Mohu použít do A80??

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Mohu použít do A80??

Příspěvek od NOVON »

Ahoj,chtěl jsem se zeptat,jestli můžu použít olej VALVOLINE MAX-LIFE 15W-40 do vozu AUDI 80 motor 1.8 benzín,najeto 255 000km..Motor olej nebere,od výměny do výměny (10 000km) nedolévám,jen je už trošku hlučnější vršek motoru..Předem děkuji..
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

Ano, můžete.
Jen bych se možná přiklonil k viskozní třídě 10W40, ve které se Valvoline Max Life také vyrábí, a to předně kvůli začínající zimě.
Pokud však máte garáž a málo popojíždíte krátké trasy, tak by i nyní teoreticky stačil ten 15W40, co chcete.
Já se ale přimlouvám za 10W40 :wink:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Souhlasím s tím co píše luk.zah. Co se týče olejů Valvoline, dávám se odkaz, kam naši republiku manageři od Valvoline zařadili : http://www.imakenews.com/lubritec/e_art ... ?x=b11,0,w

Zřejmě vyrábí speciální edici "vysoce výkonných" olejů pro tento trh. Ještě že mám oleje Valvoline na shopu od německého TROSTu....
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

ALFI: Mno angličtina je pro mě "španělská ves",o co tam tedy jde??Dík
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

luk.zah: Co jsem se díval na ty "maxlajfy" 10W i 15W,tak mě nějak zaráží,že nesplnujou žádnou normu VW..Navíc u 15W neuvádějí žádnou výkonostní specifikaci..Tak nevím no.. :?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27577
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Taky bych se přimlouval za použití viskozitní třídy 10w40, ale pokud "motor nebere olej", není nutné použít MaxLife. A je fakt, že by měl ten olej plnit alespoň VW 500.00, nebo lépe 502.00
A normu VW (oficielně) plní až Valvoline MaxLife Synthetic 5w40.
http://valvoline.cz/cs/shop/detail/60-m ... ic-5w40-1l
Naposledy upravil(a) Pitris dne úte říj 20, 2009 15:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27577
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

alfi166silver píše:.....kam naši republiku manageři od Valvoline zařadili.....
Zajímavá :cry: skupina států - je vidět, kam nás naši politici dostali, a kde nás vidí svět :(
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=827
Valvoline Max Life 10W40, API SL/CF, ACEA A3/B3

http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1291
Valvoline Max Life 15W40, API SJ/CF - ACEA není uvedena

Shrnutí: Oba dva oleje jsou vhodné pro Tvoje auto, alespoň co se nároků na vlastnosti a výkon oleje týče. Tvoje auto může mít předepsané (můj názor) maximálně API SG, a to oba tyto oleje plně překonávají. Trošku mě zaráží, že Max Life 15W40 nemá uvedenou normu ACEA (evropskou), ale nikterak bych to neřešil, protože Tvému autu plně postačí olej specifikovaný dle API - žádné zvláštní nároky na vlastnosti oleje jako u některých moderních aut.
Jinak pokud myslíš, že u těch olejů chybí aprobace norem výrobců aut (třeba VW, MB atd.), tak máš pravdu, ale neznamená to, že ten olej se do aut třeba VW nedá použít a nebo že dokonce některé normy třeba VW dokonce nesplňuje. Znamená to pouze jen to, že Valvoline nechtěl platit výrobcům aut statisíce za to, aby byl jejich olej testován a schválen na tu kterou firemní normu...
Nemusíš se bát. Valvoline jsou dobré oleje - minimálně stejně dobré jako oleje od ostatních renomovaných výrobců.
Naposledy upravil(a) luk.zah dne sob říj 17, 2009 19:22, celkem upraveno 1 x.
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

Pitris píše:A je fakt, že by měl ten olej plnit alespoň VW 500.00, nebo lépe 502.00
Pitrisi a ve vší úctě k Vám: Odkud víte, že Max Life 10W40 a 15W40 neplní normu VW 500.00? Já se s Vámi vsadím (o co chcete ), že tyto oleje tu normu s přehledem plní - pouze na ni nejsou testovány, a to zřejmě z důvodů, ketré jsem popsal v minulém příspěvku :idea:
Mezi námi děvčaty: normu VW 500.00 plní snad úplně každý olej (i ten nejlevnější), jelikož je to úplně základní a zastaralá norma...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27577
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

luk.zah píše:Pitrisi a ve vší úctě k Vám: Odkud víte, že Max Life 10W40 a 15W40 neplní normu VW 500.00?
Ale to já přece netvrdím - a ani jsem to nenapsal. Souhlas, že 500.00 a 505.00 jsou základní normy výkonnosti oleje pro motory VW, a že ty MaxLife 10w40 i 15w40 je (s největší pravděpodobností) plní, ALE nejsou tam uvedeny. Já napsal, že není nutné použít MaxLife do motoru, který je O.K., a že by použitý olej měl mít alespoň tu 500.00, protože - jak ste napsal sám, plní je velké množství olejů - a tu aprobaci mají (alespoň uvedenou).
(I oleje Valvoline - ať už Turbo, nebo Durablend, či Synpower.....
a to, že oleje Valvoline jsou kvalitou O.K., jsem tu taky několikrát psal....)
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

Asi jsme Vás špatně pochopil - omlouvám se :oops:
Já bych třeba do tohoto auto Max Life použil. Ty oleje jsou totiž (prý) aditivované pro potřeby starých motorů s velkým nájezdem km. Mělo by to motoru ´´prospět´´ i když olej nežere. Přeci jen Audi A80 je vozítko zhruba 20 let staré.....
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27577
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

luk.zah píše:Asi jsme Vás špatně pochopil - omlouvám se :oops:
V pohodě :wink: (a netykali jsme si - byl bych pro, je to "takové lepší" - kdyby to nevadilo....)
luk.zah píše:......Přeci jen Audi A80 je vozítko zhruba 20 let staré.....
To je pravda - v době vzniku těchto motorů platily úplně jiné (nižší) měřítka kvality olejů
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Děkuju chlapi,dopřeju moji babičce teda Max-life.. :wink:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

NOVON píše:ALFI: Mno angličtina je pro mě "španělská ves",o co tam tedy jde??Dík
"Hlavní stan" Valvoline pro pro vyjmenované země v tom článku určil pro distribuci všeho co produkuje maďarskou společnost Prista Oil a přestal se v těchto zemích angažovat. Otázkou je proč v konvolutu těchto zemí není třeba Rakousko nebo Polsko. Budou dělat jen distribuci olejů stočených v Belgii pro "západní" trh nebo budou dle dodaných receptur míchat "speciální" edici pro tento "východní" trh z místních komponent třeba v Albánii.... Otázek je hodně a ta bulharská jména v článku taky moc důvěry nebudí...
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Odpovědět