Lehkoběžný?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Checht

Příspěvek od Checht »

ad anonym a Castrol a USA:

Jistě je ti znám rozdíl mezi americkými a evropskými normami, jen pro připomenutí obecná formulace často citovaná u norem API: "Nejnovější specifikaci API mohou mít i např. oleje určené pro americký trh, které svou kvalitou výrazně zaostávají za evropskými oleji." a jinde jinak formulováno obsahově totéž...

To jen, že zrovna k tomu trefení do amerického trhu sis šel pro špatný příklad, pokud jde o tu kvalitu...

Jinak ale já osobně vůbec nemíním nijak přilévat do debaty, zda Castrol je špatný olej či ne. Není, také jsem ho měl ke spokojenosti v autě. Jen se vždy pousměju nad absolutistickými formulace, co je nejlepší. (Je nejlepší Śkoda - a fabia nebo Supeb, je nejlepší Mercedes - a A klasse nebo SL...)
To zas byl den

Příspěvek od To zas byl den »

Pitris píše:
To zas byl den píše: No to bych musel bejt antipárolejů páč sem už taky viděl pár zasranejch motorů a nejen po Castrolu ale i třeba po Totálu ale chci ti říct že to bylo nejvíc ze servisů gde vodsávaj volej a lejou tam do fšech aut stejnej volej páč věděj že motoru hned neublížej, fajn máš takovouhle zkušenost ale cena není pro někerý směrodatná aby na něj dlabali znám maníky co maj dobrej pocit že maj Castrol a tak si myslim že takovejch bude dost.No a ty škudlilové s černejma motorama ať si lítaj třeba na friťák.Sám si přece něgde psal že by se na tomhle nemělo moc šetřit a radši fsadit na jistotu než třebas na Avanol.
To máš pravdu - je to o přístupu lidí, potažmo servisů, k motorům, a k autům obecně. Věřím, že je dost těch, co mají s Castrolem kladnou zkušenost, já ale ne. Otázkou zůstává, zda-li nemají "trochu zalepené oči" jejich masivní reklamou. Ono totiž buď prodává reklama, nebo za výrobek hovoří jeho kvalita, a reklama je celkem zbytečná. Castrol má reklamní kampaň hóóódně velkou, oproti jiným, (a v některých případech i lepším) značkám olejů - Esso, Motul, Agip, Q8, LM aj.


A co se týče Tvé poslední věty v příspěvku, musím napsat znovu, že máš pravdu, ale jinou pravdou zůstává, že ne vždy dražší=lepší, a nejdražší=nejlepší, ale taky, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci - a u motorových olejů to platí dvojnásob, kdo chce ušetřit na oleji několik stovek, může ho to později stát několik tisíc :evil:
No hele Pitris fpodstatě stebou souhlasim mě spíš dožralo vod tebe to že hodíš Castrol přes palubu stylem-prostě sračka a nazdar.Patříš tady ke dvoum až třem vopravdu fundovanejm kolíkům ačekal bych vod tebe že to podáš trochu leggermente proty co se o ňom rozhodujou a považujou ho za dobrej volej.Nebo snad máš zájem na tom aby se vymazal z mapy volejů?
bjukemen
Příspěvky: 4879
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..odpoviem za Pitrisa

...nikto nema zaujem aby sa vymazal v mapy olejov,ide skor o princíp dlho sa nič nedialo na trhu bol len da sa povedať ošuchany Magnatec s ktorým (udajne) ma dosť ludi zle skusenosti,tiež som videl dva motory otvorene po Castroli a boli plne karbonu...ale takto sa to neda poszdzovať...nevieme ako sa jazdilo atd...lenže z niekade museli vzniknuť tieto famy a musia byť na niečom podložene...ale to je fuk kopa ludi použiva Castrol v koncerne a nema žiadne problemy..

...ide skor a och agresivnu politiku,Obrovska reklama atd. a hlavne o to že za rovnake peniaze zoženieš rovnako kvalitne Oleje ( a možno aj kvalitnejšie)
To zas byl den

Příspěvek od To zas byl den »

bjukemen píše:..odpoviem za Pitrisa

...nikto nema zaujem aby sa vymazal v mapy olejov,ide skor o princíp dlho sa nič nedialo na trhu bol len da sa povedať ošuchany Magnatec s ktorým (udajne) ma dosť ludi zle skusenosti,tiež som videl dva motory otvorene po Castroli a boli plne karbonu...ale takto sa to neda poszdzovať...nevieme ako sa jazdilo atd...lenže z niekade museli vzniknuť tieto famy a musia byť na niečom podložene...ale to je fuk kopa ludi použiva Castrol v koncerne a nema žiadne problemy..

...ide skor a och agresivnu politiku,Obrovska reklama atd. a hlavne o to že za rovnake peniaze zoženieš rovnako kvalitne Oleje ( a možno aj kvalitnejšie)
fajn ale uvědom si jednu věc že je dost lidí nebo spíš snobů kerejm je to jedno jestli litr stojí 100 nebo 600 káchlí tady musim připustit že reklama udělala svoje to znamená že fšichni sou debilové a nechaj se vovlivnit reklamou a nebo je problém něgde jinde?já vim že nejdražší volej není nejkvalitnější ale něgde to vzniknout muselo prostě castrol má jméno já vycházim jen z faktů kolem mě a nejen z toho, někdo tady psal že se dobře prodává ajá to musim jen potvrdit.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já používám oleje podle určení. Ve smyslu, že do starýho křápu nebudu lejt to nejdražší, co je na trhu, a naopak na oleji do zánovního auta nebudu šetřit. Vždy samozřejmě respektuji předpis výrobce motoru/převodovky z hlediska norem, které má olej splňovat. A zatímco s žádnou jinou značkou oleje jsem nikdy neměl žádný problém (pravda, třeba takový Starline jsem nikdy nepoužil), tak s Castrolem jsem zaznamenal několik negativních zkušeností (včetně převodových olejů!), a to jsem vždy vybíral spíše z vrcholu jeho nabídky. Pravda, Castrol Formula RS 10W-60 byl OK. Jak potom ovšem musí vypadat kvalita "základu" nabídky v 15W-40?

