LM Synthoil High Tech 5w40 x Mobil1 0w40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
anonymní

LM Synthoil High Tech 5w40 x Mobil1 0w40

Příspěvek od anonymní »

Dobrý den, můžete mi poradit jestli se mám rozhodnout pro LM nebo M1 pro Octu 1 81kw tdi pro celoroční provoz, VW norma 505.00, děkuji.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mobil kvůli nižší viskozitě
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

LM kvůli nižší ceně.
Stejně tak lze napsat Mobil1 kvůli tomu, že je to prostě Mobil.
Tak si vyber jaké hledisko je pro tebe důležité :lol:
anonymní

Příspěvek od anonymní »

Anonymous píše:LM kvůli nižší ceně.
Stejně tak lze napsat Mobil1 kvůli tomu, že je to prostě Mobil.
Tak si vyber jaké hledisko je pro tebe důležité :lol:
cena pro mně není zase až tak důležitá, zajímá mě kvalita, myslím si ale že Mobil1 0w40 bude asi kvalitnější má nižší viskozitu pro studené starty při 40st., slušné HTHS, vysoký VI i TBN a bude asi i lépe "mazat" atd. no nevím jezdím spíše couračky sem tam se projedu někam dál a chtěl bych už jenom pro dobrý pocit dobře zvolit, naproti tomu LM Synthoil HT 5w40 má při nizké i vyšší teplotě viskozitu vyšší a asi nedosahuje kvalit Mobilu1 a navíc je to přebal to mi taky trochu vadí, poraďte mi pro co se rozhodnout :roll: děkuji.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Liqui Moly přebal - to snad ne.
Oba dva to jsou PAO oleje, (to LM jako jedno z mála ve třídě 5w40), oba dva jsou kvalitou hodně nahoře. Při provozní teplotě motoru budou taky "nastejno", jediný rozdíl v nich je v tom, že ten Mobil je o něco vhodnější pro "mrazivé" starty, a (jak píšeš) couračky.
X

Příspěvek od X »

motor aby se brzo zaolejoval potřebuje nízkou vyskozitu oleje. nejlepší olej je 0w20.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Liqui Moly přebal - to snad ne.
Oba dva to jsou PAO oleje, (to LM jako jedno z mála ve třídě 5w40), oba dva jsou kvalitou hodně nahoře. Při provozní teplotě motoru budou taky "nastejno", jediný rozdíl v nich je v tom, že ten Mobil je o něco vhodnější pro "mrazivé" starty, a (jak píšeš) couračky.
Možná jsem to jinak myslel a jinak napsal, měl jsem na mysli že LM je vlastně Megol :?: který se v D taky prodává,

podle Tvého názoru je tedy Mobil1 0w40 vhodnější pro celoroční a běžný provoz? myslím z hlediska ochrany motoru.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

No, a není to obráceně - není Megol přebalené LM :?:
A ještě jednou - pro celoroční a běžný provoz jsou vhodné oba, Mobil1 0w40 je vhodnější "pouze" pro časté mrazivé starty a krátké jízdy se studeným motorem.
afi166silver

Příspěvek od afi166silver »

LM nakupuje nejenom základové oleje od Meguinu http://www.meguin.de/meguin/web.nsf/id/pa_home.html a poté dělá u některých vlastní aditivaci.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...pri rozhodovani medzi tymito dvoma olejmi by som asi mal velku dilemu,oba su velmi kvalitné ale ked rozhoduje cena tak ten LM...

...ale LM by mal mať najvyššie percento synt. zložky myslím že to tu aj niekde bolo...ale to len tak medzi rečou nie že sa bude niekto toho chytať...

...inak vždy som mal za to že Megol kupuje od LM zakladove oleje...
anonymní

Příspěvek od anonymní »

tak už jsem objednal Mobil1 0w40, doufám že bude ok a děkuji za rady :wink: jste tady super :wink: :wink: :wink:
Odpovědět