Rozdíl ve spotřebě paliva po výměně oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Rozdíl ve spotřebě paliva po výměně oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Chci se zeptat, jestli někdo máte praktickou zkušenost s přechodem z 10W40 na 5W40. Měla tato změna vliv na spotřebu paliva???
Moja

Příspěvek od Moja »

Ne.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, bez vlivu na spotřebu. Rozdíl jsem pozoroval mezi 15W-40 a 10W-40.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Taky jsem nic nepoznal a to sleduju spotrebu fakt dukladne.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Rozdíl ve spotřebě paliva po výměně oleje

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Chci se zeptat, jestli někdo máte praktickou zkušenost s přechodem z 10W40 na 5W40. Měla tato změna vliv na spotřebu paliva???
A proč by měla být nižší spotřeba paliva? - když jsou oba "40".
Nižší spotřeba paliva by mohla být měřitelná při přechodu na olej s letní třídou "30". Ale může mírně stoupnout spotřeba oleje - a pozor :!: oleje xw/30 jsou dva RŮZNÉ typy - s normální, a se sníženou viskozitou - dbát na doporučení výrobce motoru
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

sam sem na to zvedavy, ikdyz tomu neverim ze se to meritelne zmeni, presel jsem z 5w40 A3 na 5w30 A5 ( vyrobcem povolene) tak sem zvedavy, na obalu je myslim psana az uspora 9,3% , ale to je myslim vztahovane k prechodu z 15w40
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

btw. mohl by nekdo vysvetlit rozdil mezi oleji trid A1 a A5? dle popisu mi to prijde stejne, dekuji
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:btw. mohl by nekdo vysvetlit rozdil mezi oleji trid A1 a A5? dle popisu mi to prijde stejne, dekuji
A1 jsou pro pevný interval výměny, A5 jsou longlife oleje - oboje snížená viskozita; použít JEN, když to výrobce motoru povoluje
FF

Příspěvek od FF »

Pitris píše:
Anonymous píše:btw. mohl by nekdo vysvetlit rozdil mezi oleji trid A1 a A5? dle popisu mi to prijde stejne, dekuji
A1 jsou pro pevný interval výměny, A5 jsou longlife oleje - oboje snížená viskozita; použít JEN, když to výrobce motoru povoluje
...malo tam byť: "...oboje snížená HTHS viskozita..." aby si to niekto nemýlil so SAE viskozitou. :idea:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud nejezdíš MT (maslo tankove) a pak dáš treba 10-40 tak nic nepoznaš.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

FF píše:...malo tam byť: "...oboje snížená HTHS viskozita..." aby si to niekto nemýlil so SAE viskozitou. :idea:
Ano, máš pravdu - je to přesnější - a tak já doplním ještě: snížená HTHS viskozita podle ACEA při 150°C - ať je to úplné :idea: Každopádně pro motory, kde výrobce určuje ACEA, to je PODSTATNÝ údaj :!:
Odpovědět