Přísada do převod. oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
kokiš

Přísada do převod. oleje

Příspěvek od kokiš »

Zdravím,
mám hlučnější převodovku,existuje nějaká přísada do oleje která by tomu
pomohla?Díky.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Do diferenciálů se byly bývávaly dávavaly piliny :lol: Jestli je vyběhaná, tak už asi nic moc nepomůže. Myslím, že se dají koupit nějaké teflonové přísady, ale moc tomu nevěřím.
Nevím co si mám pod pojmem hlučná převodovka představit, co máte za auto? Pokud něco typu 120 nebo Favorit, tak by možná pomohl hustší olej PP 90
kokiš

Příspěvek od kokiš »

Octavia TDI r.98,původně jsem myslel že jsou to ložiska na předních kolech
tak proběhla výměna a zvuk nezmizel.Není to nějak hlasité,ale slyšet to je.
V převodovce je nový olej.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Hm a kolik máte najeto?
Nemůže to být něco jiného?
Máte tam dobrý olej-nezačalo to právě po výměně?
kokiš

Příspěvek od kokiš »

Už je to nejaký ten týden co to dělá. Olej je podle tabulek SAE 75W90.
A kolik najeto? Tacho 180tis. Podle volantu a jiných opotřebení interiéru
se nebojím tipovat něco mezi 300-400tis.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

No tak tady asi nepomůže ani svěcená voda, to už asi bude vyběhané. Takže buď sehnat jinou převodovku, nebo GO.
Za pokus by možná stála nějaká teflonová přísada, obdobné jako se dávají do motorů, ale nikdy jsem to nepoužíval.
Doufám, že se tu zastaví Pitris, ten by něco vymyslel.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...možem vedieť konkretne aky olej sa tam nalial..??..odporučam Castrol Manual TAF-X + nejaku prisadu na baze MoS2. trebars Liqui-Moly Pro-Line Getriebeöl-Additiv
kokiš

Příspěvek od kokiš »

Je tam Valvoline,ale nemyslím že v dnešní době záleží na značce,aspoň utěch známějších.
Každopádně dík za tip.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

kokiš píše:Už je to nejaký ten týden co to dělá. Olej je podle tabulek SAE 75W90.
A kolik najeto? Tacho 180tis. Podle volantu a jiných opotřebení interiéru
se nebojím tipovat něco mezi 300-400tis.
Pouze SAE 75w90 nestačí - olej do man. převodovek VW by měl plnit normu VW501.50.
Ten Castrol, co píše bjukemen, je asi jeden z nejlepších, co se dá použít.
A jestli to má opravdu "na hrbu" přes 300tkm, ani bych se nějaké zvýšené hlučnosti nedivil. Přísady do převodového oleje existují - něco je tady: http://www.oleje.cz/eshop/seznam_prod.p ... 2I&kat=401 já mám dobrou zkušenost (ale spíš jako prevenci) s http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=412 ale nějak dlouhodobě to tím zřejmě nespravíš, to by bylo potřeba "jinak". (Ale "za pokus" to asi stojí - je to levnější, než ta GO).
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Ano, jsou přísady do převod.olejů já osobnně jsem několikrát použil Gerex od Xintexu, někdy to znát bylo, ale na záchranu to není.Akorát se divím, že u 1,9 TDi máte problém s převodovkou, pokud tedy se trošku udržovala,protože jsem viděl už několik těchto ochcávek i s více kilometrama a byli v pohodě u 1,6 to bylo normální.
Odpovědět