brzdova kvapalina

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

PPP

Příspěvek od PPP »

no a ako zistim ze je nevyhovujuca?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

PPP píše:no a ako zistim ze je nevyhovujuca?
Ukazováček levé ruky strčíš do vroucí brzdové kapaliny a ukazováček pravé ruky si strčíš co možná nejhloubějc do prdele.
Potom oba 2 ukazováčky vytáhneš.
První strčíš do úst ten ukazováček z prdele a druhý pak vložíš do úst ten, co jsi měl v té vroucí brzdové kapalině.
Pokud ti budou oba dva připadat chuťově stejné, tak je nejvyšší čas brzdovou kapalinu vyměnit, protože je NA HOVNO :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

PPP píše:no a ako zistim ze je nevyhovujuca?
nejjednodušší je měnit brzdovku pravidelně po dvou letech - je to záležitost několika desítek korun - a pokud chceš zjistit, v jakém je stavu, najít někoho - soukromníka, nebo servis - který má měřák na kvalitu - potažmo - na bod varu.
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Rozhodne odporucam menit po 2 rokoch. Po dlhsej dobe hrozi okrem ineho korozia brzdoveho systemu,napadnutie gumenych casti a naleptanie alebo naopak stvrdnutie gumenych casti systemu. A pri cenach systemou ABS to moze byt ciastka za opravu 30 tisic i viacej.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zjišťování "opotřebení" brzdovky podle bodu varu je k ničemu, jelikož sice zjistíš bod varu kapaliny v nádobce, nikoli už v samotném brzdovém systému, což by bylo mnohem průkaznější!
Joker

Příspěvek od Joker »

Anonymous píše:Zjišťování "opotřebení" brzdovky podle bodu varu je k ničemu, jelikož sice zjistíš bod varu kapaliny v nádobce, nikoli už v samotném brzdovém systému, což by bylo mnohem průkaznější!
Si to nečteš celý a pak píšeš takový bláboly. Na začátku je uvedeno, že je brzdovka zabalená akorát je staršího data výroby, tudíž žádná nadobka nehrozí. Pro příště více číst, méně kecat. :wink: Nazdar
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Joker píše:
Anonymous píše:Zjišťování "opotřebení" brzdovky podle bodu varu je k ničemu, jelikož sice zjistíš bod varu kapaliny v nádobce, nikoli už v samotném brzdovém systému, což by bylo mnohem průkaznější!
Si to nečteš celý a pak píšeš takový bláboly. Na začátku je uvedeno, že je brzdovka zabalená akorát je staršího data výroby, tudíž žádná nadobka nehrozí. Pro příště více číst, méně kecat. :wink: Nazdar
Za prvé: Co je na tom za blábol?

Za druhé: A proč se vlastně domníváš, že je to reakce na tvůj dotaz ohledně použití starší brzdovky?

Za třetí: Mně zase připadá záměr ušetřit pár desetikorun na aplikaci staré brzdovky, navíc neodpovídající předepsané normě, jako naprosto ujetý!

Za čtvrté: Jaké bláboly se asi honí hlavou tomu, kdo vůbec uvažuje tímto stylem?

Za páté: Proč má každý hned tendenci pokusit se znemožnit toho, kdo mu ve všem nepřitakává?

Za šesté: Proč sem vůbec někdo vkládá dotaz, když už předem zná odpověď či to ví stejně nejlépe?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Joker píše:
Anonymous píše:Zjišťování "opotřebení" brzdovky podle bodu varu je k ničemu, jelikož sice zjistíš bod varu kapaliny v nádobce, nikoli už v samotném brzdovém systému, což by bylo mnohem průkaznější!
Si to nečteš celý a pak píšeš takový bláboly. Na začátku je uvedeno, že je brzdovka zabalená akorát je staršího data výroby, tudíž žádná nadobka nehrozí. Pro příště více číst, méně kecat. :wink: Nazdar
Za prvé: Co je na tom za blábol?

Za druhé: A proč se vlastně domníváš, že je to reakce na tvůj dotaz ohledně použití starší brzdovky?

Za třetí: Mně zase připadá záměr ušetřit pár desetikorun na aplikaci staré brzdovky, navíc neodpovídající předepsané normě, jako naprosto ujetý!

Za čtvrté: Jaké bláboly se asi honí hlavou tomu, kdo vůbec uvažuje tímto stylem?

Za páté: Proč má každý hned tendenci pokusit se znemožnit toho, kdo mu ve všem nepřitakává?

Za šesté: Proč sem vůbec někdo vkládá dotaz, když už předem zná odpověď či to ví stejně nejlépe?
Ty sis to furt nepřečetl anonyme.

Za prvé: Dotaz jsem nezadal já, ale Ivan.

Za druhé: Ptá se na zabalenou brzdovku, ne na brzdovku, která je již v okruhu.

Přečti si prosím na co reaguješ, předejdeš tím případnému nedorozumění :wink:
Joker

Příspěvek od Joker »

Dodatečná autorizace příspěvku.
řepoňa

Příspěvek od řepoňa »

PPP píše:no a ako zistim ze je nevyhovujuca?
až se nabiješ hubo.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

řepoňa píše:
PPP píše:no a ako zistim ze je nevyhovujuca?
až se nabiješ hubo.
To Joker: Přesně na tohle (viz shora) jsem reagoval + na Pitrisům příspěvek ohledně orientačního zjišťování stavu brzdovky změřením bodu jejího varu.

Jinak plně souhlasím s řepoňou: tohle je opravdu ta nejspolehlivější metoda zjištění jejího skutečného stavu v brzd. okruhu... :P

P.S.: Vždy jsem v rámci předepsané normy vybíral při koupi brzdovku nikoli podle její značky či ceny, ale data výroby - pokud možno ne starší, než půl roku. Nikdy by mne ani nenapadlo nalít si do auta starou, jelikož na to se mám příliš rád!
Odpovědět