olej mondeo

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bond

olej mondeo

Příspěvek od bond »

Zdravím,zbylo mi z jiného auta asi 25 litrů oleje Mobil 10W40 turbo diesel.Je již rok starý tak bych ho potřeboval tak do 2 let projet-4 výměny.Díky za odpovědi.
bond

olej mondeo

Příspěvek od bond »

jsem trouba zapoměl to hlavní :mondeo 2005 tdci 85kw
teplý bratr

olej mondeo

Příspěvek od teplý bratr »

No mám ten samý motor a výrobce předepisuje 5 w 30 a ne 10 w40 takže já bych tam ten olej nedával
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej mondeo

Příspěvek od Pitris »

bond píše:Zdravím,zbylo mi z jiného auta asi 25 litrů oleje Mobil 10W40 turbo diesel.Je již rok starý tak bych ho potřeboval tak do 2 let projet-4 výměny.....mondeo 2005 tdci 85kw
Kolik má najeto? A spotřeba oleje?
Je fakt, že Ford předepisuje/povoluje použití olejů A1/B1 (např. 5w30), ale i v tom případě je olej A3/B3 (např. 10w40) možné použít. Zvláště, pokud jezdíš dlouhé jízdy s málem studených startů. Ale jestli má motor spotřebu oleje normální, a nebo auto používáš spíše jen pro popojíždění po městě, tak bych tam 10w40 nedával, a použil ho jinam.....a jestli tam máš náhodou filtr pevných částic, tak tam Mobil 10W40 turbo diesel nepatří....
bond

olej mondeo

Příspěvek od bond »

motor má najeto 140 tisíc a od výměny do výměny nic nedolívám.Jezdím tak 100km denně-50 tam a za 2 hod.nazpět.Chtěl bych opravit specifikaci oleje SPRÁVNĚ je 0W40.Tak se ještě jednou omlouvám.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Aha. Pokud se jedná o Mobil1 0w40, a nikoliv Mobil 10W40, tak platí u toho filtru pevných částic to samé, ale jinak jeho použití při 50-ti kilometrových jízdách je možné - v létě bude oproti 5w30 zajišťovat lepší (ve smyslu pevnosti olejového filmu, a teplotní zatížitelnosti) mazání při vyšších teplotách, v zimě bude nižší opotřebení studeného motoru. Ale je možné, že mírně (o deci-dvě na 100km) stoupne spotřeba nafty.....A Mobil1 je jeden z těch hóóódně dobrých olejů.....ale víc jak max. 20tkm ho tam nenechávej - lépe tak 15tisíc.
bond

olej mondeo

Příspěvek od bond »

dík za odpověď,ta spotřeba 4,5 nebo 4,7 je s porovnáním ceny oleje zanedbatelná.Hlavně aby to dobře mazalo.Ještě jednou dík.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět