Brzdová kapalina - zelená

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
KDB
Příspěvky: 20
Registrován: pon kvě 07, 2018 20:35

Brzdová kapalina - zelená

Příspěvek od KDB »

Do původního tematu BK nešel přidat příspěvek...
Chci vyměnit brzdovku, ale ta v nádobce má nezvyklou barvu, zelená, resp. modrozelená, takže netuším, co s tím . Hledal jsem na netu, ale jediné, na co jsem narazil, že je to DOT4, zbarvená nějakou oxidací, DOT5 bývá vyloženě do fialova...
Jedná se o Lotus z r. 2000. Řekl bych, že původní nebude :mrgreen: , protože jsou upgradované hadice..
Netušíte někdo ?
Zelený Syntol to nebude... :mrgreen:
Obrázek

...ani obrázek nejde vložit..

....ani další příspěvek nejde vložit...
jarson1
Příspěvky: 2090
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Brzdová kapalina - zelená

Příspěvek od jarson1 »

Ak mas povodny predpis DOT3 alebo DOT4, potom je to proste stara kvapalina a je najvyssi cas ju vymenit.
Na DOT 5 pozor, nie je kompaktibilna s DOT 4 a DOT 3.
Ak chces silou mocou upgrade aj v tomto, potom nad DOT4 je vyssie kompatibilna DOT 5.1.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina - zelená

Příspěvek od Pitris »

Obrázky už vkládat lze, nicméně jak píše kolega, zatížitelnější jak DOT4 je 5.1. A stará kapalina ztmavne, ta barva "kafebraun do zelena" vypadá že té kapalině už několik let bude ☹️
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2090
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Brzdová kapalina - zelená

Příspěvek od jarson1 »

Brzdovka je hlavne silno hydroskopicka, tj. ze absorbuje vodu. Takto znecistena kvapalina uz nechrani proti korozii za prve a za druhe silno klesa bod varu, lebo voda ako vieme vrie pri 100 a hlavne sa meni na plyn co je to posledne co mozes v akomkolvek hydraulickom systeme potrebovat.
Kazdopadne ono hnusne sfarbenie je dane prave tym , ze je v nej uz voda a iste aj nejake produkty prebiehajucej korozie.
Je to podobne ako ked vypustis ultra staru chladiacu zmes. Bude zakalena, nie číra.
Takze ak chces mat istotu, ze v tvojom pripade ide naozaj len o znecistenu pôvodne klasicky sfarbenu ( priesvitnu s jemnym zltkastym nadychom) kvapalinu, staci pouzit tester brzdovej kvapaliny. Ak nemas postaci ti multimeter. Princip toho merania je totiz na tom , ze povodna cista je nevodiva, kdezto s vodou uz ano.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
KDB
Příspěvky: 20
Registrován: pon kvě 07, 2018 20:35

Re: Brzdová kapalina - zelená

Příspěvek od KDB »

Obrázek

Díky za příspěvky, i když si nejsem úplně jistý, že jsme se pochopili :)
Cíl není upgrade, jen prostá servisní výměna, problém byl v pochybnostech, jestli v systému je běžná DOT4. Barva (doufám, že se konečně podaří vložit obrázek), je čirá, tyrkys zelená, vůbec nenese stopy zakalení z otěru pryžových těsnění. Znejišťuje mě ta barva, protože neznám DOT4 zelené barvy. Co se týče změny barvy, taky nemám vysvětlení - to umím třeba u modře zbarvené nemrzky, která provozem zezelená (ztyrkysoví :mrgreen: )
Chci se vyhnout smíchání nové DOT4 s např. se silikonem (ten bývá fialový- ale třeba je výjimka), nebo preventivní výměně pryžových dílů brzd...
KDB
Příspěvky: 20
Registrován: pon kvě 07, 2018 20:35

Re: Brzdová kapalina - zelená

Příspěvek od KDB »

Obrázek mi nejde, protože s hostingy sezjevně nekamarádím....škoda
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Brzdová kapalina - zelená

Příspěvek od rousini »

Já bych prvně byl na pochybách, jestli někdo nenalil něco někam jinam... Zelená se mi vybavuje G11 nebo olej do servořízení.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět