Převodový olej Elf Tranself TRX 75W/80 Renault Laguna 2,2DT

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jack

Převodový olej Elf Tranself TRX 75W/80 Renault Laguna 2,2DT

Příspěvek od jack »

V převodovce v Renaultu Laguna 2,2DT mám převodový olej Elf Tranself TRX 75W/80, který se již nevyrábí. Ve vaší nabídce převodových olejů mi jako náhradu za výše uvedený olej nabízíte olej Elf Tranself NFP 75W/80. Je možné do stávající náplně na dolití použít tuto náhradu nebo musím vyměnit celou náplň?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Nevím sice, kolik má původní olej najeto, ale je lepší to vyměnit komplet, a mít na aspoň 100tkm nebo 5let pokoj.
jack

Příspěvek od jack »

Má už 245 000 km a ještě se neměnil. Když už byc uvažoval o výměně celé náplně, uvažoval jsem s ohledem na cenu o oleji Fuchs Titan Gear PE 75W/80. Bylo by to možné? Díky za každou radu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Fuchs Titan Gear PE 75W80W použít samozřejmě můžete,má doporučení pro Renault,Peugeot....Do převodovek francouzských vozů - i jako celoživotnostní nápln v souladu s předpisy výrobce, existuje také Titan Sintofluid SAE 75W-80.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Převodový olej Elf Tranself TRX 75W/80 Renault Laguna 2,

Příspěvek od Pitris »

jack píše:V převodovce v Renaultu Laguna 2,2DT mám převodový olej Elf Tranself TRX 75W/80, který se již nevyrábí.....
.....ale sehnat se ještě dá třeba tady: http://www.oleje-eshop.cz/Automobilove- ... 0-5L-.html
jack píše:Má už 245 000 km a ještě se neměnil.....
Tak to určitě vyměnit komplet.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Bez obav tohle http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1328 můžeš použít i pro dolití, já jsem to také tak udělal a to mám víc jak dvakrát najeto víc na Laguně než ty sice mám 1,9 Dti.Jen ze skušenosti, jestli Ti můžu doporučit, nepřecházej na jiný olej.Ten Elf je zřejmě nějakým kouzlem začarovaný a přechod na jinou značku by se Ti nemusel vyplatit, ikdyž ostatní oleje jsou beze sporu kvalitní, tak moc těm renckům nechutnají, ale čím to je Ti objektivně nedokážu říct.Setkal jsem se s tím, že při přechodu na jiný olej převodovka ztuhla nebo přestala fungovat úplně.Osobně mám přístup, k kdejakému oleji, ale sám si netroufnu do svého mazlíka dát něco jiného.Je to jen moje doporučení, samozřejmě znám rencky, co jezdí na jiné značky a snad problém nemají, takže rozhodnutí je na Tobě.
Odpovědět