Octane booster

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Octane booster

Příspěvek od NO HITS »

Mám auto s drobnýma úpravama včetně palivové mapy, motor dokáže využít 98okt benzín. Jenže kvalita Vervy šla před lety dolů a po letech kdy jsem jezdil na MaxxMotion jsem začal vnímat zvýšenou spotřebu (stejně jako ostatní z autoklubu co na něj jezdí) což při ceně 41Kč/litr začíná být otravné při nájezdu skoro 30tkm ročně. Proto jsem přešel na kombinaci 95 E0 (Eurooil bez biosložky) + Bishop's BiTECH 1-C6-951, který na natankovaných 60L zvýší cenu o cca 70Kč, spotřeba zvýšená není a auto jede znatelně o fous líp. A teď ten problém - když chci dnes 1l kanystr Bishopa objednat, v žádným eshopu v ČR není skladem, ani v žádné jiné velikosti balení.

Máte někdo zkušenost s jiným boosterem, kterej zvýší cenu paliva na 60L tankování max o 100Kč a bude okt. číslo zvedat o ty 3-4jednotky?

Našel jsem jen Millers Petrol Power ECOMAX. Ten zvedne o.č. jen o 2 jednotky což je 97. Když dám dvojnásobnou dávku tak teoreticky moje požadavky splní, otázka ale je jestli dvojnásobná dávka provede požadovanou změnu o 3-4 jednotky. U Bishopa uvádějí že vyšší dávka už více nepřidá, tak mám obavu, že u Millerse to bude stejný a přes 97 se nedostanu.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Octane booster

Příspěvek od jarson1 »

Takto. Skusenosti nemam. Teda take ze " wau! Toto je parada, toto odporucam..."
Dostal som od Pitrisa toho Millersa co pises a občas tam cvrknem to. Ale ,ze by sa nieco dialo, neviem obkektivne povedat. Verim, ze minimalne to cisti a neskodi :) ...ze by sa mi ale otackomer tocil dokola , tak to nie 8) inak myslim, ze pridanim vyssej davky fakt viac oktanov nedas. Tak to nefunguje.
Co sa ale tyka tych tvojich litroviek, tak myslim ,ze tu ich maju.
Neviem ako s cenou, lacne to teda nie je, ale aspon dostupne skladom.
Tak skus ci poslu do CR
https://eshop.sloveco.sk/eshopsloveco/e ... er-1000-ml#
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Octane booster

Příspěvek od NO HITS »

Díky, to je 431, o několik let starší produkt než 951 zřejmě skladovej ležák, k tomu jsem skeptickej
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
maran5
Příspěvky: 128
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: Octane booster

Příspěvek od maran5 »

Myslím,že by ti mohlo vyhovat tohle,nic reálného jiného jsem nějak nenašel,snad si s tím vývojáři od Fuchsu dali trochu práce,vyloženě zklamat by tě to nemělo.
https://www.red-rider.cz/785-fuchs-silk ... t-1-l.html

Já osobně bych se na "honění" oktanů vyprdnul,obyč.N95 E5 ze Slovnaftu co beru v areálové ČS má 97,7 oktanů,dále jsem zahlédl info na facebooku VIFu,že oni nikdy oktan bůstry dělat nebudou,buď to jsou deriváty kovů co jsou toxický pro kat. nebo je tam toho potřeba nalít mnoho litrů nějaký MTBE nebo tak nějak.

Ale chápu,že pokud máš vyzkoušený,že to jede líp,tak o to nechceš přijít. :D
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Octane booster

Příspěvek od Pitris »

Já dávám teď ten Millers PPE který údajně + 2 oktany. A jak píše kolega tak N95 je min. "devadesátšestka" a mělo by to stačit. A řekl bych že Accord je spokojen. Já teda jo :wink:

Jinak jsou i jednorázovky do benzinu na přidání 3 - 5 oktanů (třeba Wynn's, Millers, Ravenol, Liqui Moly), ale to by lezlo do peněz asi o dost víc....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Stosun
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 04, 2023 7:16

Re: Octane booster

Příspěvek od Stosun »

NO HITS píše: sob črc 01, 2023 19:36 Mám auto s drobnýma úpravama včetně palivové mapy, motor dokáže využít 98okt benzín. Jenže kvalita Vervy šla před lety dolů a po letech kdy jsem jezdil na MaxxMotion jsem začal vnímat zvýšenou spotřebu (stejně jako ostatní z autoklubu co na něj jezdí) což při ceně 41Kč/litr začíná být otravné při nájezdu skoro 30tkm ročně. Proto jsem přešel na kombinaci 95 E0 (Eurooil bez biosložky) + Bishop's BiTECH 1-C6-951, který na natankovaných 60L zvýší cenu o cca 70Kč, spotřeba zvýšená není a auto jede znatelně o fous líp. A teď ten problém - když chci dnes 1l kanystr Bishopa objednat, v žádným eshopu v ČR není skladem, ani v žádné jiné velikosti balení.

Máte někdo zkušenost s jiným boosterem, kterej zvýší cenu paliva na 60L tankování max o 100Kč a bude okt. číslo zvedat o ty 3-4jednotky?

Našel jsem jen Millers Petrol Power ECOMAX. Ten zvedne o.č. jen o 2 jednotky což je 97. Když dám dvojnásobnou dávku tak teoreticky moje požadavky splní, otázka ale je jestli dvojnásobná dávka provede požadovanou změnu o 3-4 jednotky. U Bishopa uvádějí že vyšší dávka už více nepřidá, tak mám obavu, že u Millerse to bude stejný a přes 97 se nedostanu.
Tady můžeš koupit https://aditiva.info/e-shop/aditiva-do- ... 6-431.html
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Octane booster

Příspěvek od Pitris »

NO HITS píše: sob črc 01, 2023 19:36....teď ten problém - když chci dnes 1l kanystr Bishopa objednat, v žádným eshopu v ČR není skladem, ani v žádné jiné velikosti balení....
Tak už (asi zas) mají. Objednal jsem přímo u http://www.bishopsoriginal.cz/?p=151balení 500ml a dnes psala pošta že to zítra dojde. A mají i ty litrovky - resp. není u nich že by nebyly.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Octane booster

Příspěvek od NO HITS »

Díky za info, nicméně jsem za výhodnou cenu nakoupil Millers Petrol Eco Power nebo jak se jmenuje a dnes jsem to poprvé konečně dal do Mazdy, tak jsem zvědavej, jak se to bude chovat jak pocitově, tak i v diagnostice položka LONGTRIM
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Octane booster

Příspěvek od Pitris »

Ten Millers PPE se dá koupit tady v Brně za necelý pětikilo v APautodíly na Jandáskově; mám jich asi pět ale chtěl bych vyzkoušet i toho "bišopa".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Octane booster

Příspěvek od NO HITS »

Dobrá cena, teď jsem zjistil, že ho má i loukota za 529 já kupoval asi 4 za 600 kus :D
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Odpovědět