Fabia 1,9 TDi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Fabia 1,9 TDi

Příspěvek od Matěj »

Dobrý den,
jaký motorový olej bych měl použít do auta Fabia 1,9 TDI 74 kW, 120 000 kilometrů najeto rok výroby 2002.
Nedostal jsem při koupi žádnou příručku, z které bych vyčetl specifikaci určenou výrobcem, takže bych nerad při výběru oleje šlápl vedle.

Hledal jsem na fóru, ale odkazy se týkají 1,9 Octávek.

Děkuju za každou dobrou radu
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ty motory v dané konkrétní době byly v rámci celého koncernu vždy stejné!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Je to motor typu PD, takže hledej olej s normou 505.01. Pár jich najdeš i v teto sekci -Autom. maziva-Mobil nebo Castrol Edge do TDi PD-tam jsou už konkrétní značky a píše se tam o tomto typu motorů.Tvůj je jen jiná výkonová varianta tehož typu motoru.
Zdraví miru.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Příspěvek od Matěj »

Perfektní, děkuju všem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pre motory PD sa používajú oleje špecifikácie vw 50501, 50601, 50700.
Treba sa pozrieť na štítok v kufri alebo v servisnej knižke, či tam je
PR-kód QG0 ,QG1 alebo QG2.
Kód QG0 je pre "normálny" interval výmeny oleja, t.j max. 15 000km a olej normy vw 505 01. Olej s touto normou je možné nahradiť olejom normy vw 507 00.
QG1 a QG2 znamená predľžený interval výmeny oleja s nutnosťou použiť olej špecifikácie vw 506 01, alebo 507 00. V žiadnom prípade sa do motora s PR kódom QG0 nesmie dať olej normy 50601, lebo motor na tento typ oleja nie je prispôsobený a zadrie sa.
Špecifikácia oleja vw 505 xx ,musí byť uvedená na obale oleja. Ak tam nie je - nedávať ho.
pavtul

Castrol

Příspěvek od pavtul »

Osobne si myslim, ze tento je adekvatni : http://www.superautodily.cz/index.php?s ... odukt=9735

Jeste se zaptam nejen prazaku, nevite, kde se da tento olej v Praze sehnat za rozumnou cenu v kamenem obchode v baleni 1L? Potrebuji jen na doliti. Diky
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Fabia 1,9 TDi

Příspěvek od skodovkar »

Matěj píše:Dobrý den,
jaký motorový olej bych měl použít do auta Fabia 1,9 TDI 74 kW, 120 000 kilometrů najeto rok výroby 2002.
Nedostal jsem při koupi žádnou příručku, z které bych vyčetl specifikaci určenou výrobcem, takže bych nerad při výběru oleje šlápl vedle.

Hledal jsem na fóru, ale odkazy se týkají 1,9 Octávek.

Děkuju za každou dobrou radu

Manuál na Fabii 2002 (pro vznětový motor) praví:


Pevný servis. interval.
Vícerozsahový lehkoběžný olej VW 505 00(kromě motoru PDi), VW 505 01
Vícerozsahové oleje ACEA B3(tento olej se smí použít v daném cyklu výměny oleje pouze jednou pro dolití, a to v případě, že není k dispozici schválený motorový olej), příp.B4 (tento olej se smí použít v daném cyklu výměny oleje pouze jednou pro dolití, a to v případě, že není k dispozici schválený motorový olej)

Proměnlivý servis. interval
VW 506 00(kromě motoru PDi)
VW 506 01

:wink: a přeji mnoho šťastných kilometrů...
Odpovědět