P.S.: Už to tu někdo zmiňoval: Bavíme se o "áčkovém" nebo "eskovém" Mercedesu. Jaké je pak to A, když i S stojí za Ho...?
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Podobne debaty sa tu vedu i o Cinol.Starline atd. Kto mu neveri,nech ho nepouziva.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

bjukemen píše:..odpoviem za Pitrisa

...nikto nema zaujem aby sa vymazal v mapy olejov,ide skor o princíp dlho sa nič nedialo na trhu bol len da sa povedať ošuchany Magnatec s ktorým (udajne) ma dosť ludi zle skusenosti,tiež som videl dva motory otvorene po Castroli a boli plne karbonu...ale takto sa to neda poszdzovať...nevieme ako sa jazdilo atd...lenže z niekade museli vzniknuť tieto famy a musia byť na niečom podložene...ale to je fuk kopa ludi použiva Castrol v koncerne a nema žiadne problemy..

...ide skor a och agresivnu politiku,Obrovska reklama atd. a hlavne o to že za rovnake peniaze zoženieš rovnako kvalitne Oleje ( a možno aj kvalitnejšie)
to bjukemen: DÍK :lol: a máš v podstatě pravdu.

Jde o to, že já mám s Castrolem (a ne jednu) špatnou zkušenost - motor byl po něm jako pr*se. Ale nechci říct, že všechny Castroly jsou "out" - pro mě ale ano, a ani je nechci, a nebudu doporučovat - ale je klidně možné, že někomu slouží dobře - a já mu to přeji, ale můj favorit není....
ANONYMNÍ

Příspěvek od ANONYMNÍ »

Anonymous píše:Já používám oleje podle určení. Ve smyslu, že do starýho křápu nebudu lejt to nejdražší, co je na trhu, a naopak na oleji do zánovního auta nebudu šetřit. Vždy samozřejmě respektuji předpis výrobce motoru/převodovky z hlediska norem, které má olej splňovat. A zatímco s žádnou jinou značkou oleje jsem nikdy neměl žádný problém (pravda, třeba takový Starline jsem nikdy nepoužil), tak s Castrolem jsem zaznamenal několik negativních zkušeností (včetně převodových olejů!), a to jsem vždy vybíral spíše z vrcholu jeho nabídky. Pravda, Castrol Formula RS 10W-60 byl OK. Jak potom ovšem musí vypadat kvalita "základu" nabídky v 15W-40?

P.S.: Už to tu někdo zmiňoval: Bavíme se o "áčkovém" nebo "eskovém" Mercedesu. Jaké je pak to A, když i S stojí za Ho...?

Když stojí S za hovno , tak si kup E - 124 a budeš mít klid. Super auto , sice už staré , ale poslední kvalitní mercedes. Teď se s těmi novými snaží vrátit , ale to bude těžké. pokud má někdo ke 124 námitky , tak ať si uvědomí , že vydržela ve výrobě 11 let a to není v západním světě běžné. Takže kvalita musela jasně být VYSOKÁ .
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To bylo jenom obrazné srovnání s různými "třídami" Castrolu, třebaže pravdivé.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mobil má v USA velké problémy s vytvářením černých kalů, zatímco Castrol je bez problémový olej.
bjukenen

Příspěvek od bjukenen »

bjukemen píše:..odpoviem za Pitrisa...
Mindž Bjůkemen = Pitrisův tiskový mluvčí

:twisted: :D :wink:
řepoňa

Příspěvek od řepoňa »

bjukenen píše:
bjukemen píše:..odpoviem za Pitrisa...
Mindž Bjůkemen = Pitrisův tiskový mluvčí

:twisted: :D :wink:
velky učiťel a najlapčí žiákkk
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Lenze Mobil takmer kazdy rok ide s cenami hore. Zacina dohanat Shell a Castrol naopak zlacnuje. Mobil vlani pre Slovensky trh zvysil ceny o 10 % a tento rok opat o dalsich 10. Daju sa zohnat zlacnene,ale vacsina predajcou ide cenami nahor. Najma u sudoveho balenia.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

bjukenen píše:
bjukemen píše:..odpoviem za Pitrisa...
Mindž Bjůkemen = Pitrisův tiskový mluvčí

:twisted: :D :wink:
bjukenene, ano, ty s "n", podívej se do občanky, jak se píše správně křestní jméno :lol:
a potom do zrcadla - tam uvidíš "hlavu rohatou - hovězí"..... :idea:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
bjukenen píše:
bjukemen píše:..odpoviem za Pitrisa...
Mindž Bjůkemen = Pitrisův tiskový mluvčí

:twisted: :D :wink:
bjukenene, ano, ty s "n", podívej se do občanky, jak se píše správně křestní jméno :lol:
a potom do zrcadla - tam uvidíš "hlavu rohatou - hovězí"..... :idea:
No přeci Mindž Bjůkenen z Bejwotše v el ej :wink:
Občanku nemám - nikdy mi ji nedali :idea:
Chtěl jsem se podívat na jméno na zvonku, ale někdo ho ukradnul, a tak teď vlastně ani nevím, jak se správně to křestní jméno píše.......
:P
Odpovědět