DELPHI oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Major Zeman

DELPHI oleje

Příspěvek od Major Zeman »

Zajímalo by me, zda má někdo z odborníků občas sem přispívajících informace o olejích Delphi, které prodává jak Auto Štangl, tak firma Zralý, která jinak vede ND na Opely. Oleje jsou za slušné ceny, Zralý prodává i oleje Opel, u nichž se prý předpokládá, že jsou identické s Delphi (spojení Delphi/AC Delco - General Motors). Vyrábí Delphi vlastní oleje, nebo je jen balí a kupuje od jiného výrobce? Nebo je pro ně dokonce jiný výrobce i balí?
Předem děkuji, že nedostanu odpovědi jako "jsou dobré na mazání pantů" a další, podobně vtipné odborné komentáře.
tono.s

Příspěvek od tono.s »

Ja pouzivam DELPHI dlhodobo a som velmi spokojny. Dobra cena a aj kvalita. Kto vsak bali ci vyraba tieto oleje, tak to ti neporadim. A je mi to vlastne jedno. Viem a nie len s vlastnej skusenosti ze su OK a to mi staci.
callus

Příspěvek od callus »

Oleje Delphi jsou oleje přebalované, výrobce vyrábí obrovské množství podobných olejů a zabalí je na přání do jakekoliv plechovky a pojmenují ho podle přání. Kvalita je průměrná, rozhodně si nezadá se skutečně značkovými oleji. Jinak značkou Delphi je označen kdejaký náhradní díl. Pod značkou Delphi lze koupit spojky, brzdy, oleje, baterie, filtry, svíčky, trysky, čerpadla, čidla, senzory, elektro součástky, prostě kde co. Delphi je jen značka, pod kterou se skrývají původně úplně jiní výrobci. Brzdy Delphi jsou původně Lockheed, spojky Borg Beck atd atd. Mimo jiné v supermárketu Tesco si taky můžu koupit třeba kompot, brambůrky, párky s fazolí nebo nějakou oslazenou vodu vše pojmenované Tesco, jíst a pít se to rozhodně nedá. Určitě bych pod značkou Delphi nehledal něco extra....
Návštěvník

delphi oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Fy. delphi je samostatná odnož general motors.
Wolf

DELPHI oleje

Příspěvek od Wolf »

Oleje DELPHI jsou vyrabeny na zakazku spolecnosti WOLFOIL, ktera je prednim evropskym producentem oleju pro mobilni stroje. V teto oblasti jsou jeji vyrobky zname spise pod obchodni znackou CHAMPION. Vsechny tyto oleje splnuji deklarovane specifikace a jakakoliv neduvera k nim jiste neni na miste.
Kerim

Re: DELPHI oleje

Příspěvek od Kerim »

Major Zeman píše:Zajímalo by me, zda má někdo z odborníků občas sem přispívajících informace o olejích Delphi, které prodává jak Auto Štangl, tak firma Zralý, která jinak vede ND na Opely. Oleje jsou za slušné ceny, Zralý prodává i oleje Opel, u nichž se prý předpokládá, že jsou identické s Delphi (spojení Delphi/AC Delco - General Motors). Vyrábí Delphi vlastní oleje, nebo je jen balí a kupuje od jiného výrobce? Nebo je pro ně dokonce jiný výrobce i balí?
Předem děkuji, že nedostanu odpovědi jako "jsou dobré na mazání pantů" a další, podobně vtipné odborné komentáře.

Hodně už se napsalo o No Name olejích je to tak jak psal jeden Tribotechn. ,ale je zde i taento komentář a tomu se přikláním!:

Oleje Cartechnic.Starline,Global,Delphi a další neznámé "značky" -spíše názvy autodílů-firem bych dal do skupiny "recyklátů" oleje vyjeté v Hamburku převařené,doplněné čímsi,možná aditiva,ale neručím za to,že tam jsou! A pak dovežené do ČR,jako oleje s převratnou cenou!!! Toť vše,co k nám opět Němci za humus dovezli! Upozorňuji ale ,že na poloviční interval výměny(5tis.km),pak se sráží a máte perfektní kolomaz na panty!!!!
hromdys

Re: DELPHI oleje

Příspěvek od hromdys »

Major Zeman píše:Zajímalo by me, zda má někdo z odborníků občas sem přispívajících informace o olejích Delphi, které prodává jak Auto Štangl, tak firma Zralý, která jinak vede ND na Opely. Oleje jsou za slušné ceny, Zralý prodává i oleje Opel, u nichž se prý předpokládá, že jsou identické s Delphi (spojení Delphi/AC Delco - General Motors). Vyrábí Delphi vlastní oleje, nebo je jen balí a kupuje od jiného výrobce? Nebo je pro ně dokonce jiný výrobce i balí?
Předem děkuji, že nedostanu odpovědi jako "jsou dobré na mazání pantů" a další, podobně vtipné odborné komentáře.

