Orlen vs. Cinol oba 10w-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

bjukemen
Příspěvky: 4933
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...no to už je lepšia odpoved... :wink: a je to nanajvíš zaujímavé...
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Ono vlastně mlíko 0,5% je do zelený krabice zabalený 4,2% a jen levnějš prodaný....BP určitě nemá potřebu si sr*t do vlastního dvorku a to stejné ,co prodává pod značkou Castrol, za pakatel dodávat Moraviachemu....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Je krize né a potřebuješ odbyt proč snižovat cenu castrolu a místo šrotovnýho tak změníš pár písmen a prodáváš cinol a máš odbyt ty jsi obchodník na prd. :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Vážení,
se 100% jistotou nemá Cinol s BP a tudíž ani s Castrolem nic společného (tedy krom toho, že se používá do aut :D ).
Cinol je nakupovaný a přebalovaný olej a je míchaný přímo na zakázku Moraviachemu jednou evropskou míchárnou (ano správně - ne rafinérkou, ale již jen míchárnou). Ta míchárna je v Rakousku - strýček Google zvýdavým z Vás jistě rád napoví........
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

P.S. ...ale stejně pochybuji, že Vám název té míchárny bude něco říkat - není to žádný masově známý výrobce.
modelář

Příspěvek od modelář »

Tak to vyklop, prosííím! :o
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jen ho nechte nic neví a jen si dělá srandu nevím proč by měl důvod to na anonymním foru tajit.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Strýček google na nás kašle ,ale je jasný že nechceš aby se profláklo že cinol za 300 kč je to samý jako castrol za 1000 kč.To by cinol brali všeci útokem Lidi neblbněte nechte něco aji mně v pondělí chci aspoň 4 litříky. :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ja som len rad ze ludi CINOL nekupuju lebo tym padom MORAVIACHEM nezvysi cenu a ja si budem stale 4l oleja kupovat 10W-40 za 13€ a 5w-40 za 25 €..... ako som povedal ja mam odjazdene na cinole skoro 90 000km a manzelka cca. 50 000km a vladne spokojnost.... takze ja budem len rad ak ostatny budu kovat TOTAL, ELF, SHELL, CASTROL..... mna osobne nejako nezajima ze ci je to taka "miecharen" alebo ina... ja si osobne myslim ze keby na tom oleji bolo nieco zle...ako som sa vela krat uz s takym nazorom stretol tak uz by sa to pocas tych 90 000km uricte prejavilo.....
Ja si myslim a to uricte aj viaceri so mnou budete suhlasit ze viac ako kvalita resp. "meno" oleja ovplyvnuje zivotnost motora interval vymeny... ja si kupim radsej cinolček a vymenim ho po 10 tis - 15 tis km ako tam by som mal drzat SHELL v motore 30 000km... takze asi tolko ale je to môj subjektivny nazor...
modelář

Příspěvek od modelář »

Můj subjektivní názor zase je, že se nejedná o přebalený Castrol - to by se už projevily nějaké problémy... :twisted:
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

Anonymous píše:ja som len rad ze ludi CINOL nekupuju lebo tym padom MORAVIACHEM nezvysi cenu a ja si budem stale 4l oleja kupovat 10W-40 za 13€ a 5w-40 za 25 €..... ako som povedal ja mam odjazdene na cinole skoro 90 000km a manzelka cca. 50 000km a vladne spokojnost.... takze ja budem len rad ak ostatny budu kovat TOTAL, ELF, SHELL, CASTROL..... mna osobne nejako nezajima ze ci je to taka "miecharen" alebo ina... ja si osobne myslim ze keby na tom oleji bolo nieco zle...ako som sa vela krat uz s takym nazorom stretol tak uz by sa to pocas tych 90 000km uricte prejavilo.....
Ja si myslim a to uricte aj viaceri so mnou budete suhlasit ze viac ako kvalita resp. "meno" oleja ovplyvnuje zivotnost motora interval vymeny... ja si kupim radsej cinolček a vymenim ho po 10 tis - 15 tis km ako tam by som mal drzat SHELL v motore 30 000km... takze asi tolko ale je to môj subjektivny nazor...
za 10-11€ sa da zohnat aj Mogul extreme 10W-40 4L,pripadne GX-FE este lacnejsie.a u 5W-40 napr.MANNOL Diesel Turbo 5W40, 5L za 24,5€.a tymto olejom by som veril viac.nemam nic proti Cinolu,sam som ho uz dvakrat pouzil(a bez problemu) ale u nas je zatial velmi predrazeny a napr.Mogul kupim lacnejsie a je dostupnejsi...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

modelář píše:Můj subjektivní názor zase je, že se nejedná o přebalený Castrol - to by se už projevily nějaké problémy... :twisted:
Problémy se projeví když si naleješ do motoru jakýkoliv olej a vyměníš ho až po30 000 km.Pokud si naleješ do motoru cinol nebo castrol nebo jakýkoliv olej podle normy tvého motoru a měníš po10 000 km, motůrek bude mlaskat blahem. :P
modelář

Příspěvek od modelář »

Aniž bych přikládal nějaký hlubší význam výsledkům "testů" (snad je jasné, proč jsem použil úvozovky) amerických olejů dle odkazů, které se zde na fóru objevily v poslední době, přece jen mi připadá signifikantní (jak krásné to "české" slovo...), že se v nich oleje zn. Castrol vždy umístily až na chvostu. A připadá mi to opravdu "signifikantní", nikoli už nezbytně "podezřelé", zejména proto, že to zcela odpovídá mým vlastním, byť z větší části pouze subjektivním zkušenostem!

P.S.: Že "americké" oleje jsou dostatečně "jiné", to samozřejmě vím. Ale také je mi jasné, že když už se někdo uchyluje k šizení svého produktu, obvykle tak v dnešním globalizovaném světě činí také globálně.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pod nazvem castrol by sis do motoru olej nedal ale po názvem cinol to leješ všem a při tom je to jedno a to samý ,trochu si protiřečíš. Prostě máš alergii na slovo castrol já zase na hlupáky,nevím co je horší ,těch co používají castrol je hodně ,ale hlupáků taky.Jo nemáme to lehký.
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:Pod nazvem castrol by sis do motoru olej nedal ale po názvem cinol to leješ všem a při tom je to jedno a to samý ,trochu si protiřečíš.
Když si pozorně(-ji) přečteš moje předchozí příspěvky, tak třeba sám přijdeš na to, že si vůbec neprotiřečím, neboť jsem se právě snažil dát najevo své pochybnosti nad tím, že "je to jedno a to samý", jak se nám tu některý z anonymů snažil podsunout. No a pokud jsi "čirou shohou okolností" tím anonymem právě ty, pak bych uvítal, kdybys tedy už konečně kápnul božskou a prozradil, co že se skrývá v obalech s nálepkou Cinol!
Odpovědět