Q8 10w40 vs. Mogul 10w40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Zvědavec

Q8 10w40 vs. Mogul 10w40

Příspěvek od Zvědavec »

Ahoj, zajímalo by mě, jestli někdo máte zkušenosti s Q8, dosud jsem používal mogul FX desítku, ale teď začali dělat tu novou řadu extreme, která se mi zdá dost brahá, na to, že je to mogul. Popřípadě bych do motoru dával Paramo 5w40, to můžu mít za dobré peníze, mám benzín, 150 koní, takže atmosféra. Pište co si myslíte o cenách výrobků mogul a jestli proti nim můžou obstatát výrobky Q8. Díky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

vod tý dobe co inža jarda černuj vobjevil u mogula fullsyntetičnosť de cena furt navch
peter_sk

Příspěvek od peter_sk »

zdravim, no odpoved asi nebude celkom komplexna... lebo:
-oficialne porovnavacie testy zrejme nie su a nikdy nebudu k dispozicii...
- nazory od nas "smrtelnikov" sa budu lisit podla subjektivno-neobjektivnej preferenie tej-ktorej znacky...
-suhlasim s tvrdenim ing. cerneho, ze dnesne oleje na trhu su iba dobre a velmi dobre....
- ak chces setrit vyber kompromis - ak si prajes sponzorovat arabov kup si Q8, ak nemcov tak Liqui Moly, amero-holandanov Valvoline, a ak napr. cechov a nechces dnes uz troska drahsi mogul skus napr. Valar ....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

peter_sk píše:zdravim, no odpoved asi nebude celkom komplexna... lebo:
-oficialne porovnavacie testy zrejme nie su a nikdy nebudu k dispozicii...
- nazory od nas "smrtelnikov" sa budu lisit podla subjektivno-neobjektivnej preferenie tej-ktorej znacky...
-suhlasim s tvrdenim ing. cerneho, ze dnesne oleje na trhu su iba dobre a velmi dobre....
- ak chces setrit vyber kompromis - ak si prajes sponzorovat arabov kup si Q8, ak nemcov tak Liqui Moly, amero-holandanov Valvoline, a ak napr. cechov a nechces dnes uz troska drahsi mogul skus napr. Valar ....
ak madiarskych jevrejov MOL
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

peter_sk píše:zdravim, no odpoved asi nebude celkom komplexna... lebo:
-oficialne porovnavacie testy zrejme nie su a nikdy nebudu k dispozicii...
- nazory od nas "smrtelnikov" sa budu lisit podla subjektivno-neobjektivnej preferenie tej-ktorej znacky...
-suhlasim s tvrdenim ing. cerneho, ze dnesne oleje na trhu su iba dobre a velmi dobre....
- ak chces setrit vyber kompromis - ak si prajes sponzorovat arabov kup si Q8, ak nemcov tak Liqui Moly, amero-holandanov Valvoline, a ak napr. cechov a nechces dnes uz troska drahsi mogul skus napr. Valar ....
mogul je pkn orlen-polsko
naatrium

Příspěvek od naatrium »

:) jestli ti přijde drahý 10w-40gx-fe co je tady na vebu za 78kč/l tak nevím.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zvědavec

Příspěvek od Pitris »

Zvědavec píše:Ahoj, zajímalo by mě, jestli někdo máte zkušenosti s Q8, dosud jsem používal mogul FX desítku, ale teď začali dělat tu novou řadu extreme, která se mi zdá dost brahá, na to, že je to mogul. Popřípadě bych do motoru dával Paramo 5w40, to můžu mít za dobré peníze, mám benzín, 150 koní, takže atmosféra. Pište co si myslíte o cenách výrobků mogul a jestli proti nim můžou obstatát výrobky Q8. Díky
Nevím, jaké máš ceny, ale tady v e-shopu je ten Mogul dražší o 25,-/4litry, než Q8. Takže bych to neřešil, jakou značku z těchto dvou vybrat. Já mám dobré zkušenosti i s Q8, i s Mogulem GX-FE, novou řadu EXTREME (je fakt, že viskozitní třídy 5w/xy nebo 0w/xy jsou dost drahé) jsem zatím nezkoušel, ale měla by "být lepší", než předchozí.
O té viskozitní třídě 5w40 se dá uvažovat při častých mrazivých startech, a krátkých jízdách.
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned led 16, 2011 11:46, celkem upraveno 1 x.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...chod do Q8 a nešpekuluj... :wink:
Odpovědět