BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

a piska ti to vzadu ci v predu?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Matěj »

Slyším to zpředu a předpokládám, že když se to ozve právě při zatočení, že to musí být ve předu.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

raz som riesil identicky pripad a nakoniec sa problem ukazal v zlom lozisku, z nejakej priciny nehucalo ale pri zaboceni do strany brzda popiskovala, zakaznik nemal problem zaplatit nove lozisko tak som ho prehodil ( bol to vlastne cely naboj s loziskom) a bolo po probleme, tym teda netvrdim ze je to aj tvoj problem..
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od jarson1 »

K tym reklamaciam - brzdove veci som reklamoval iba raz. Nebol najmensi problem. Ale bol som zrejme "nadstandardne" vybaveny argumentamy :D
Mal som okrem faktury za tovar samozrejme : montazny list zo servisu, foto obrazovky testera brzd z stk a aj video, kde bolo vidiet ako rucicka pulzuje a v akom rozsahu ( reklamovala sa ovalita). Kazdopadne po 2-3 meraniach sa to zrovnalo do zeleneho, zakze stk som dostal. Esteze som to stihol odfotit, lebo potom uz to bolo ako ja zlost v poriadku.
Reklamoval som u motora.sk. Boli to bubny ashika.
Inak podla vyjadrenia obchodu na spravnost montaze im staci ten doklad , ze to montoval servis. Ak ide o normalny servis, nemaju vraj dovod rozporovat otazku montaze. Deje sa tak v odovodnenych pripadoch kedy je to zrejme, alebo to rozporuje vyrobca. To druhe je nepravdepodobne , lebo na 99,9% pripadov nikto nikdy neposiela fyzicky nejaky kotuc niekam do ciny na nejake odborne posudenie...to je proste nerentabilne. Ako pre obchod, tak pre dodavatela. Za zrejme chyby povazuju napr. viditelne nechanicke poskodenie ( nie vadu materialu) ako napr. prehriatie a podobne. Vraj to je vidiet ci islo o chybu montaze.... V podstate nemaju problem vec vyriešiť k spokojnosti zakaznika, na druhej strane sa musia chranit pred spekulantmi. A ze ich je ...
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Matěj »

Dobrý večer,
můj problém zdá se býti vyřešen.
Třmeny rozebrány, vyčištěny, namazány čepy třmenů i zadní dotekové strany destiček a....

Po projetí se již pískání neozývá. Snad to je trvalý stav.

Děkuji všem za rady.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Jsem rád, že jsi rád :mrgreen:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Matěj »

Dobrý večer,
tak jsem byl moc optimistický s tím vyřešeným pískáním.
Dnes jsem jel nakoupit a pískání je zpět. projíždím kruhák a vše je v pořádku, vyjíždím z kruháku - mám tedy volant natočený na pravou stranu a píská to.

Zítra ještě jednou zkusím rozebrat a vyčistit do bezvědomí, aby desky chodily jako po másle, znovu promažu a pak, pokud to bude dál pískat budu muset za nějakým odborníkem.

Ještě mě napadlo, zda to nemůže být ložisko ?
Proč mě to napadlo ? Když jsem při té akci s třmeny sundal pravé přední kolo, tak dosedací plocha, na které sedí disk, byla mastná, jako když by ji někdo potřel vazelinou, samozřejmě i vnitřní dosedací plocha disku kola byla mastná.
Vzal jsem to čističem brzd, otřel hadrem nasadil kolo a jezdil.
Dnes jsem koukal skrz špricle elektronu a z dosedací plochy se tlačí ven nějaká mastnota.

Já to zítra zase shodím a pokud to bude mastné, tak se to musí odněkud valit, protože jsem si na 100% jistý, že při nasazování kola byly obě dosedací plochy naprosto suché a čisté.
Jako laik se ptám, může to být z nějakého ložiska ? A pokud ano, může to pískání způsobovat právě to ložisko, které třeba nemá dostatek maziva ?.
Auto jede jinak skvěle, netáhne ke straně, kola se nehřejí....
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

moze, zato som vyssie pisal ze podobny pripad bol pri vadnom lozisku, vyosilo sa zrejme alebo piskalo samotne, ale zvycajne to piska az po nejakom case ked sa to viacej zohreje, sprav nejake foto
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris »

Matěj píše: stř pro 27, 2023 21:37Ještě mě napadlo, zda to nemůže být ložisko ?
Může, i když ložisko spíš hučí než píská.
Přesto si stále myslím že pravděpodobnější bude váznoucí deska. Ono když máš nové desky tak je kolikrát potřeba ty jejich konce obrousit/opilovat aby v uložení šly fakt volně
a pokud jetý kotouč, tak může pískat i ten jeho rzí narostlý kraj po obvodě o desku....

Jinak ale já ať už kotouč na náboj, tak i disk na kotouč když nasazuji, tak dosedací plochy vazelinkou lehce potřu.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Matěj »

Dobry den, rano jsem to opet rozebral. Pan Pitris mel zrejme pravdu. Vnitrni limec kotouce ( ten s mensim obvodem ) nechaval lehkou drazku ve vnitrni desticce. . Navic a to nevim jak je to mozne, byl mezi limcem kotouce a kotoucem namotany chmelovy dratek. To kdybych chtel tak ho tam nenamotam. Byl dlouhy munimalne metr. Ted sedim v aute, po ujeti cca 20 km to zacina opet lehce piskat. Ceka me jizda domu, dalsich 20 km a jsem zvedavy, jestli se to postupnym zahratim bude zhorsovat. Protoze prvnich cca 15 km, bylo naprosto v tichosti. Pravda je, ze tech 15 km temer nebrzdim, pak uz bylo mesto a tam to bez brzd nejde. Takze uvidim co to bude delat az pojedu tech 15 km bez brzdeni domu, ale uz se zahratym loziskem.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od bjukemen »

v tomto pripade, ked kotuc ma uz vydratu cast, ho davam stocit a az tak davam nove dosky
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od jarson1 »

Matěji, som si dnes na teba spomenul :D
Tiez som zacal piskat. Miestami ako šalina na brzdách :mrgreen:
Lenze u mna islo zase len o kamienok medzi kotucom a plechovym stitom.
Myčka a 50 centov zavadu odstranilo za minutu.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět