Výběr oleje pro Opel 2.0DI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
OPEL Diesel

Výběr oleje pro Opel 2.0DI

Příspěvek od OPEL Diesel »

Zdravím. Nedavno jsem si pořídil starší Opel s motorem 2.0 DI. Přede mnou měli auto 3 majitelé, z nichž první lil do motoru podle servisní knihy 10W40 neznámo jaký, druhý majitel si asi dolíval sám a o tom co on tam lil nemám ponětí. Poslední majitelka měla vůz asi rok a půl a nechala si olej měnit v servise, kde jí nalili Mobil 1 0W40 se kterým to do dnešního dne ujelo asi 15 500 km.

A teď k věci... Je čas olej vyměnit a chtěl bych použít olej o něco levnější než Mobil 1, ale zas ne nějakej šmejd na kterém bych si zničil motor. Existují nějaké osvědčené značky a typy olejů za rozumnou cenu?
Pokud se nemýlím, Mobil 1 je syntetický olej - je tedy z nějakého důvodu výhodné zůstat u syntetiky a nebo přejít na polo-syntetiku? Dík
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Nevykládej si to zle, ale když se tu trošku pohrabeš v příspěvcích, tak najdeš to ,co hledáš.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Osvědčené značky:
http://www.oleje.cz/eshop/seznam_prod.p ... 1I&kat=101
A stačí jen vybrat podle požadavků. 5W-40 by měla dostačovat. Syntetičnost a minerálnost bych už dnes neřešil.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výběr oleje pro Opel 2.0DI

Příspěvek od Pitris »

Jak napsal skodovkar - neřeš "plnou", nebo "polo" / důležité jsou normy API a ACEA !!
OPEL Diesel píše:Zdravím. Nedavno jsem si pořídil starší Opel s motorem 2.0 DI......
Nevím, jak "starší", ale pokud s ním budeš jezdit dlouhé cesty s málem startů, stačí ta 10w40, ale v případě parkování venku (a teď v zimě obzvlášť), nebo při krátkých jízdách bych volil spíše 5w40 (a vyber si renomovanou značku). A pokud bys chtěl opravdu olej "pro Opel", hledej olej s normou GM-LL-B-025 (proto jsem se zmínil o tom "nevím jak starší - pokud je "mu víc" než cca 8let, tu normu GM "hledat" nemusíš, ale je to lepší s ní - novější motor "by ji ale dostat" MĚL). Ten Mobil1 0w40 ji plní, stejně jako třeba http://www.oleje.cz/eshop/seznam_prod.p ... M-LL-B-025
Naposledy upravil(a) Pitris dne stř pro 08, 2010 22:08, celkem upraveno 2 x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Forum už jsem samozřejmě prošel. Je tomu 10 let... Nevím co se do toho lilo před tím Mobilem 1. Dík za rady... Auto je garážované, ale jezdí a bude jezdit spíš kratší cesty kolem 2x 35 km denně. Chtěl bych raději 5W40, ale současných 0W40 je naprosto zbytečných... tak možná pro můj dobrý pocit že předchozí majitel na autě moc nešetřil...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

35km není zas až tak málo, a pokud je auto garážované, dá se použít i olej SAE 10w40 - a třeba přímo olej pro starší Opely - http://www.olejshop.cz/filtry/filtron-o ... 40-5litru/ , ale olejem 5w40 nic nepokazíš, zvláště, pokud bude plnit onu normu GM-LL-B-025.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To je ten originál Opel tak levnej? Čtu dobře 383/5l ?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Dá se najít i dražší :lol:
Pokud Ti nevadí, že je e-shop blízko polských hranic - a je to "jenom" 10w40, a není to olej pro moderní "oplí" motory.
Odpovědět