 hodina)..potom ale este tlakovym vzduchom cez otvor na merku oleja vyfuknem (pri zatvorenom veku) posledne zbytky oleja (co byva este cca 1 dcl). Predpokladam, ze po tejto procedure tam uz fakt ostava len absolutne minimalne mnozstvo..
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Lepší je olej častěji měnit. A takový proplach mi přijde zbytečný. Já to nechávám po jízdě několik hodin vykapat.
VencaB
Příspěvky: 104
Registrován: čtv čer 16, 2011 23:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od VencaB »

Z hydrostelu ten olej nedostan, je to napsano i v manualu ze celkova napln 4,5l ale na vymenu jen 3.8l. A kdyz mi ten olej v garazi zbytecne lezi...
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Ja mam napln v manualu uvedenou 6,8l a nikdy jsem tam nedal vice jak 5,5l. Ale casto menim, tak to asi nevadi.
modelář

Příspěvek od modelář »

Hunter píše:... v manualu uvedenou 6,8l a nikdy jsem tam nedal vice jak 5,5l ...
Tohle je už ovšem podezřele velký rozdíl! Osobně jsem se setkal s tím, že u stejných motorů osazených pro různé aplikace různě hlubokými olejovými vanami s různým vnitřním objemem a z různého materiálu (plech, hliník) byly také různé olejové měrky odpovídající délky a někdo je prostě prohodil. Bacha na to!
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

No bacha na to, co s tim nadelam? Je to jako predchzi prispevek rozdil 4,5l / 3,8l. Zkusim se pozeptat jinych majitelu.
modelář

Příspěvek od modelář »

Pozeptej se, a pokud máš možnost, porovnej umístění rysek na měrce oleje.
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Nj ale ted mi doslo, ze ja i tak 5,5l vypustim, vic taky ne, takze to nekde musi zustavat.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Já to dělám tak,že to nechám přes noc vykapat a pak,když už z toho nic nejde zablokuju imobilizer,aby to nechytlo a párkrát s přiloženou uříznutou PET lahví protočím motor.V tu ránu se to zase rozteče a udělá něco přes deci.
Ono se to nezdá,ale když jsem to nechal na noc vykapávat,tak jsem tam dal měrnou nádobu a do rána se tam nasbíraly 3 deci.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Hunter,co máš za auto,je to nějaký velkoobjemový diesel?
VencaB
Příspěvky: 104
Registrován: čtv čer 16, 2011 23:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od VencaB »

No zatím jsem se nedozvěděl zda je lepší těch 0.7 litru starého nechat a nebo propláchnout tím neidentifikovatelným minerálem.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Když to uděláš,jak popisuju,tak nemusíš experimentovat s proplachy a věz,že z toho dostaneš opravdu hodně.
Každopádně hodně velký vliv má,když si ještě pomůžeš heverem a auto v určitém směru přizvedneš.Musíš vyzkoušet.Na mé auto to funguje zepředu,na auto mého táty z levého boku.
Naposledy upravil(a) Jezevcik dne stř čer 29, 2011 20:48, celkem upraveno 1 x.
e-panolin.cz

Příspěvek od e-panolin.cz »

Náplň do nového / suchého / motoru je vždy větší než do motoru, kde již byl olej. Rozdíl může činit i několik litrů v závislosti na typu motoru. Směrodatný je údaj na rysce měrky oleje !
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Mam motor od BMW 2,0 TD z modelu 320D. V manualu mam uvedeno kapacitu 6,8l vc. filtru a rozdil mei MIN a MAX na merce cca 1l.
Odpovědět