Poradil by mi někdo? výměna výbojky v xenonech..

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Martinka

Poradil by mi někdo? výměna výbojky v xenonech..

Příspěvek od Martinka »

Nevíte někdo jaké xenony jsou v Mazde 6 r.v.2002 DI 100KW sedan? mám v tom xenony, ale slabě svítí, tak si potřebuji koupit silnější. Jaké výbojky bych měla koupit? H1 nebo H3? ja se v tom vážně nevyznám...
Dají se ty výbojky normálně vyměnit v garáži?nebo musím navštívit servis?poradte mi,děkuji.Martinka
Wolodyjowski

Re: Poradil by mi někdo? výměna výbojky v xenonech..

Příspěvek od Wolodyjowski »

Martinka píše:Nevíte někdo jaké xenony jsou v Mazde 6 r.v.2002 DI 100KW sedan? mám v tom xenony, ale slabě svítí, tak si potřebuji koupit silnější. Jaké výbojky bych měla koupit? H1 nebo H3? ja se v tom vážně nevyznám...
Dají se ty výbojky normálně vyměnit v garáži?nebo musím navštívit servis?poradte mi,děkuji.Martinka

Číňani v tržnici ti ty xylofony zrovna i vymění, neboj :D
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

Uz jsem to psal jinde, ale zopakuji to. Navstivte servis. Opravdu to bude lepsi a muze to pro Vas byt i levnejsi.
Slabe svitici xenonova vybojka je velice nepravdepodobna. Vybojka na konci zivotnosti zacne blikat, ale svetelny vykon byva behem zivotnosti temer stejny.
Vas problem budou nejspise spatne serizene svetlomety. Ovsem je mozne, ze bude problem ve vybojce, ridici elektronice vybojky, mozna je zavada na polohovani parabol nebo muze byt i zmatnely povrch paraboly. Netusim, do jake miry toto doma vyloucite nebo diagnostikujete.
Investice do samotne vybojky by tak mohla byt zbytecna.

Pri amaterske vymene vybojky hrozi v krajnim pripade jeji exploze. Ale ani poskozeni drahe ridici elektroniky nebo svetlometu nelze vyloucit, pokud clovek nevi presne, co dela.

Nechci delat "z komara velblouda". Sam se snazim servisou vyuzivat minimalne. Nadruhou stranu mam pro servisni prace podminky.
Naopak nesnasim ty, kteri si svuj vuz rozvrtaji a omezuji ci dokonce ohrozuji svou nezodpovednosti ostatni.
Zrovna ty svetlomety jsou mistni nemoc. Neserizene svetlomety jsou na silnicich k videni uz i u novych aut, o starsich ani nemluve. Spousta ridicu ani svetlomety serizovat neplanuje. Oni preci vidi dobre...
No nic, to bych se zase rozciloval.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Už to nehul Wolodyjowski :shock:
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

Pokud opravdu chcete svetla resit sama, poproste o radu radeji tady
http://www.mazdaclub.cz/msgboard_topics ... 3&lang=cze

vybojka by snad mela byt typu D2S (nasel jsem na internetu, takze to berte s rezervou)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já mám spíše pocit, že dotyčná si prostě jen plete "xenony" s obyčejnými "halogeny". Proč by se jinak vůbec zmiňovala o H1 či H3? A halogenové žárovky se obvykle dají vyměnit svépomocí, samozřejmě při dodržení určitých postupů.
Návštěvník

Re: Poradil by mi někdo? výměna výbojky v xenonech..

Příspěvek od Návštěvník »

Martinka píše:Nevíte někdo jaké xenony jsou v Mazde 6 r.v.2002 DI 100KW sedan? mám v tom xenony, ale slabě svítí, tak si potřebuji koupit silnější. Jaké výbojky bych měla koupit? H1 nebo H3? ja se v tom vážně nevyznám...
Dají se ty výbojky normálně vyměnit v garáži?nebo musím navštívit servis?poradte mi,děkuji.Martinka
Občas by to chtělo vyčistit přední světlomety kotě :wink: A pak zajet do servisu
Odpovědět