jaký olej do Espace

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
elbrus

jaký olej do Espace

Příspěvek od elbrus »

Ahoj, chtěl bych po koupi nového auta vyměnit olej. Je to Renaul Espace 2.0l 16V benz. r.v. 2001, najeto 190 000km. Bude používán na kratší jízdy a častější starty. Měl jsem vždycky starší auta, do kterých jsem lil minerál... se syntetikou nemám žádné zkušenosti. Poradíte mi prosím, jaký olej bude nejvhodnější...samozřejmě za rozumný peníze. Dík..
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

Ahoj, hledal bych specifikaci ACEA A3 , viskozitu SAE 5W30, 40 až 10W40
značku dle obliby a peněženky. První výměnu bych doporučil zkrátit na cca 5000 km včetně výměny olejového filtru. Pokud budeš jezdit město šáhl bych po SAE 5W / X .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

přesně tak :wink:
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...na tie častejšie štarty by som použil 5W-40 a konkretne ELF Excellium NF...

...cena za 5L 1350sk ...až maš nejaku inu predstavu o cene tak daj vedieť a vyberieme niečo ine...ale ELF je do francuza idealny...
elbrus

Příspěvek od elbrus »

Jo jo Elf je nějak propojenej s Renaultem, to vím, ale u nás zas tak obviklej asi neni, ale mozná se pletu...jina jsem koukal na samolepku v motoru a prej tam je 5W 40 BP...proč první výměnu po 5-ti tis...docela drahá sranda ne????podle samolepek to vypadá že olej měnily pravidelně...a kdyby na to někdo kašlal, ta ve 190 tis km už to asi nezachránim ne???naštěstí ten motor pěkně šlape...ani hydra necvakají....a koupim ten elf někde na e-schopu???je nějakej osvědčenej e-schop???díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

třeba tady: http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1154 :lol:
A jestli to BP bylo měněno pravidelně, nech tam ten Elf klidně při krátkých jízdách po městě 10tkm, a při delších jízdách můžeš až 15tkm. Ať motor "šlape dál" dobře.
Naposledy upravil(a) Pitris dne pon úno 02, 2009 19:51, celkem upraveno 2 x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

elbrus píše:Jo jo Elf je nějak propojenej s Renaultem, to vím, ale u nás zas tak obviklej asi neni, ale mozná se pletu...jina jsem koukal na samolepku v motoru a prej tam je 5W 40 BP...proč první výměnu po 5-ti tis...docela drahá sranda ne????podle samolepek to vypadá že olej měnily pravidelně...a kdyby na to někdo kašlal, ta ve 190 tis km už to asi nezachránim ne???naštěstí ten motor pěkně šlape...ani hydra necvakají....a koupim ten elf někde na e-schopu???je nějakej osvědčenej e-schop???díky
Objednávám mimo jiné zde www. superautodíly.cz můžeš ale použít i Total, je ze stejného koncernu a stejně kvalitní.
elbrus

Příspěvek od elbrus »

Docela se mi jeví sympaticky (hlavně cenou) TOTAL QUARTZ 9000 5W-40.....ACEA A3/B4 a cena je 967,- za 5l.
Ve srovnáním s tím FLFem (1370,-) je rozdíl v ceně docela značnej...a jestli to dělaj ve stejný rafinerce :roll: ....nebo je tam tak velkej rozdíl ve kvalitě???
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...niekde som raz čital že Elf je v spoločnosti TotalFina top a Total je až za ním ale neviem či je to pravda a ani sa radšej nejdem k tomu vyjadrovať lebo niektorí ma hned budu chytať za slovko...

...Total davam kamošovi do pažoutu a pohodička,takže ked je pre Teba rozhodujúca cena tak smelo do toho... :wink:

...BP tam už nedávaj... :!:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Elf a Total jedno jest! A ve Francii také stojí stejně.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:třeba tady: http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1154 :lol:
A jestli to BP bylo měněno pravidelně, nech tam ten Elf klidně při krátkých jízdách po městě 10tkm, a při delších jízdách můžeš až 15tkm. Ať motor "šlape dál" dobře.
ještě dovětek: časově maximálně 1rok.
Odpovědět