Taky používám olej Delphi 10/40 už druhym rokem ve Sceniku a nevidím v tom problem s kvalitou.Od výměny do výměny nic nedolívám a to jsem jezdil i tisíci kilometrové štreky po dálnici.Taky jsem ještě nezjistil kdo tento olej opravdu vyrábí, ale pokud vím Delphi vyrábí díly vozidel do prvovýroby což by mělo svědčit o určité kvalitě.Taky jsem se někde dočetl, že tato firma sama vyvinula vstřikovací soustavu do dislových motoru.Tato značka není u nás v takovém povědomí jako třeba Bosch a jiné známější značky, ale třeba v elektronice se u nás taky moc neprodávají vyrobky značka Hitachi a přitom je to jeden z nejvědčích světových výrobcu a co se týče vývoje je často o krok před ostatními.To jen pro porovnáni, že pokud tu není nějaka značka moc v povědomí zákazniku nemusí byt hned špatná.
stanley.hl

Příspěvek od stanley.hl »

Tady jsou nějaké certifikáty, které snad někomu udělají jasno.

http://eolcs.api.org/DisplayLicenseInfo ... nseNo=2227
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Až se Vam ten motor v tom Sceniku rosype,tak pak nikde neřikejte že Renaulty stoji za nic......
sarusian

kedze

Příspěvek od sarusian »

Anonymous píše:Až se Vam ten motor v tom Sceniku rosype,tak pak nikde neřikejte že Renaulty stoji za nic......
nikde som sa nemohol dostat k protokolom k olejom Delphi, vdaka vysie uvedemu navestiu som sa k nim dopracoval u firmy wolfoil

http://www.wolfoil.com/en/pvl_detail.aspx?dirID=95
loBOB

Příspěvek od loBOB »

Jestli je to dovezené z německa jako recyklát tak je to dle mě užasné.. Vyčistit a znovu naaditivovat starý olej je podle mě rozumné, levné a ekologické..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

loBOB píše:Jestli je to dovezené z německa jako recyklát tak je to dle mě užasné.. Vyčistit a znovu naaditivovat starý olej je podle mě rozumné, levné a ekologické..
Zřejmě myšleno ironicky, že ? Nebo ne ? V tom případě ano, je to "rozumné, levné a ekologické"; akorát to nebude fungovat..... :roll: V Německu olej "vyjedou", vyhodí, "něco" do toho přimíchají, a k nám se to doveze jako kvalitní výrobek, a cenová "bomba" :( Ano, je to "rozumné, levné a ekologické".....ale pro Němce. Netvrdím stoprocentně, že je to případ Delphi - pokud to opravdu spadá pod "Wolfa", měla by tam být jákástakás záruka - ale viděl bych to stejně, jak.....
Kerim píše:.....Oleje Cartechnic.Starline,Global,Delphi.....
.....a to ve mě v žádném případě nevzbuzuje důvěru. To jsou značky, jejichž logo je "na všem" od olejů přes baterky, spojky, čepy, brzdy, karosářské díly, a já nevím, co ještě. Jako Ferda Mravenec - devět řemesel / desátá bída.....Nechápu, co lidi vede k tomu, aby to kupovali ??!! Jaká je tam "úspora" na litru oleje oproti renomované značce ? A použít třeba spodní ramena, kulové čepy nebo brzdy na přední nápravě od Delphi, nebo Starline - to mi přijde jako dost velký hazard.....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Znacka DELPHI je cinska zmes ultra nekvalitnych vyrobkov.... A uz vonkoncom by som nepouzil DELPHI olej, to radsej raciol...
ja

Příspěvek od ja »

len pre zaujímavosť, Delphi Senica dodáva súčiastky do VW Touareg, Porche Cayenne, a do Trnavského PSA Peugeot Citroen
Odpovědět