Životnost plné syntetiky

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Pavel Kocych

Životnost plné syntetiky

Příspěvek od Pavel Kocych »

Najedu ročně asi 5000 Km. Jezdím na plnou syntetiku. Můžu ji ponechat v motoru 2 roky ?
Raptor.1

Příspěvek od Raptor.1 »

Pokud těch 10 000 km nepřesahuje výměnný interval předepsaný výrobcem motoru, což je poměrně nepravděpodobné, tak naprosto bez problémů.
FF

Příspěvek od FF »

...páči sa mi, ako výrobcovia dosiahli "svoje" a skoro každý "motorista" (a bohužiaľ aj "servisák" a "predajca") si myslí, že má v motore plnú syntetiku...

...a keby aj, tak to aj tak skoro vôbec nerieši "problém" s "kazivosťou" oleja v motore.
polda

Příspěvek od polda »

pokud to je benzín tak určitě
Anonymní

Re: Životnost plné syntetiky

Příspěvek od Anonymní »

Pavel Kocych píše:Najedu ročně asi 5000 Km. Jezdím na plnou syntetiku. Můžu ji ponechat v motoru 2 roky ?
pokud jezdíš na plně syntetický Kastról tak klidně i déle... :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Životnost plné syntetiky

Příspěvek od Pitris »

Pavel Kocych píše:Najedu ročně asi 5000 Km. Jezdím na plnou syntetiku. Můžu ji ponechat v motoru 2 roky ?
ad.1: Co máš za auto - značka, motor, palivo, rok výroby.....
ad.2: Jak víš, že je to "plná syntetika"? Co je to za olej?
ad.3: A krom toho, už to tu taky bylo - nejseš první kdo se nato ptá.....
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3166
ad.4: A přečti si o toto:
http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus9
FF píše:.....má v motore plnú syntetiku.....a keby aj, tak to aj tak skoro vôbec nerieši "problém" s "kazivosťou" oleja v motore.
Ano, použitá základová surovina nemá velký vliv na "časovou výdrž" oleje
Anonymní píše:pokud jezdíš na plně syntetický Kastról tak klidně i déle... :lol:
Jasně, a pokud budeš mít extraplně plněsyntetický "Kastról",
tak tam ten olej můžeš nechat napořád :lol: :lol: :lol: :( a i déle
.Honza.

Příspěvek od .Honza. »

Já mám předepsáno 15 000 km nebo 1 rok. Za rok najedu tak 6 - 7 tisíc km. A měním olej.
Olej degraduje i pokud není namáhán při běhu motoru. Jeho antikorozní aditiva se vyčerpávají. Oxidační stabilita klesá. Mění se pH oleje směrem ke kyselejšímu.
Roční nájezd 5 000 km znamená asi spousty studených startů. To vše urychluje degradaci oleje.

Já bych měnil.
Odpovědět