Olej Favorit 43 kW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

MODELAŘ: Ano máte pravdu měl jsem napsat místo OLOVNATÝ benzín-benzin s NÁHRAŽKOU OLOVA..;-)
sheriff

Příspěvek od sheriff »

Zdravim
nedavno sme do rodiny kupili Favorit 135 a pomaly sa blizi uz aj vymena oleja. Zistil som ze predchadzajuci majitel tam lial Mogul Super 15W50 API SE!! co sa mi zda nic moc, nakolko v knizke som sa docital o API SG, no a navyse oleje API SE sa uz pomaly ani nevyrabaju skoro vsetky 15W 40 su aspon SJ alebo SL, mozem pri dalsej vymene hned prejst na klasicku 15W40 SJ/SL ? alebo radsej postupne najskor SG ?[/b]
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Můžeš dát rovnou to SJ/SL, ale vzhledem k tomu, že tam byl dávaný olej SE, tak bych buďto volil proplach (motorovým olejem) a nebo bych výrazně snížil první interval výměny, a to např. na 2000 - 3000 km!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Ano, tak jest, a nepíšeš, že by měl motor velkou spotřebu oleje; tak bych jen dodal,
že je možné použít i http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=771 a ten první "nový" olej bych vyměnil každopádně po 3tisících kilometrech. A pokud bude Favorit hodně v mrazu startovat, dá se uvažovat i o oleji 10w40 - a třeba http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=554
ale dá se použít i MaxLife v SAE 15w40, neboť předpokládám, že má "už něco za sebou".

(A na použití oleje s letní třídou 50 bych počkal, až bude spotřeba oleje vyšší, jak normální)
sheriff

Příspěvek od sheriff »

velku spotrebu oleja nema, akurat sa mi nezda ze ten Mogul je po 7000 km cisty ako novy :roll: Tiez rozmyslam nad Max Life, v druhom aute sa mi osvedčil. dik za odpovede
modelář

Příspěvek od modelář »

Pokud je ten olej po 7000 km "čistý jako nový", pak se zřejmě nachází ve fungl novém motoru, nebo nefunguje - tedy ten olej. :lol:
sheriff

Příspěvek od sheriff »

modelář píše:Pokud je ten olej po 7000 km "čistý jako nový", pak se zřejmě nachází ve fungl novém motoru, nebo nefunguje - tedy ten olej. :lol:
tiez si myslim ze s tym olejom nie je vsetko ok, lebo v Punte mam nabehanych 8000 km a olej je uz tmavy, a tu vo Favorite ako novy a este aj ta specifikacia API SE ( ACEA sa ani neuvadza) tam podla toho co som sa docital vobec nepatri a tento "historicky olej" uz nerobi ani Slovnaft ( tusim okrem toho Mogulu, ho robi Cinol a neviem ci nie aj Hekra) ale to v blizkom okoli u nas nikto nepredava tak preto tam chcem dat normalny ktory zozeniem hocikde v autodieloch so sucasnymi specifikaciamiSJ/SL ACEA A3, Motor ma 110 000 km poctivych a ide velmi dobre a ticho, ma dobre tlaky, je velmi zachovaly, tak preto by som ho nerad odpravil. Pouziva sa na kratke trasy, tak najradsej by som dal 10W, skusim teda ten preplach, co ste mi tu radili, lebo ten olej je fakt cisty ako na LPG
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Jo na lpg olej tolik nečerná,to je fakt..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

sheriff píše:.....akurat sa mi nezda ze ten Mogul je po 7000 km cisty ako novy.....
To je zřejmě tím API SE - ten olej totiž obsahuje málo čistících aditiv;
tím spíš bych použil ten čistič, a potom poprvé ten nový olej vyměnil už po 3tisících km -
- a samozřejmě včetně filtru.
A možná bych zůstal - alespoň dvě výměny (tu po třech tisících, a pak ještě jednu, kde bych přes deset tisíc nešel), v API (jenom) SJ. (Což ten MaxLife 15w40 je; a i ve třídě SAE 10w40 jsou ještě oleje API SJ - třeba http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=734
Naposledy upravil(a) Pitris dne stř pro 23, 2009 20:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:Jo na lpg olej tolik nečerná,to je fakt..
Protože při provozu na LPG vzniká oproti jízdě na benzin méně "černého" karbonu.
Odpovědět