Oleje PAO

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Technické listy pro prodejce jsou jednodušší než technická dokumentace pro výhradního distributora.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

http://www.uleiauto.ro/phpeuri/oiluri/m ... 0v5w40.pdf
On nic jiného nemá a bezpečák a v něm je 90% Esterové oleje
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Podrobná dokumentace je neveřejná. Je v ní podrobný objemový a hmotnostní rozklad výrobku.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Žádný výrobce ne světě nikomu nedá podrodnou technickou dokumentaci se složením jeho výrobku.Ta norma biologické odbouratelnosti mluví za vše a je zbytečné tady mlátit prázdnou slámu.Ze zákona je potřeba vydat bezpečnostní list a v něm je vše podstatné uvedeno a o HC oleji tam není a ani slovo,pokud by tam nějaký byl i v min.množství musí to být uvedeno.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ta norma na biologickou odbouratelnost je zastaralá , nově se používají normy OECD.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Ve svojí podstatě je to úplně jedno.
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

alfi166silver píše:http://www.uleiauto.ro/phpeuri/oiluri/m ... 0v5w40.pdf
On nic jiného nemá a bezpečák a v něm je 90% Esterové oleje
Odbouratelný je právě ten esterový přidavek. Jasně tam máš psané, že je to mix syntetických a minerálních maziv. :lol: :lol: :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jo a mezi náma - i HC olej může být biologicky odbouratelný .
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

alfi166silver píše:Žádný výrobce ne světě nikomu nedá podrodnou technickou dokumentaci se složením jeho výrobku.Ta norma biologické odbouratelnosti mluví za vše a je zbytečné tady mlátit prázdnou slámu.Ze zákona je potřeba vydat bezpečnostní list a v něm je vše podstatné uvedeno a o HC oleji tam není a ani slovo,pokud by tam nějaký byl i v min.množství musí to být uvedeno.
Ty dokumenty nejsou výrobní dokumentace.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Je vidět,že opravdu vládneš angličtinou!!!Oni tan píšou,že může být míchán jak se syntetickými tak minerálními oleji(můžeš ho nalít do jakéhokoli oleje) ,radši už na tohle téma nepiš.
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

alfi166silver píše:Je vidět,že opravdu vládneš angličtinou!!!Oni tan píšou,že může být míchán jak se syntetickými tak minerálními oleji(můžeš ho nalít do jakéhokoli oleje) ,radši už na tohle téma nepiš.
Má angličtina je ubohá, to máš pravdu. Byl jsem líný aplikovat na to překladač . Tak se omlouvám.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

V poho,ale prosím uveď na pravou míru tvé doporučení u Chevroletu.Já si tvých názorů i zkušeností vážím,splést se může každý a je mi jasné,že hodně lidí si to přeloží tak jak ty.
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Na Lubritecu bývaly lepší technické listy všech obchodovaných olejů. Po přihlášení se tam dalo nahlédnout ale už to zrušili. Pravděpodobně od Nového roku. Zůstaly jen tyto seznamy.
http://www.lubritec.biz/PDF/2008synpcmo.pdf
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Já ten dokument znám,taky jsem ho sem dával,ale v týhle studii nejsou zahrnuty všechny oleje,dole to píšou.Zabývali se jen olejema pro civilní použití a tam řada 300V nepatří.
Odpovědět