TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
DaveLc

TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od DaveLc »

Chci poprosit o radu zda neudělám chybu s olejem TOTAL QUARTZ 7000 10W-40 do mé benzínové Astry 1,6. Věřím, že vhodnější by byl QUARTZ 9000 5W-40, ale cenový rozdíl mezi těmito dvěma oleji je pro mě poměrně značný. Díky [/b]
Návštěvník

Re: TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od Návštěvník »

DaveLc píše:Chci poprosit o radu zda neudělám chybu s olejem TOTAL QUARTZ 7000 10W-40 do mé benzínové Astry 1,6. Věřím, že vhodnější by byl QUARTZ 9000 5W-40, ale cenový rozdíl mezi těmito dvěma oleji je pro mě poměrně značný. Díky [/b]
Jestli ti záleží na ceně a chceš kvalitu. Dej si do vyhledávače gulf 5w40.
Návštěvník

Re: TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
DaveLc píše:Chci poprosit o radu zda neudělám chybu s olejem TOTAL QUARTZ 7000 10W-40 do mé benzínové Astry 1,6. Věřím, že vhodnější by byl QUARTZ 9000 5W-40, ale cenový rozdíl mezi těmito dvěma oleji je pro mě poměrně značný. Díky [/b]
Jestli ti záleží na ceně a chceš kvalitu. Dej si do vyhledávače gulf 5w40.
Jo, promiňte že jsem Vám tykal. Jinak taťka má taky astru G a používá gulf 5w40.
Návštěvník

Re: TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
DaveLc píše:Chci poprosit o radu zda neudělám chybu s olejem TOTAL QUARTZ 7000 10W-40 do mé benzínové Astry 1,6. Věřím, že vhodnější by byl QUARTZ 9000 5W-40, ale cenový rozdíl mezi těmito dvěma oleji je pro mě poměrně značný. Díky [/b]
Jestli ti záleží na ceně a chceš kvalitu. Dej si do vyhledávače gulf 5w40.
Jo, promiňte že jsem Vám tykal. Jinak taťka má taky astru G a používá gulf 5w40.
To jsem ještě já, gulf používám v octavii 1.6 a spokojenost taky a už mlčím. Mějte se.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27657
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od Pitris »

DaveLc píše:Chci poprosit o radu zda neudělám chybu s olejem TOTAL QUARTZ 7000 10W-40 do mé benzínové Astry 1,6. Věřím, že vhodnější by byl QUARTZ 9000 5W-40, ale cenový rozdíl mezi těmito dvěma oleji je pro mě poměrně značný. Díky [/b]
Čtyři stovky na pěti litrech? No, dobře.
Nevím, kolik najedeš za rok, jestli připadají v úvahu dvě výměny ročně. Pak by bylo téměř ideální použít na léto ten Total 10w40, a na zimu (pokud budeš spíš jen popojíždět) by byl vhodný (finančně - při zachování kvality) třeba ten zmiňovaný Gulf 5w40 (4litry/480,-). Ale pokud i v zimě podnikáš dlouhé jízdy a málo startuješ, ten Total 10w40 se dá taky dobře použít. A to tykání - sorry, ale přijde mi takové přátelštější.....dyť sme řidiči, ne - sakra, :lol:
DaveLc

Příspěvek od DaveLc »

Najezdím zhruba 12-15 tis. za rok, takže měnit olej chci jednou za rok. Nejsem v tomto směru žádný odborník, ale nehraje také roli třeba to jestli auto parkuji v garáži, kde mi teplota v zimě neklesne pod +5 stupňů? Ten výše zmíněný gulf 5w-40 neznám. Cena sice je nízká, ale trošku mám přece jen pochybnosti o kvalitě. Chtěl jsem spíše sázku na jistou a koupit olej zavedené a osvědčené značky.
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Re: TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od Demo »

Pitris píše:A to tykání - sorry, ale přijde mi takové přátelštější.....dyť sme řidiči, ne - sakra, :lol:
Potvrzuji to tykání - je to lepsi. Myslim si, ze to muze potvrdit i ten pan z Jihlavy, ktery predemnou na Burianove namesti objel salinu zleva a nasledne po 200 metrech zaparkoval na Minske na chodniku....
Zastavil jsem u neho a nas dialog resp. muj monolog zacal slovy : Ty p**o......
:lol:
Návštěvník

Re: TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od Návštěvník »

Demo píše:
Pitris píše:A to tykání - sorry, ale přijde mi takové přátelštější.....dyť sme řidiči, ne - sakra, :lol:
Potvrzuji to tykání - je to lepsi. Myslim si, ze to muze potvrdit i ten pan z Jihlavy, ktery predemnou na Burianove namesti objel salinu zleva a nasledne po 200 metrech zaparkoval na Minske na chodniku....
Zastavil jsem u neho a nas dialog resp. muj monolog zacal slovy : Ty p**o......
:lol:
:lol: :lol: :lol: Ten gulf tam nedávej, když pochybuješ o kvalitě, kup 10w40 total a neřeš, zvlášť když startuješ v garáži;)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27657
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

tak garáž, a maximálně 15tkm/rok? Tak to pak ano - ten Total 10w40 je O.K. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27657
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od Pitris »

Demo píše:Myslim si, ze to muze potvrdit i ten pan z Jihlavy, ktery predemnou na Burianove namesti objel salinu zleva a nasledne po 200 metrech zaparkoval na Minske na chodniku....
No, asi moc spěchal....ale kdyby potkal šalinu v protisměru, tak mu nepomůže ani šest hvězdiček, ani třítunový auto - trefit čelně rozjetou šalinu o hmotnosti 20 až 40tun je skoro jako se potkat s vlakem.
Někdo holt "neví", že se šalina neobjíždí zleva, nezná (nebo nechce znát) předpisy.....potřeboval by - blbec z Jihlavy - domluvit :twisted:a to nemluvím o tom chodníku. To je takový "národní sport" - kašlat na dopravní předpisy.

P.S. šalina = tramvaj (pro mimobrněnské) :lol: :lol: :lol:
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

:wink:
Návštěvník

Re: TOTAL QUARTZ 7000- 10W-40 do ASTRY G 1,6 16V ??

Příspěvek od Návštěvník »

DaveLc píše:Chci poprosit o radu zda neudělám chybu s olejem TOTAL QUARTZ 7000 10W-40 do mé benzínové Astry 1,6. Věřím, že vhodnější by byl QUARTZ 9000 5W-40, ale cenový rozdíl mezi těmito dvěma oleji je pro mě poměrně značný. Díky [/b]


Už pár let dávám do stejného motoru (ale v Zafiře) Cinol 5W-40 - k plné spokojenosti. Pro pořádek dodávám, že splňuje předepsanou normu GM.
Odpovědět