Převodový olej ASV

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Oťas

Převodový olej ASV

Příspěvek od Oťas »

Zdravím.Mám Octávii 1 rv 2004 TDi 81kw motor ASV.Chystám se vyměnit olej v převodovce a chci se poradit s výběrem.Nejdřív si chci ověřit správnost specifikace.je to 75W90 GL4+ ???a pak mi někdo poraďte značku.zvažoval jsem castrol,nebo shell,ale jestli máte někdo nějaký lepší tip,budu rád.díky Oťas
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

A není požadováno také VW 501 50 ? To by bylo nejlepším vodítkem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

tak 501.50 beru jako samozřejmost.o tom jsem mluvit nechtěl.ale třeba castrol TAF-X je 75W90 GL4+ a Shell Getriebeöl EP 75W-90 je GL4 - a 501.50 splňují obě no a mě zajímá,co je pro mě nejlepší.ten shell je o dost levnější,ale nechci šetřit,chci něco fakt dobrého...abych se přiznal tak netuším co to je GL4 a už vůbec nevím rozdíl +/-
Návštěvník

Oťas

Příspěvek od Návštěvník »

jsem se u přízpěvku nepodepsal,ale jsem to pořád já... :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:tak 501.50 beru jako samozřejmost.o tom jsem mluvit nechtěl.ale třeba castrol TAF-X je 75W90 GL4+ a Shell Getriebeöl EP 75W-90 je GL4 - a 501.50 splňují obě no a mě zajímá,co je pro mě nejlepší.ten shell je o dost levnější,ale nechci šetřit,chci něco fakt dobrého...abych se přiznal tak netuším co to je GL4 a už vůbec nevím rozdíl +/-
Nejlepší, co můžeš použít, je Castrol TAF-X, ale i ostatní oleje s normou 501.50 můžeš použít, jsou většinou levnější, ale také jde někdy potom hůře řadit za studena.
Bitttpower

Příspěvek od Bitttpower »

Ja bych tam žadny castrol taf-x určitě nedaval.Kup origo olej ve škodovce a uvidiš že budeš spokojeny,cena je taky dobra okolo 200 kč litr.Ja jsem taky daval castrol a řazeni nic moc,pak jsem ho dal pryč a dal origo olej a řazeni je parada.Ony převodovky koncernu wolksvagen jsou dost citlive na kvalitu oleje.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

tak to je zajímavé,protože já mám pocit že originál tam patří právě castrol.jakou značku ti tam dali?za 200kč/litr to musela být hodně levná značka...oťas
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Pokud vím, tak to je No name bandaska s nápisy koncernu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

tak to teda nevím,jestli je dobrý nápad.no zavolám do škodovky a poptám se.a co ten shell?normu plní,ale je to GL4- co to tedy přesně znamená? oťas
Bitttpower

Příspěvek od Bitttpower »

Přesně jak piše skodovkar.Je to šeda bandaska s napisem koncernu a s danou specifikaci pro dany typ převodovky.Takže bych se toho určitě nebal.A určitě s timto originalnim balenim nemužeš nic zkazit :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

Jsou úplně jiné parametry, které rozhodují o tom, zda ten či onen olej zajistí správnou funkci převodovky, než je jeho "značkovost"!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

FF

Příspěvek od FF »

Oťas,
ber BP Energear SGX 75W-90, API-GL4+, VW501.50, cena 1l/cca 10,-€!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Měnil jsem olej u ASV dal jsem ten origo šedá bandaska s logem VW
cena 210kč a řadit jde perfektně takže ten olej je levnej a funguje.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

dobře dám na vás a koupím to v autorizáku.moc díky a pokud bude problém,tak si tu postěžuji.pokud bude vše ok,tak pochválím.díky oťas
Odpovědět