5-40 nezačkové či 10-40 Mobil

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

5-40 nezačkové či 10-40 Mobil

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj zajímalo by mě zda neznačkový olej třeba 05-40 bude lepší pro zimní starty teda pro provoz auta cca 50 tis km s motorem2,2 hdi než olej Mobil Super S 10-40 oba mám doma jen ted zvažuji co tam dát .... auto stojí venku :wink:
Návštěvník

Re: divinol 5-40 nezačkové či 10-40 Mobil

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Ahoj zajímalo by mě zda neznačkový olej třeba 05-40 bude lepší pro zimní starty teda pro provoz auta cca 50 tis km s motorem2,2 hdi než olej Mobil Super S 10-40 oba mám doma jen ted zvažuji co tam dát .... auto stojí venku :wink:
jde o olej divinol05-40 A3 B4 bmw loglife 98 a MOBIL A3 B3
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Pokud jezdíte s častými studenými starty a krátké trasy je lepší ten Divinol.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Divinol je kvalitní olej a v každém případě bude na zimu lepší než ten Mobil.
Jak jsi přišel na takovou blbost, že je neznačkový???? Tyto oleje mají v Německu více než 100 letou tradici a jezdí se tam dokonce i tzv. Divinol-Cupy :idea:
Itall

Příspěvek od Itall »

Teoreticky je na zimu lepší 5W-40. Ovšem také bych vzal v potaz, zda motor bere olej. Jestli ano, a je nutno mezi výměnami dolévat, tak bych volil 10W-40. Mám ho v autě (na benzín) celoročně a v zimě zatím bez problémů, motor jde i studený dobře, což se nedalo říci o předchozím oleji. Ovšem to byla 1. náplň od výrobce. Dobře tuším, že asi 15W-40.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pokud motor "bere olej", tak "čtyřicet" je pořád "čtyřicet" -
- jestli "pětka", nebo "desítka", je celkem jedno.....při provozní teplotě motoru.
(Je ale fakt, že dolívání "pětky" je dražší.....ale v zimě pro motor lepší).
Itall

Pitris:

Příspěvek od Itall »

Teoreticky se to neliší, ale prakticky ano. Vyzkoušeno.
Odpovědět