Výměna oleje v garanci

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
miru

Výměna oleje v garanci

Příspěvek od miru »

Zdravím,asi to uplně nesouvisí s forem,ale přesto-mám auto ještě v garanci (Altea) a potřebuju měnit olej. Musím jít do autorizáku-zatím jsem tak činil,teď se mi to nehodí-nebo se na to vztahuje blok. výjimka a můžu jít do norm. servisu.Jde mi o případné uznání záruky,kdyby něco.
Děkuji za info.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..myslim že na Garančku by si mal ist do autorizovaneho servisu,inak by Ti nemuseli uznať zaruku...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Mám v ruce leták z Temposervisu, a tam je napsáno:
Od 1.11.2004 vyhláška č. 31/2003 Sb. umožňuje provádět běžnou údržbu a opravy i nezávislým servisům bez vlivu na trvání záruky.
Ale jak to funguje "doopravdy", nevím....možná garančka a autorizovaný servis = jistota při příp. problému.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, bohužel, tak nějak to povětšinou v praxi "doopravdy" funguje.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Olej si i v zaruce měnim sam,ti mamlasove v servisu to stejně ani nepoznaji 8)
A ten jejich fakturovany shell okamžitě vylivam a naliju do filety :wink:
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Záleží na tom jaké máte kupní smluvní podmínky, které jste podepsal.Pokud jste podepsal garanci v autorizovaných servisech, pak Vám nic jiného nezbývá. U koncernu VW jsou na to prevíti.Já mám, nebo spíše, moje žena necelý rok novou Vectru a po předložení živnosťáku v oboru a vzájemné dohodě si olej měním sám.Na prohlídky a garanční práce však musím do autorizovaného servisu.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

mipesa píše:Záleží na tom jaké máte kupní smluvní podmínky, které jste podepsal.Pokud jste podepsal garanci v autorizovaných servisech, pak Vám nic jiného nezbývá. U koncernu VW jsou na to prevíti.Já mám, nebo spíše, moje žena necelý rok novou Vectru a po předložení živnosťáku v oboru a vzájemné dohodě si olej měním sám.Na prohlídky a garanční práce však musím do autorizovaného servisu.
Chceš tím říct, že pokud si chceš vyměnit olej sám, jen pokud máš živnosťák?
byloObrázek
je Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Mám v ruce leták z Temposervisu, a tam je napsáno:
Od 1.11.2004 vyhláška č. 31/2003 Sb. umožňuje provádět běžnou údržbu a opravy i nezávislým servisům bez vlivu na trvání záruky.
Ale jak to funguje "doopravdy", nevím....možná garančka a autorizovaný servis = jistota při příp. problému.
to jo ale bohužel se to nevztahuje na garanční prohlídky
petr_

Příspěvek od petr_ »

olej si můžeš vyměnit sám, ale na roční prohlídku musíš kvůli záruce do autorizovaného servisu. Takto mi to bylo řečeno ve škodovce
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

ka-spel píše:
mipesa píše:Záleží na tom jaké máte kupní smluvní podmínky, které jste podepsal.Pokud jste podepsal garanci v autorizovaných servisech, pak Vám nic jiného nezbývá. U koncernu VW jsou na to prevíti.Já mám, nebo spíše, moje žena necelý rok novou Vectru a po předložení živnosťáku v oboru a vzájemné dohodě si olej měním sám.Na prohlídky a garanční práce však musím do autorizovaného servisu.
Chceš tím říct, že pokud si chceš vyměnit olej sám, jen pokud máš živnosťák?
To asi nebylo podmínkou, nebo alespoň jsem to nezjišťoval, podle mě to bylo jen významější plus a na rovinu jsem tomu prodejci řekl, že by bylo smutné, když jsem od fochu, abych si u nich nechal měnit olej.Trošku jsem ho přesvědčil, že o tom něco vím.Neprotestoval.Zašel asi za nějakým šéfíkem a bylo rozhodnuto.Jen nechtějí, abych si servisku razítkoval sám.Pro berana si jezdím a vozím vzorek oleje, ale to je podle mě jenom šaškárna, ale proč bych nevyhověl.Ani jsem v tom servisu toho borce nijak nepřesvědčoval, byl vstřícný a rozumný, prostě mi vyhověl.
Odpovědět